Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen a válaszom erre az...

Mi legyen a válaszom erre az ajánlatra?

Figyelt kérdés

Egy bevásárlóközpont előtt egy nő megsimogatta a bichon havanese kiskutyámat(8 hónapos, kan). Nagyon tetszett neki, mondta hogy ő ilyen fajtával foglalkozik(tenyésztő), azt is mondta hogy az összes kutyája kiállítási kutya. Tátva maradt szinte a szája, hogy mennyire jó szőrminősége van a kutyának, ilyen szőrminőséggel best in show-s lehetne a kutyám, kérdezte hogy majd ha nagyobb lesz, fedeztetheti-e az egyik szukájával. Mondtam hogy nincsen törzskönyve, de ő azt mondta nembaj, majd ha bejelenti az almot az ő egyik kanja tk-ját adja be, úgymond egy kicsit csal.

Hirtelen rávágtam hogy még gondolkodom, ő megadta a számát, azt mondta hívjam bármikor, mert attól hogy nincs tk-ja a kutyának, igen értékes.

Szerintetek elfogadjam? Ez csalás, nem?


2011. márc. 31. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Hát ez elég kétesélyes... El tudom képzelni azt is, hogy tudja mit csinál, és a fajtának akar ezzel jót, ugyanakkor furcsa, mert nem hiszem el, hogy nem talál egy jó szőrminőségű törzskönyves kant a feladatra. Én sem nagyon tudom, mit csinálnék hasonló helyzetben...
2011. márc. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ezen nem gondolkoznék.

Legalább benned legyen tisztesség, ha már benne nincs "tenyésztő" létére. Esetleg megírnám a MEOE-nak, hogy ez a csaj milyen ajánlatot tett...bár nehezen tudom elképzelni, hogy tényleg tenyésztő lenne.

2011. márc. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondani mindent lehet.

Egy tenyésztő nem fog ismeretlen egyedet bevinni az általa kialakított vonalába.

2011. márc. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Értem. Még nem döntöttem.

Azt mondta, a kenneljében az EGYIK alap, a jó szőrminőség. Nem árulom be inkább a MEOE-nél a nőt, mert neki tényleg a fajta nemesítése a célja, azt is kérdezte hogy a szülei szűrtek voltak-e, mert ha nem, akkor tegyük az ajánlatot semmivé.

2011. márc. 31. 12:00
 5/15 A kérdező kommentje:

ma 11:58

Tudom én... Gondolom újítani akar a vérvonalon, vagy nem tudom, nem értek hozzá. Elmentünk a kocsiig, ott mindenét megnézte, járástól kezdve a testén, a szőrén át mindent.

2011. márc. 31. 12:04
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A belsejebe nem lathatott be, tk nelkul nem tudni milyen osei voltak, nem hordoz-e genetikai betegseget. Az hogy kulsore szep, nem jelent semmit.

Az a holgy minden csak nem tenyeszto. Ennek semmi koze a fajtanemesitesehez, vagy vervonal frissiteshez, ez tisztesegtelen es undorito.

2011. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Már engem is bombáztak ilyen ajánlattal, konkrétan ugyanezzel, egy férfi, és ő pedig a borderem szép mozgására hivatkozott. Mondtam, hogy törzskönyves kan, de nem szeretném őt fedeztetni, és nem is fogom.. és jött az ajánlataival, hogy ezt jelenti meg azt jelenti be a kanom helyett, a fajta nemesítése a célja, stb. Én meg megmondtam neki, hogy köszönöm a dícsérő szavakat, de ha a fajta nemesítése a célja, akkor keressen más kant, mert az enyém nem fogja a fajtaállományt javítani, amíg rajtam múlik.


Szóval még véletlenül se dőlj be ennek, de engedd fedeztetni a kutyádat. Gondolj arra, hogy ki tudja, hogy van-e valami örökletes betegsége a kutyádnak, ha soha nem is szűrték? Még patella, még akármi is kialakulhat nála, azt pedig nem szabad tenyészteni, tenyészszemléje sincs, ergo nem lehetne a fajtaállományt javítani, mert nem is ismeri a kutyusodat. Az a te érdemed, hogy jó étellel eteted a kutyádat, figyelsz a szőrére, és hogy jó szőrminősége van, valószínűleg jobb géneket örökölt, ez tök jó. De rengeteg jó szőrminőségű, törzskönyves, szemlés kutyával lehet még annak a tenyésztőnek fedeztetnie a szukáját.. aki meg csal, az nem igazi tenyésztő.

2011. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
ne engedd fedeztetni* Bocsi, az első sorban kicsit elírtam. NE ENGEDD ŐT, HOGY BEHÁLÓZZA EGY NEM IS IGAZI TENYÉSZTŐ!
2011. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól,hogy tenyésztőnek mondja magát csak egy közönséges csaló szaporító.

Ha nem tévedek,a tk hamisítása is büntetendő,az is okirat.

2011. márc. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tévedsz. Okirat hamisítás. Beárulni felesleges, mert úgyis letagadja.
2011. márc. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!