Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nagyon elkényeztetett...

Egy nagyon elkényeztetett szobakutyát hogy lehet megnevelni?

Figyelt kérdés
Westie-nk van,kislány és annyira elkényeztették anyámék, hogy megsimogatni nem lehet mert megharap, meg mindenkire morog, rendesen megsértődik ha valami nem tetszik neki vagy nem ugy van ahogy ő akarja.Ez esetben mi a teendő?Nagyon idegesítő ám.amugy 2 éves múlt
2011. jan. 24. 17:29
1 2
 1/17 anonim válasza:
ez engem is érdekelne:) nekem másfél éves pomerániai törpespitzem van, ugyan ezt csinálja, hiperaktív és nagyon játékos is, kezelhetetlen, nekem is kéne 1-2 nevelési tipp:)
2011. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Irány egy jó kis kutyasuli, törpekutya tanfolyam. Van a cerbiben, és a népszigeten is. Ha sikerült ennyire elcseszni, akkor baromi nehéz lesz segítség nélkül változtatni a hozzáállásotokon. Kell egy külső szemlélő, aki felhívja a figyelmed a berögzült hibákra.
2011. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen frusztrált, amiért inkább embernek nézték sem mint kutyának. Nem csoda ha lelkibeteg.

Valószínüleg nem tudja hol a helye a rangsorban.

Hogy szoktátok etetni? Azért kérdezem mert ez például egy jó alkalom a terápia elkezdéséhez.

Bár biztosan sok minden van amin javítani lehet.

2011. jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Nagy baj, rögtön el kéne kezdeni a nevelést, kutyaiskolába kell elkezdeni egy alaptanfolyamon, az oktató biztosan felhívja a figyelmet a hibákra.
2011. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

ha "nyúlna" a kezed után mert megakarja harapni akkor ki kell cselezni és egy picit ráütni a fejére

ha morog akkor azt pedig nem kell észre venni mert azért csinálja hogy megijedj tőle...azt kell mutatni hogy nem hogy nem ijedsz meg tőle hanem még nem is érdekell!!

a megsértődésre pedig azt ajánlom hogy ne békülj ki vele!egyszer éhes lesz és ő fog neked hízelegni a kajáért.nem kell vele kibékülni mert akkor azt hiszi hogy ő az úr.mert te jóban akarsz vele lenni!!

2011. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy anyámék leszarják..én meg már hugom ki vagyunk rajta nagyon akadva...hiába szolunk neki ezerszer nem jön..vagy inkább oda megy máshoz.

kis flegma fasz.

hogy-hogy hogy etetjük? apám anyám kézből, mindent amit ők esznek odamegy mindenért kunyerál rögtön, csoki minden...

2011. jan. 24. 17:49
 7/17 A kérdező kommentje:
17:49 az van hogy simizni akarom és nyulok felé, morog, ha odaérek megkap..nem tudom kicselezni..volt olyan h egyedül voltam itthon a kutyával itt aludt az ágyamon , cuki volt beszéltem hozzá minden, mondom menjünk megfürdetlek beviszem a fürdőbe..addig semmi baja nem volt..letettem a földre amig engedtem a vizet..nyulok felé, olyat a kezembe harapott:O azt hittem ott rugom agyon..persze nem bántottam...
2011. jan. 24. 17:53
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát így túl sok esélyetek nincs. Próbáld meg anyudékat elrángatni egy ingyenes előadásra. Korom Gábor elég hatékonyan át tudja adni, hogy hogyan működnek a kutyák, ráadásul baromi szórakoztató is, a legtöbb gazdi elgondolkodik ezen. Legutóbb pont múlt hétvégén volt, a következő kb. 7 hét múlva lesz, de nézd a kutyasuli.hu-t, egy idő után frissül az időpont.


Ha azt végig hallgatják, talán már kedvet kapnak a változtatáshoz, de nélkülük biztosan nem fog menni.

2011. jan. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A kutya nagyon okos. Ha jól csinálod, hozzád másként fog viszonyulni.

Nézd a National geographicon a Csodálatos kutyadokit, minden hétköznap van adás este hattól hétig.

2011. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Úgy szerintem lehetetlen lesz a dolog, ha a szüleid nem partnerek abban, hogy a kutya meg legyen nevelve. Mindenkinek kutyaként kell kezelni, következetesen kell nevelni és soha többé nem lehet "csak most az egyszer anyától egy kis falatot".

Ahogy Csakkitti írta, Korom Gábor tényleg nagyon hatásosan tudja átadni a kutyanevelés alapjait. Én a múltkori előadásán voltam. Vidd el a szüleid és cselekedjetek. Ne szépítsük: nehéz dolgotok lesz, de nagyon megéri. :)

2011. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!