Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadott 8 hónapos kutya...

Befogadott 8 hónapos kutya nevelése? Totál antiszoc szegény.

Figyelt kérdés
Hát ez a kutya maga az ördög,nem lehet vele bírni.Sétáltatni is nagyon nehezen tudjuk elvinni,mert szétrángatja a kezünket.Beszéltem kiképzővel,el fogjuk vinni,de az nem most lesz,mert nincs rá keret jelenleg.Addig is van valami tippetek,amivel el tudom nála érni,hogy normálisan menjen pórázon,ne rángasson.Sokkal erősebb,mint én,nehezen tudom visszatartani...
2011. márc. 26. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 34kg izmos kutyánk van, én már nem bírtam el a húzását. Mindennel próbákoztam kitartóan.


Aztán vettünk szájszíjjat, na azzal megtanult szépen menni.

2011. márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Van pár módszer:

- ha rángat azonnal fordulj az ellenkező irányba és haladj tovább.

- ha rángat, azonnal állj meg és csak akkor indulj el amikor lenyugszik.

- van egy olyan dolog, hogy halti, nem tudom mennyire népszerű én már hallottam róla

- próbálhatod magad mellett tartani jutalomfalattal vagy játékkal

Mindegyikhez nagyon sok kitartás kell, mert nem fog két perc alatt menni. Neked kell a kitartóbbnak lenni, mert ha engedsz akkor utána még nehezebb lesz nevelni. De az alapvető dolog, hogy neked kell lenni a főnöknek, ezek csak akkor működnek hosszútávon. Van egy csomó könyv ami arról szól, hogyan legyél főnök, ezeket akár a könyvtárból is kiveheted. Pl. Jan Fennel. És műsorok is vannak a tv-ben, azt hiszem csodálatos kutyadoki a címe az egyiknek.

2011. márc. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
51%
Az én kutyámnak az is jelentett vmit, hogy nem nyakörvre kapcsolom a pórázt, hanem hámra. Jobban vissza lehet így tartani azt vettem észre. Kicsit meghúzom már néz rám h mi történt:)
2011. márc. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Vegyél neki fojtópórázt. Az direkt arra van. ;) Azzal nem fog rángatni :D

[link]

Hidd el. Ezzel nem ártasz a kutyának semmit sem. :)

2011. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

sétához halti.

egy kis olvasnivaló

*****


Hogyan legyek falkavezér?

"HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ" örökbefogadott kutyákhoz


[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Azért az antiszociális kifejezés nem azt jelenti, hogy rángatja a pórázt.. ez csak egy probléma, amit meg lehet oldani, ha szegénykém antiszoc lenne, azt sokkal nehezebb lenne megoldani, kivitelezni.


Vehetsz neki HALTI szájszíjat is, durvább kutyusoknál az is beválik, de mint gondolom, erre sem, mint a kutyaiskolára sem, nincs keret. Ez nem baj, rengeteg olyan módszer van, amivel meg lehet neki tanítani azt, hogy ne húzzon. Mindenképpen egy erős emberre van szükség, aki meg tudja fogni,tartani a kutyát, és egy fix hosszúságú pórázra. Amikor a kutya előre húz, veszel egy 180°-os fordulatot, és elindulsz határozottan az ellenkező irányba. Amikor ott is húz, megint elindulsz az ellenkező irányba, és így tovább. Legyen egy kitűzött célotok, hogy hova szeretnétek eljutni, és úgy menjetek, mert cél nélkül az egész semmit sem ér. Akkor kell megfordulnod, amikor a két mellső lábával már túllépett a te lábad vonalán. Az a cél, hogy a kutya a lábatok mellett menjen, nyugodtan. Amikor szépen jön mellettetek, akkor jutalomfalattal lehet jutalmazni, de alapvetően nincs rá szükség.

2011. márc. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát az én kutyám ugyanez! Én haltit fogok rá venni de az udvaron is ugrál rám és nagyon nagy testű az enyém is!
2011. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló tömören leírta azt, amit általában javasolni szoktak ilyen esetben.


Csakhogy ez az én kutyámnál egyáltalán nem vált be.

Aztán vettünk haltit, azzal mérföldekkel könnyebb volt a séta, bár még mindig húzott kissé és a haltival nem tudtam rendesen korrigálni.


Majd egysoros fojtóra cseréltük a haltit és nekünk végül ez vált be.

Ezzel már az elején is még kisebb erővel húzott és kis idő múltán megtanulta, hogy mit szeretnék.

Azóta, noha a fojtó maradt, mégsem kellemetlen neki, ugyanis laza pórázon sétálunk, már nem húz egyáltalán.

Próbáld ki te is, nálatok melyik módszer válik be leginkább.

2011. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedve Ninna ,a kutyaiskolára nincs keret,mert az sajnos alsó hangon 50.000,a hám+halti viszont megvan 4.000.-ból.Az menni fog,és be is fogom szerezni jövőhéten.Köszönöm mindenkinek a tanácsokat és a hasznos olvasnivalókat,tanulmányozni fogom.Várok még további tippeket.
2011. márc. 26. 19:21
 10/11 A kérdező kommentje:

"Hát az én kutyám ugyanez! Én haltit fogok rá venni de az udvaron is ugrál rám és nagyon nagy testű az enyém is!"


Detto,enyém is ilyen.Tiéd milyen fajta? :D

2011. márc. 26. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!