Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele, hogy ne a...

Mit csináljak vele, hogy ne a kábeleket rágja?

Figyelt kérdés
5 hónapos angol bulldogom állandóan rágja a kábeleket. Félek, hogy egyszer megrázza az áram. Most kint van az előszobába, mert már nagyon felidegesített. Adtam neki rágókát, és nem tetszik neki, akkor is a kábelt akarta szétrágni.
2011. márc. 26. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Van kábelcsatorna, amibe bele lehet húzni. Lehet bőrolajjal bekenni. De legfőképpen következetesen rászólni, letiltani miatta. Ha nem látjátok, mit csinál, akkor, amíg kölyök, bizony kizárni.
2011. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amikor látod hogy a kábeleket rágja,akkor menj oda és mond neki erőteljesen hogy nem,egy picit rá is csaphatsz a seggére is ha gondolod!

Ha meg nem vagy otthon akkor próbáld meg felrakni a kábeleket úgy hogy ő ne érje el!

2011. márc. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Erőteljesen mondom neki, hogy NEM SZABAD, eljön onnan egy pillanatra és visszamegy. Már tényleg felidegesített. Még mindig kint van, és szerintem éjszaka sem fog már itt bent aludni.
2011. márc. 26. 16:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezek mellett pedig lehet úgynevezett távoltartó spray-t használni, valamilyen szinten beválik, mert eléggé kellemetlen szaga van.
2011. márc. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is valami távoltartó sprayt ajánlok, illetve bekenheted erős paprikával a kábeleket, biztos elfog menni tőle a kedve :)
2011. márc. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha nincs távol tartó spray szórj oda borsot, tüsszögnek tőle és elmennek onnan ahol az van
2011. márc. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még maradok az elzárástól. Mivel én vagyok a gazdája így miattam van kint. Remélem megérti ha látni akar akkor nem szabad csinálnia.
2011. márc. 26. 17:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nem rossz módzser, csak rögtön csináld. Ha rágni kezdi, akkor határozott nem szabad, és már ki is viszed a szobából .ha nem nyüszít, meg tombol az előszobában, akkor beengeded. Ha megint elkezdi rágni, megint ugyanígy jársz el. Így is az idegeiden fog táncolni, de egy idő után megérti.
2011. márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ajánlom a keserű spray-t

azzal befújod a kábeleket és hidd el,nem fogja rágni!!! :D:D

2011. márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A megoldás nagyon egyszerű!

Elmész a villamossági boltba és veszel egy 12V-os 1,2Ah akkut, néhány méter kéteres kábelt, egy 12V 21W-os autóizzót és foglalatot.

Az Izzó a biztosíték szerepét tölti be zárlat esetén és jelzésként is szolgál. Az izzó egy kivezetését az akku egyik pólusára, míg a másik kivezetését a néhány méter kábel egyik erére. A kábel másik erét az akku szabad pólusára. Ügyelj arra, hogy a kábel másik végén az érpár ne érjen össze. Majd a potenciális áldozatokat szedd fel a földről és a fentebb leírt kapcsolásban a csalikábelt helyezd a földre, majd kínáld fel a helyiséget a kutyának.

12V nem életveszélyes, de meglehetősen kellemetlen meglepetést fog a rágóbajnoknak okozni. Ezután nagyon nagy valószínüséggel el fogja kerülni a földön lévő spagócákat.


Remélem tudtam segíteni.


Akksi helyett jó egy 30W-os 12V-os tápegység is, vagy egy autó akkutöltő.

2011. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!