Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SZERINTETEK? Hosszú szőrű...

SZERINTETEK? Hosszú szőrű kutyám van és ha ráteszem a spot-ont (Advantix) akkor úgy látom hogy inkább a szőre szívja fel mintsem a bőre?

Figyelt kérdés
Ezért arra gondoltam hogy a testén más helyre cseppentenék neki ahol kevesebb a szőre.De hová?hónaljba?vagy hová?
2011. ápr. 3. 22:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szép lassan kell a szőrét elhajlítva , a bőrére engedni a cseppeket. Nekem nagytestű kutyám van, így legalább 4-5 helyen teszem rá a cseppet. mert nem győzi a bőr beszívni .
2011. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Széthúzod a kutya szőrét úgy, hogy lásd a bőrt, majd a "szabaddá vált" bőrfelületre kell csepegtetni.

Ha soknak találod cseppents több helyre.

2011. ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom hogyan kell rácseppenteni,nem ezt kérdeztem.Ha nem a hátvonalra akkor hová lehet még?
2011. ápr. 3. 22:43
 4/20 anonim ***** válasza:
Én a nyakszirtjén osztom el. Hátra nem szívesen tesnném. mert akár meg is nyalhatja. Nem lesz tőle baja, de nem szeretném, ha a csepp azért lenne hatástalan, mert bizonyos mennyiség a gyomrába landol.
2011. ápr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt a bajom nekem is a spot-onnal. Eleve 2 ampulla kellett a kutyámra akinek olyan sűrű az aljszőrzete, hogy lehetetlen úgy széthajtani, hogy csak a bőrére kerüljön. Széthajtom, és alig látom a bőrét. Épp ezért minimum 5-6 helyre osztottam el a 8 ml folyadékot, de így is a szőre itta fel a nagy részét és mindig voltak kullancsai. A nyakörvvel azóta nincs ilyen problémánk és nem kerül havonta 4-5 ezer forintba.
2011. ápr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Értem.Erről a kutyusról lenne szó- [link] És máshová nem lehetne még szerinted?
2011. ápr. 3. 23:28
 7/20 A kérdező kommentje:
Utolsónak!!! És milyen nyakörvet használsz?Mennyire vált be?Mert én is azon gondolkodom hogy spot-onról áttérek a nyakörvre de nem tudom mennyire volna hatékony?sokan azt mondják hogy a hosszú szőrűeknek nem ajánlott mert nem tud érintkezni a bőrével de szerintem a rövid szőrűeknek sem a bőréhez ér hanem rajta van a szőrén.
2011. ápr. 3. 23:32
 8/20 anonim ***** válasza:

Én az enyémnek a hasára akartam tenni, mert ott jóval kevésbé szőrös, de rájöttem, hogy rossz ötlet, mert onnan lefolyik, vagy lenyalja, vagy lefekszik és fölissza a fekhelye. Szóval csak a hátára tudod tenni. Végülis ha nem megy bele kullancs, akkor hatásos így is, ha meg belemegy, akkor megpróbálkozhatsz a nyakörvvel.


Amúgy mi Scalbort használunk. Én azért idegenkedtem a nyakörvtől, mert úgy gondoltam, hogy eszétikailag elrontja a kutya látványát, de kiderült, hogy pont a hosszú szőre miatt egyáltalán nem is látszik, hogy rajta van. :) Labradoron is láttam már ilyet, és annak hiába van rövid szőre, a bőrével ugyan úgy nem érintkezik, mint ahogy az enyém bőrével sem, szóval ez rossz kifogás. A szőrhossz irreleváns a nyakörv esetében. Nekünk eddg bevált, ismerőseimnek is bevált, de végülis mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy az ő kutyáján mi a hatékonyabb.

2011. ápr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A cseppet kizárólag a mar ill. gerinc tájékra lehet csepegtetni. ( hónalj, has tájék, kizárva ) A cseppet szét kell osztani, picit kell nyomni egy helyre, úgy hogy a szőrt elhúzod. De ezt már írták.

Ha nyakörvre akarsz áttérni, akkor el kell döntened mi ellen akarod védeni első sorban.

A Scalibor kullancs és szúnyog ellen védi, a Kiltix bolha és kullancs ellen. Mindkettő fél évig véd. Fürdésnél le kell venni. ( ha folyóba tóba megy pancsizni, mert ártalmas a halakra stb. )

A Scalibor jobban állja a vizet mint a Kiltix, de bolha ellen sajnos nem véd.

2011. ápr. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Mindenféle képen kullancs és bolha ellen,mert nekem nem kell félni a szúnyogtól mert hosszú szőrű bár lehet így is talál helyet magának a kis dög.
2011. ápr. 4. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!