Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez az orvos hibája? Ha igen,...

Ez az orvos hibája? Ha igen, tehet ilyet?

Figyelt kérdés
Volt egy német dogunk, Ari. Egyszer berekesztettük a tyúkokhoz, a nagyszüleim később kihívták onnan, de olyan szerencsétlenül jött ki a nyúlketrec alól, hogy bélcsavarodást kapott. A nagyszüleim azonnal hívták az állatorvost, sikerült megmenteni a kutyát. (Egyszer már nagyapám megmentette, mikor kölyökkutyaként átgázoltak rajta, és el akarták altatni). Az orvos most is el akarta volna altatni, de a sok ápolás után szépen kezdett felépülni, már elég jól volt. Egy nap kijött az orvos, egy injekciós tűvel, azt mondta vitamin. Az oltás után nemsokkal Ari elpusztult. Ha nem kapta volna meg azt az oltást, még élne
2011. ápr. 2. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit fura...

Magától jött az orvos, vagy hívták?

Miben pusztult el a kutya? Boncolták?

2011. ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jééézusom! Megölte a kutyát? Mikor volt ez? Én elvittem volna felboncoltatni, vagy valami orvosnak megmutatni, hogy miért halt meg, derítse ki!

A gyilkos orvossal meg jól kicsesznék!

2011. ápr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a sztori úgy zavaros ahogy van.... nincs benne semmi konkrétum.

Mi volt a baja a kutyának?

Bélcsavarodást a kutya nem attól kap h kimászik egy ketrec alól - nem is értem, h milyen összefüggést láttok a történtek és a betegség között...

Ki állapította meg a bélcsavarodást?

Mivel kezelték? (a bélcsavarodás csak műtéti úton kezelhető, mert különben a halálos kimenetelű)

Mit jelent h "gondos ápolás"?

Az orvos miért akarta elaltatni?

Ki hívta az orvost?

(Hány éves vagy?)

2011. ápr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tanulság: olyan orvost, aki nem szimpatikus, nem bizonyított, és nem bízol benne, nem engedünk állat közelébe. Ha meg ilyet tett bizonyíthatóan, akkor be kell jelenteni az állatorvosi kamaránál, de ahhoz minimum egy boncolási jegyzőkönyv kellene...
2011. ápr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem voltam ott, a nagyszüleim mondták. Ari valószínűleg ebéd után lett berekesztve, és amikor kimászott, akkor valahogy olyan testhelyzetben lehetett hogy átfordult a gyomra.
2011. ápr. 3. 15:44
 6/7 A kérdező kommentje:

Ki állapította meg a bélcsavarodást?

-gondolom a nagyapám, nagyon ért a kutyákhoz

Mivel kezelték? (a bélcsavarodás csak műtéti úton kezelhető, mert különben a halálos kimenetelű)

- Műtötték

Mit jelent h "gondos ápolás"?

- Szerintem egyértelmű

Az orvos miért akarta elaltatni?

-Nem biztos hogy el akarta, de gondolom azt hitte a kutya menthetetlen

Ki hívta az orvost?- Nagyszüleim

(Hány éves vagy?)- 12

2011. ápr. 3. 15:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak egy sima gyógyszeres injekcióval jött az a doki. Viszont, szegény kutya belepusztult a gyomorcsavarba. Ez a műtét igen rizikós. Sajnos, nem mindegyik kutya éli túl.
2011. ápr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!