Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasoltok kutyasétáltatás...

Mit javasoltok kutyasétáltatáshoz?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, aki nagyon okos, de már másfél éves. Sajnos sétáltatás közben nagyon szokott húzni. Mit tehetnék ez ellen?
2011. ápr. 1. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
folytó nyakörvel próbáld. vagy sima nyakörvel is meg lehet oldani. amikor nagyon húz, akkor ránts rajta egyet. nem kell akkorát hogy kitörjön a nyaka. egy kicsit megrántod ha megin húz akkor megint megrántod, majd megtanulja hogy ne húzzon :)
2011. ápr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Póráz két végén Victoria Stilwell megmutatja ha van spektrumod. Vagy E-moviesről letöltöd. Sokkal jobb, ha megnézed, mintha én ide leírnám.
2011. ápr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Először is, rövid pórázra veszed, láb mellé parancsolod és rövid pórázon, láb mellett sétát gyakorold vele! Ha húz, rántsd vissza és NEM! vezényszó, vagy akár kisebb fenyítés ha nagyon kezelhetetlen..Nekem bevált
2011. ápr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Ha húz fordulj meg vele az ellenkező irányba és menjetek tovább. Ha megint húz akkor megint visszafelé. Mert így te irányítod a kutyát és nem ő téged. Nekem bevállt. Amikor először a fordultam meg vele a másik irányba csak nézett hogy most mi van, aztán rájött hogy én vagyok a főnök.
2011. ápr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na hát a folytó nem vállt be nekünk. De ebben a filmben volt direkt húzásra póráz 2 féle is. De kutyaiskolába megmutatják szerintem és kutyaboltban vehetsz pórázt is.
2011. ápr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre létezik több módszer is.


1) Amikor húz, állj meg vele, és akkor indulj tovább, ha 'visszavonult', szóval ő maga lazított a pórázon, nem tépi tovább. Induljatok el, és ha megint húz megint álljatok meg. Ezt minden egyes húzásnál el kell játszani, lehet hogy lassan haladtok majd de megtanulja, hogy ha húz nincs séta.


2) Ha húz fordulj el a másik irányba, ezt mindíg csináld meg.


3) Amikor húz rántsd vissza, de ne húzd, hanem egy mozdulattal rántsd meg a pórázt. Ezt mindíg játszd el vele.


Nem tudom, a te kutyádnak melyik válik be, ezt ki kell tapasztalni. Mindegyik türelemjáték, kb. 1-2 hét elteltével fogsz csak változást tapasztalni, légy kitartó.

2011. ápr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xnorkax ***** válasza:
100%

Fojtónyakörvet én nem ajánlanék, azt tudni kell használni is... Ráadásul ha a kutyában benne van, hogy húz, akkor azzal is fog húzni, csak majd megfojtja majd magát...

Mikor ráteszed a pórázt addig ne indulj el vele, míg el nem lazul a póráz. Ha ellazult indulhatsz, de amint ránt egyet megállsz. Ha nagyon akar menni egy irányba, akkor te rögtön indulj el az ellentétes irányba! Ezt lehet, hogy hetekig kell játszani, de muszáj megcsinálni, mert hosszú távon kifizetődő.

2011. ápr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!