Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél a 4 hónapos Bichon...

Miért fél a 4 hónapos Bichon Havanese kutyusom a kinti világtól? Hogy szoktassam hozzá a sétálásohz?

Figyelt kérdés
2008. febr. 7. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért fél, mert ezek a kis ölebek agyontenyésztett kutyák, amiknek gyenge az idegrendszerük. Sokan támadni fognak ezért valószínű, de ez az igazság.

Vidd eleinte nyugis helyre, csendes parkba, stb., ahol nem érheti kellemetlen meglepi, aztán fokozatosan szoktasd a forgalmasabb területekhez.

2008. febr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Én azt tapasztaltam, hogy a kölyökkutyák alapjában véve félnek a sétáltatástól. Ha eddig nem kötötted meg, akkor szokatlan neki a helyzet, hogy vajon miért lóg a nyakából egy "hosszú zsinór". Lehetségesnek tartom, hogy azt hiszi, helyhez akarod kötni. De tudok ajánlani egy könyvet, amiben rengeteg dolgot elolvashatsz a kutyákról, és megértheted őket és a viselkedésüket: Jan Fennell: Kutyapszichológia
2008. febr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem van egy yorkim,de nem vele volt gond,hanem ő "segített" egy másikon.Egy séta alkalmával találkoztak és az enyém nagyon kis izgő-mozgó,ha másik kutyussal fut össze.A másik meg iszonyat bátortalan volt és állandóan elbújt előle,pedig az enyém csak nyalogatta.Aztán minden nap randiztattuk őket,és egyre inkább felbátorodott.Néhány hét után már ő is odarohant idegen kutyusokhoz ismerkedni,ahogy az enyémtől látta.Az a lényeg,hogy mindig csak olyan közegbe vidd,míg félős,ahol tutira nem érheti csalódás.Nem ártana,ha kerítenél valakit a séták alkalmával,akinek nyugis kutyusa van,és tőle ellesheti a dolgokat.Így könnyebb lenne neki is.Később majd megtanulja kezelni a helyzetet.Sok szerencsét!
2008. febr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

hm mit jelent az hogy agyon tenyésztetett? ez egy nagyon buta szó, semmi köze nincs hogy milyen fajta. akár egy keverék is lehet ilyen.

A legjobb hogy nagyon sokat viszed sétálni, miég pici. ha akarod hogy autóhoz szokjon akkor sokat autoztasd. a barátnöm azért nem vitte autóval mert mindig félt , remegett a kocsiban, aztán mikor nyaralni mentünk az út felét végig hisztizte, aztán megszokta a kocsit , és nem volt gond.

2008. febr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Aze nyém 2 éves még mindig fél pár dologtól...Nekünk úgy sikerült, hogy sokat vittem el sétálni, meg szinte mindenhova magammal vittem. A mi tömbünknél vagy 20 kutya van (9 tömb összesen) és mindegyikkel találkozott valamikor aztán megszokta a dolgokat. Ha nagyon remeg akkor menj oda hozzá és simogasd meg, aztán pedig vidd kicsit arréb ahol nem félt. Utána mindennap uyganot menjetek el lehetőleg és meg foigja tanulni, hogy neki aztán nem kell félnie :). Ám hol laksz?
2010. febr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Valószinüleg nem szokott hozzá.az enyém kis félénk volt az eljelén ,mamár mint valami kutyakirály ugatja a kutyát,neki mind1 hogy nagy vagy kicsi,de addig fog ugatni mig a másik megnem harapja,persze akkor már nem lesz mersze ugatni -.-'
2010. aug. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!