Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

fajtatisztát szeretnék..

-könnyen tanítható legyen, szeressen tanulni, gyorsan megértse a parancsokat

-szeresse mozogni, futni aktív legyen

-egygazdás legyen

-kiállításra agilitizni vagy frizbizni szeretnék vele

-18-25 kg-os legyen :D

köszi szépen előre is

(én a border colliera vagy a holland juhászkutyára gondoltam :O)


2011. ápr. 2. 13:02
 1/7 Ninna ♥ ***** válasza:
A border egyáltalán nem egygazdás, szóval ő már itt kiesett a körből. A barátomnak is elég jól szót fogad a kutyám, de nekem aztán mindent, mert én vagyok otthon a falkavezér. Szerintem a border mindennek mondható, de egygazdásnak nem.. tök laikus embereknek is egyből feltűnik, hogy imád minden embert, így még ránézésre sem egygazdás.. Minden embert imád, ha jön hozzánk vendég, még mellé ül is le, neki puncsol simiért. Séták közben pl. a Duna-parton minden emberhez odaszalad, abszolút nem az a kutya, aki ránézésre is "egygazdás, gazdinak való kutya". Persze, az egy dolog, hogy szereti az embereket, de szerintem akkor sem egy egygazdás fajta. Régen úgy tartották az emberek, hogy a magyar vizsla mindenkivel elmegy vadászni, akinek puska van a kezében. Na ez a borderre is igaz, az enyém mindenkivel elmenne, akinél frisbee vagy labda van, kivéve ha nem hagyom :)
2011. ápr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kiváló sportkutyák, labrador, golden retriver, magyar vizsla, border collie, skót juhász, terrier fajták... legtöbb kutya, egygazdás a családban egy valaki akire igazán hallgat, úgy mondd "főnök" A felsorolt kutyák, szerintem ezek közül neked való valamelyik, mindegyik jó izomzattal rendelkezik, és mozgékonyak is..
2011. ápr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ninna ♥ ***** válasza:
De egyébként ha az egygazdás pontot nem vesszük figyelembe, akkor a bordert is tudom ajánlani. Mellette a labrador, golden retriever, rough collie, holland juhászkutya, magyar vizsla, akármelyik szóba jöhet.
2011. ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Labrador, Golden Retriever az én kutyám ennek a keveréke!
2011. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem amstaff-om van. csak ő egy kicsit nehezebb mint amit te írtál de a többi ráillik.
2011. ápr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xnorkax ***** válasza:

Alapvetően minden kutya egygazdás, hiszen annak engedelmeskedik a legjobban, akit falkavezérnek tekint. Egy családban lehet, hogy mondjuk élnek öten, de ha te vagy legfelül, akkor neked engedelmeskedik a legjobban.

A border collie, a holland juhászkutya tényleg jó ötlet. Én még mondanám a malinoist és mondjuk az ausztrál juhászkutyát.

2011. ápr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A holland juhászkutya szerintem jó lenne neked. A border, labrador és ehhez hasonló divatos kutyák akiket felsoroltak itt, NEM egygazdásak, és nem igaz hogy a legtöbb kutya egygazdás, mert nem az. Itt nem arról van hogy csak neked fogadjon szót, mert ahhoz valóban gyakorolni kell hogy szót fogadjon neked a kutya (mert már akkor is félreérthet ha nem a megszokott hangsúllyal mondod a parancsot), és minden kutyát meg lehet tanítani rá hogy csak neked fogadjon szót. Az egygazdás azt jelenti, hogy a kutya önszántából, fiatal korától lesz*r mindenki mást, és a gazda az ő istene. Mióta beszélünk már erről, hogy még mindig nem érti senki? :) És azt ugye nem akarjátok mondani hogy egy labrador vagy ehhez hasonló fajta majd kibírja hogy ne szeretgesse meg mindenki. Persze kivételek mindig vannak...

Szóval szerintem a holland juhász nagyon jó kutya, csak tisztában vagy vele hogy ilyen kutya szerintem nincs is az országban és nagyon dréga lehet? De ausztrál juhász, malinois nem tetszik? Nekem elsőre ez a kettő jutott eszembe. Valószínűleg majd fel kell adnod leginkább a mérethet kapcsolatos elvárásaidból (mert gondolom a többi szempont fontosabb).

2011. ápr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!