Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hívjam magamhoz a...

Hogyan hívjam magamhoz a kutyámat?

Figyelt kérdés
A ház körül mindig odajön hozzám, de az utcán akkor sem jön oda ha rengetegszer szólok.Segítsetek hogy kell megtanítani neki hogy odajöjjön.(3 éves bobtail)
2011. ápr. 3. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor próbáld kint is a parancsot, ha bent már 100%-osan megcsinálja, és biztosan érti a jelentését. Ha kimentek szerintem először vigyél magaddal egy jópár méter hosszú kiképző pórázt, ültesd le valahol, és a jutalmát a kezedben lobogtatva hívd be. Ha nem jön, próbálj hátrálni mintha szaladgálni akarnál vele, majd amikor elindul és utolér hirtelen állj meg és dicsérd meg. Gyakoroljátok így, és ha megy próbáld elengedni. Fontos, hogy mielőtt a hosszú pórázzal gyakoroltok, hadd szaladgálja ki magát, ne rögtön a gyakorlattal kezd. Póráz nélkül pedig eleinte csak akkor add ki a parancsot, amikor látod, hogy nem csinál semmi konkrétat, közel van, és valószínű, hogy hallgatni fog. Ha kiabálsz utána mikor eleinte nem is figyel, akkor elveszti a jelentőségét a parancs. Ha már tudnia kéne és láthatóan "alkalmi süketet" játszik, szaladj utána és szidd meg. Egy ki ráncigálás nem fog ártani neki. Hajrá!
2011. ápr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Blöki, gyere ide!
2011. ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szeret enni? Mert én a boxeret ugy tanitotamm h elengedtem de az orra elött tartotam egy juti falatot és közbe mondtam neki h lábhoz..utána leültetem és azt mondtam h maradsz" majd magamhoz hivtam és oda jött jo volt pl.h nem de mivel játékos elég volt a porázzal felkeltenem a figyelmét h gyere játszani" és repült a poráz után..xD és igy tanitotam meg
2011. ápr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zsuzsabazsa ***** válasza:
A kutyát nem kell rengetegszer hívni. Megunja a sok dumát és pláne nem jön. Ahogy azt előttem már leírta valaki, hosszú pórázon, és behíváskor felcsévéled a kutyát magadhoz.
2011. ápr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!