Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek így legyen kutyám?...

Szerintetek így legyen kutyám? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék már egy kutyát, de van egy kis problémám.Társasházban lakunk, közös udvarral. A szomszéd egy idős, kissé "bogaras", de alapvetően jóindulatú néni. Van ugyan egy icipici saját udvarrészünk, de nagyon kicsi, a kennel elfér, meg még pár négyzetméter(kb.25), de ennyi. A kutya csak a saját részen lehetne. Alapvetően kinti kutya lenne, de lakásba bejárással, pl. rossz idő esetén stb. Napi 2-3x-i séta megoldható, ebből egy akár 1-2 órás is lehetne. Mindennapos foglalkozás a sétán felül szintén alapvető. Napközben, amikor nem vagyok otthon (kb.heti 2-4 alkalommal, ez a párom beosztásától is függ), reggel 8-tól délig, illetve du.1-től du.4-ig magára kéne hagynom, munka miatt. A kérdés igazából az, hogy nem kínzás-e szerintetek ekkora helyen, ilyen "feltételekkel" tartani kutyát. A válaszokat köszönöm.
2011. márc. 27. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem tarthatsz kutyát, elvégre írtad, hogy lesz séta is.

2011. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia ahogy leírtad nyugodtan lehet kutyád mert végül is nem lesz olyan sokáig egyedül!Biztos jó gazdája lesze! :)
2011. márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, simán, ha tényleg biztosítod neki ezeket a feltételeket, de azért - gondolom - nem dobermannt akarsz, vagy kaukázusit, ugye? Egy közepes méretű, feltehetően amúgy is kicsit kényesebb fajta, vagy egy középméretű, csinos, nyugodt, szeretnivaló keverék tökéletesen boldog lenne ott, csak korán hozzá kell szoktatni, hogy ne kezdjen visítani, mihelyst elmentek otthonról.


Nem rosszindulatból mondom, nekem tök nyugodt kutyám van, de ha elmegyek itthonról, tíz percig sír utánam. A szomszéd kutyája meg addig, amíg haza nem jön a gazdája, ráadásul vékony, nyaffffogó hangja van, komolyan szörnyen idegtépő (ahogy, gondolom, a szomszédnak is az enyém tíz perces koncertje...hál'Istennek, nem panaszkodik, ennek okán én sem az övére:)).

2011. márc. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a váálaszokat. Megnyugodtam :)

Nem, nem ilyen óriási "ölebet" akarok, menhelyről szeretnék hozni egy kutyust.

2011. márc. 28. 08:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben dobd fel a témát a néninek, lássad mit szól hozzá. Ne a kutya miatt váljatok haragossá!

A kutyát inkább engedd be lakásba, mert ha kinn hagyod valószínűleg a ketrecében fogja tölteni az élete nagy részét vagy a néni megkedveli és magához fogja venni.

2011. márc. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!