Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a kutyuso...

Hogyan szoktassam rá a kutyusomat hogy ha a pórázról elengedem ne fusson el?

Figyelt kérdés
A kutyusom 3 éves nagyon szeleburdi és keverék szuka és ugye én nem nagyon szoktam elengedni mert falun lakok de azért egész forgalmas az utcánk !!! FONTOS !!
2011. márc. 26. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért veszed le apórázt róla az utcán?
2011. márc. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
* a pórázt
2011. márc. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 napsiiii válasza:
én kis bottal szoktam sétálni..és jön mellette... másoktól lestem el.. de falattal betudod tanítani hogy ne fusson el..
2011. márc. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez egyszerű!

Mivel falun laksz, ezért gondolom én van udvarotok. Kiváló gyakorlóhely! Nagyon fontos a jutalomfalat!!! Kell a motiváció nekik is.

Vidd ki az udvarra, tedd rá a pórázt és sétáljatok el a kert végébe. Ott ültesd le magad mellé, add ki a parancsot (marad), jutalmazd meg és amikor úgy érzed h tutira ott fog maradni akkor vedd le a pórázt. Ha ott marad amikor a póráz lekerült szintén jutalmazd meg, majd játszatok 1-2 percet. Ez is valamilyen szinten jutalmazás ha játszol vele a feladat után. Sétáljatok vissza a kiinduló helyre és gyakoroljátok ugyanezt.

Ne órákon keresztül, mert a kutya csak 10 percig képes koncentrálni. Napjában többször 10 percet is lehet.

Jaaa, igen, jutalmazásnak minősül még az is, hogy a jó feladat végrehajtás után elviszed sétálni :)


Még esetleg van egy trükk. Amikor pórázon sétáltok folyton mondd neki a lábhoz szót és szorosan húzd magad mellé. A fejének nem szabad előrébb lenni mint a combodnak. Nem lesz könnyű menet, de ha kitartó vagy akkor menni fog :)

Sok sikert!

2011. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az utcán nem veszem le róla a pórázt csak majd akarok vele menni a dunapartra sétálni és ott akarom róla levenni (ezt az első válaszólónak mondom
2011. márc. 26. 12:46
 6/7 A kérdező kommentje:
Utólsó válaszolónak köszönöm :D
2011. márc. 26. 12:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel a tanáccsal, hogy a kutya nagyon jól tudja, mikor van pórázon és mikor nem. Így simán megy láb mellett pórázon, de póráz nélkül nem.

Kutyát mindig úgy engedünk el pórázról, hogy szépen leültetjük, mondjuk neki, hogy marad, és miután lecsatoltuk a pórázt várunk kicsit, és utána mondjuk, hogy mehetsz. Ha nem bízunk meg benne, fogjuk a nyakörvét a "mehetsz"-ig.

Az is jó megoldás, hogy lekapcsolod, vársz, és hirtelen elrohansz, közben hívod a kutyát. Odamegy hozzád, megjutalmazod, és mondod, hogy mehetsz.

Ha viszont nem szoktad elengedni, a behívást is gyakorolni kell vele.

2011. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!