Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy Yorkit, és...

Szeretnék egy Yorkit, és szeretnék érdeklődni hogy (egy nem elkényeztetett hanem egy falun nevelkedő Yorkinak mire van szüksége? Gyöngyös közelében milyen jó állatorvost tudtok ajánlani? És milyen alap gyógyszerekre és cseppekre van szüksége?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 15:36
 1/7 ssup válasza:
sok sok pénzre van szükség. nagyon drága egy ilyen kutya
2011. márc. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen ezt énis tudom!De nem ez volt a kérdésem:D
2011. márc. 26. 15:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
rendszeres kutyakozmetikára,naponta többszöri fésülgetésre,havonta állatorvoshoz vinni,háromhetente féregteleníteni,oltások,minőségi kutyatápok,fekhely,játékok,nyakörv ,póráz,bolhairtó,valamint napi szintű mozgásra. Sajnos állatorvost nem tudok mondani,de remélem,segítettem.
2011. márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pipis ***** válasza:

Szia!


Gyöngyösön dolgozik Dr. Major Gyula állatorvos, akiről azt hallottam, hogy nagyok korrekt, az árak pedig egészen megdöbbentőek, mert tényleg olyan olcsó ott egy oltás.

Ilyen kutyust csak is tenyésztőtől! Ha gondolod én ismerek egy helyet ahol most van még 2 kiskutya, én is tőlük vettem a kutyámat, most 9 hónapos, semmi gondom nem volt vele eddig.

Ha megvan a kutyus a kezdő oltássorozat kb. 15-20 ezer forint. Féregteleníteni három havonta kell a kutyát, de ennél a méretnél az tb. 1000 Ft egész évre ha nem kevesebb. Fontos a jó minőségű táp, és mivel ők keveset esznek finanszírozható is. Naponta többször kell levinni főleg az elején, hogy megtanulja a szobatisztaságot, bár méreténél fogva ez beletelik egy kis időbe. Az én kutyám 9 hónapos, és mostanra napi 3-szor viszem ki, és ki merem mondani, hogy szobatiszta. Szüksége van fekhelyre, játékokra, fogtisztítóra, illetve rendszeresen kell bolha illetve kullancs elleni szerrel kezelni őket. A kozmetikushoz valóban el kell vinni, de ha megtanulod pl. a mancsáról, popsija körül, illetve a füléből, ről te is le tudod vágni a szőrt. Én most viszem az én kutyusomat először, mert míg hideg volt nem akartam megnyiratni. Az összes többit addig én csináltam neki. Rendkívül aranyos, szerethető kutyák, csak következetesen kell bánni velük. Az enyém és "vidéki", hosszú sétáink vannak, és sok játék! Sok örömet a ktyushoz, írhatsz privit a tenyésztővel kapcsolatban.

2011. márc. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia! Jó kérdés,orvost sajnos nemtudok ajánlani,mert nem éppen arra élek.Van egy Yorkim kan.Figyelj a választásra,amikor megnézed valahol ügyelj arra,hogy eléggé csillogjon a szeme,mert ha nem fénylik,akkor beteg,vagy éppen agresszív.Ha fiúra esik a döntés,akkor nézd meg a nemi szervét,pontosabban a nemiszerve alatti "Here golyókat" mert,ha csak egy van,akkor azt később kikell operáltatni,magyarán heréltetni,ami nem túl kellemes a kiskutyáknak.És ráadásul drága mulatság is.Mi is bele estünk ebbe a problémába,hogy amikor megnéztük,nem vettük észre,vagyis nemis hallottunk róla,hogy történhetne ilyen.Nekünk tavaly sikerült ki heréltetni.Azthiszem 20.000-40.000-körül lehetett.Sok sikert a választáshoz,és gratulálok a gazdisághoz!: )
2011. márc. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Luci drága, minden yorkis kérdés tőled származik...

Mi az, hogy "egy nem elkényeztetett hanem egy falun nevelkedő..."? Attól mert, te falun élsz, attól még a yorkinak ugyanazok az igényei, mint az én (nem elkényeztetett) budapesti yorkimnak.


Nincs szüksége semmilyen gyógyszerre, már leírtam, hogy mi az, ami kötelező. Évente 2 oltás (kombinált, veszettség elleni) 3 havonta féreghajtás, és havonta kullancs-, és bolha ellen cseppek.

Ez nagyjából évente 30 ezer forint.

1-2-3 havonta kutyakozmetikus, mert a szőrük rendszeres ápolást igényel. Ez olyan 3000-5000 ft között van.


De akkor is minden évben legalább 70-100 ezer forintot költöttem rá. Semmi luxus, nincsenek ruhácskái, táskák, amibe belegyömöszölném.

2011. márc. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Szellő lány!

Köszi a segitséget!Lehet hogy sokat kérdezek de szerintem jobb mintha egyáltalán nem kérdeznék!

Nem vagyok tapasztalt Yorki téren ezért kérdezem a tapasztaltakat!Jobb mintha nem kérdeznék és baj lenne a tudatlanságomból,nem?

2011. márc. 27. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!