Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldjam meg, hogy a kan...

Hogy oldjam meg, hogy a kan nemi szerve ne "álljon fel" mikor leül vagy lefekszik? (ivartalanítás nem jöhet szóba)

Figyelt kérdés
venni szeretnék egy rottweiler kant,de nem akarom a fent leírtakat.nagyon sok ismerősömnek a kutyájával ugyanez a probléma és én nem szeretném.mit csináljak?hogy tudok olyan kutyát választani,ami nem ilyen?remélem értitek
2011. márc. 30. 20:21
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Mi az,hogy max 3 alom....?Nem tudom pontosan,de ki van zárva,hogy csak 3 almot engedélyezzenek egy szuka életében.
2011. márc. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
74%
2 évente,max 3 almot lehet törzskönyveztetni egy szukától.Nem egész életében.
2011. márc. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
49%

Egyébként kérdező! Ami képet belinkeltél, az szuka!(mármint a jobb oldali kép, a bal oldalin ugyanúgy "kilóg")

Ez nem mindig fordul elő, és nem is direkt csinálják, de ha ilyen pici kellemetlenséggel nem számolsz, akkor inkább ne tarts kutyát.

2011. márc. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
49%
Ne beszélj már zöldségeket! Egy alom után MINIMUM 10-14 hónapot ki kell hagyni!!! Hogy fér akkor bele 3 alom 2 év alatt? Maximum, ha agyba-főbe elletik szerencsétlen állatot! Felelős tenyésztő 3-4 alomnál nem hoz le többet egy szukától egész életében. Az én fajtámnál már a negyedik alomhoz is a fajtaklub engedélye kell és meg kell indokolni, hogy miért olyan fontos az a párosítás. Az nem jelent semmit, hogy letörzskönyveznek akár 3 almot is 2 év alatt, attól még helytelen. De higgy amit akarsz...
2011. márc. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
A MEOE tenyésztési szabályzatában ez van.De ha minden 2. tüzelés kimarad akkor is több jön ki,főleg egy kissebb fajtánál.Nem tudom milyen fajtád van,de elég beteges fajta lehet,ha már a klub maximálja a 3 almot...Egy egészséges,minden téren maximálisan ellátott szukának meg se kottyanik évi,1.5 évi 1 alom.Ha mondjuk másfél éves korától számoljuk.Szerinted az 5 éves kutyát nyugdíjazni kell legyen bár a fajtája kiemelkedő képviselője...
2011. márc. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Óriástestű kutyám van. 2 és 6 éves koruk között lehet tőlük almot lehozni. 4-nél több nemigazán férne bele... És nem a betegeskedés miatt, hanem azért mert 7 évesen már egyszerűen öreg, másfél évesen viszont még fejlődésben van.
2011. márc. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Én kutyám is, ha leül, rögtön kilóg a vége. De ez nem erekciós kilógás, hanem a nyugalmi állapoti. Ott van és kész, nem tudja beljebb húzni. És ezen az ivartalanítás sem segít, pont emiatt az okok miatt.

Ezt a tenyésztősdit meg sürgősen felejtsd el, rengeteg kárt okoznál vele...

2011. márc. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Én az ivartalanítás óta egyszer sem láttam, pedig az enyém is olyan, akinek régen kilógott sokszor. Főleg ha leült, kinyomta, ha melege volt, stb. De mióta ivartalanítva van olyan, mintha ott se lenne.
2011. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Igen,közben rájöttem,hogy valószínű óriás fajtáról lehet szó.Náluk rendben is van,de a kb boxer mérettől lefele,nől az életkor,aktivitás,és az alomszám is.16 hó-tól 6-7 éves korig nagyobb kihagyásokkal is lehet 3-nál több alom.Persze feltételezve,hogy a szuka minősége olyan,hogy érdemes rá..
2011. márc. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

az enyém 4 éves,eddig 2x fedeztettem de mindegyik törzskönyves volt,mármint a kicsik,de túl drága minőségi kanokkal fedeztetni,ezért akarok egy sajátot

nem is mondtam hogy mind a 2 képen kan van,de ezt találtam a googlebe,mert láttam sokan nem értették

2011. márc. 31. 16:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!