Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről befogadott kutya?

Menhelyről befogadott kutya?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát de sajnos nincs pénzem fajtatisztára ezért gondoltam örökbe fogadok egyet a menhelyről.Menhelyen találtam néhány fajtatiszta kutyát mit gondoltok olyan problémák lehetnek velük mint amit a szaporítótól vett kutyákkal lehetnek? Ha van valakinek tapasztalata keverék kutyákkal szívesen meghallgatnám itt gyk-n mindig csak fajtatiszta kutyákról van szó.
2011. aug. 17. 00:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj nincs egy UV-vel (Utcai vegyes)(:

Némelyik sokkal aranyosabb min egy fajtiszta kutyus,és ugyan olyan szerető társ tud lenni mint egy törzskönyves ilyen-olyan fajtársa.Ha menhely,(ami nagyon jó döntés lenne részedről,mert megmenthetsz egy kutyust) szerintem akkor se fajtisztát vegyél magadhoz hanem keveréket,ő is ugyan olyan jó kutya...és ha lehet még elég fiatal kutyust válassz,aki nálad nő fel,talán úgy jobban kötődik hozzád ha kiskora óta veled van (:

2011. aug. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi találtam aranyosakat teljesen fiatalt érdemes 7-8 hetest vagy esetleg 5 hónapos is szóba jöhet? Mindenképpen olyat szeretnék aki nálam nő fel.
2011. aug. 17. 01:11
 3/16 anonim ***** válasza:
29%
Keverék kutyák sokkal szívósabbak, kevésbé lesz beteg...
2011. aug. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mivel a menhelyen lévő fajtatiszta kutyák többnyire szaporítóktól származnak, így igen, sajnos tulajdonképp olyan, mintha szaporítótól vetted volna, nagyobb esélye van a fajtára jellemző betegségeknek. DE! A legtöbb menhelyen alapos orvosi kivizsgálást, és persze, ha kell, kezelést kapnak a kutyák, így meg tudják mondani, ha valami baja van a kutyusnak, nem zsákbamacskát veszel magadhoz. Persze előfordulhat, hogy valami nyavalya később üti fel a fejét, de hát ez benne van a pakliban, akár fajtatiszta, akár keverék kutyát fogadsz be...

Nekem egyébként keverék kutyám van, menhelyről. :) Szetter, labrador, meg talán collie is lehet benne, meg még ki tudja. :D Egy tünemény, imádja az egész család, nagyon jó természetű ebke. :)

2011. aug. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy kb. 2 éves volt, amikor befogadtuk, nagyon-nagyon beteg volt szegény, amikor a menhelyre került, de szerencsére felépült. És annyira hálás, nagyon meg akar felelni, látszik rajta, hogy megbecsüli a sorsát :D
2011. aug. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Megint én :P Látom közben, hogy a kutyus korán gondolkodsz. Az 5 hónapos is tökéletes! De még az 5, vagy akár több éves is. Nem igaz, hogy egy idősebb kutya nem fog annyira kötődni a gazdájához, még 10+ évesen is megszokják az új helyzetet, ha érzik, hogy szeretve vannak :). A mi kutyánk is rajongásig imád minket, pedig ő se volt már kölyök, amikor hozzánk került, a barátomék is felnőttként fogadták be a sajátjukat, és kb. le se tudják magukról vbakarni, annyira szeret őket. :)
2011. aug. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
:) tudnál mutatni róla 1 képet szívesen megnézném ?:) Nekem ő tetszett meg most [link]
2011. aug. 17. 01:32
 8/16 anonim ***** válasza:

szia!

a linkelt hirdetésből ítélve Tolna megyei vagy? ha esetleg Pest megye szóba jöhet nálad, akkor ajánlanám ezt a 4 kis keverék ördögfiókát :))

[link]

ha írsz a hirdetésben megadott címre, minden kölyökről tudok jellemzést írni, szuka és kan is van köztük! féregtelenítve vannak, 8 hetesek, közepes esetleg nagy termetűek lesznek, de mindent megtalálsz a hirdetésben! :)

(a helyzet az, hogy a főnököt úgy tudtuk meggyőzni, h ne altassa el őket, h találunk nekik gazdit, de mostmár nagyon-nagyon szorít az idő! :S)

2011. aug. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a szüleim fajtatiszta kutyust akartak venni de nemhagytam mert megakartam menteni a menhelyen a kutya életét mert ugye a fajtatiszta nagyvalószinüséggel talál gazdit a menhelyeseknek erre sokkal kevesebb esélyük van. Ezért elmentünk a menhelyre és egy keverék kölyök kutyust elhoztunk (kan, Foxi keverék zsemle szinü hosszu szőrü közepes méretü). A menhelyes kutyák sokkal ragaszkodóbbak sokkal ellenállóbak mint a fajtiszták mert azokba lehet beltenyészet a keverékekbe meg nemnagyon fordul elő. Szerintem ha örökbefogadsz egy tündéri kis keverék kutyust nemfogod megbánni (én nembántam meg mert soha nemcserélném le a kuytusomat senkire)
2011. aug. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

egy keverék kutya nem jobb és nem is rosszabb, mint egy fajtatiszta.:)


a fajtatisztának annyi előnye van, hogy előre lehet sejteni, mekkora lesz, és ha juhász, akkor az lehet jellemző a viselkedésére, ha vadász, az,...


nekem világ életemben keverék kutyáim voltak, a mostani 3 a legeredményesebb a kutyasuliban.:)

agility, ÖV, sima kiképzés,... van ott masztiff, ír szetter, foxi, labradorok, bernipásztorok,...

sok gond van velük. (DE EZ NEM A KUTYA HIBÁJA!!!!!)


Én sem mennék oda a gazdámhoz, ha az üvöltözne...:)



Szóval ez a kutyus, akit kinéztél, egy tündér!:)

Ha elhozod, én garantálom, hogy Te majd többet köszönhetsz Neki, mint fordítva...:)

2011. aug. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!