Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SZERINTETEK? Hosszú szőrű...

SZERINTETEK? Hosszú szőrű kutyám van és ha ráteszem a spot-ont (Advantix) akkor úgy látom hogy inkább a szőre szívja fel mintsem a bőre?

Figyelt kérdés
Ezért arra gondoltam hogy a testén más helyre cseppentenék neki ahol kevesebb a szőre.De hová?hónaljba?vagy hová?
2011. ápr. 3. 22:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A Scalibor is véd bolha ellen is, akkor is, ha nincs ráírva a dobozára. Deltamethrin a hatóanyaga, ami általános rovarölő szer. Nem válogat, hogy bolha, kullancs, vagy szúnyog, kinyírja mindet.


Olvasnivaló:

[link]


"It is helpful in eliminating and preventing a wide variety of household pests, especially spiders, fleas, ticks, carpenter ants, carpenter bees, cockroaches and bedbugs."

2011. ápr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

NEM véd a Scalibor bolha ellen.

Mi tavaly voltunk a kutyával a dokinál, mert kirágta magát. Scalibor volt rajta akkor, kb két hónapja. Kiderült hogy bolhás. Doki mondta, hogy a Kiltix véd bolha ellen, a Scalibor csak szúnyog és kullancs ellen

2011. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nekem azóta van Scaliborom, amióta forgalmazzák.

Bolha sosem.

2011. ápr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
15:03, melyik része nem volt érthető annak amit írtam? A hatóanyag, vagy a hatóanyag alkalmazási területei? Nézd meg a hatóanyagot, keresd ki, hogy mi ellen jó, és magad is rájöhetsz, hogy teljesen mindegy mi nincs a dobozra írva! Mellesleg a doki honnan tudná, ha utána sem néz? Esetleg elolvashatod a gyártó honlapját, mert azon is szép kerek mondattal ott áll, hogy véd bolha ellen. Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy a spot-on nem véd kullancs ellen, hiába van ráírva, mert volt, hogy egy nap 30 kullancsot szedtem ki a kutyámból, de nem mondom, mert másnak meg használ. A saját kutyámon kívül is ismerek Scaliboros kutyákat, akiken már régóta használják és nem bolhásak. Kár ezen vitázni, mindenki el tudja magának dönteni, hogy mit hisz és mit nem.
2011. ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Azért vitatkozni nem kell.Pár napja nálam is volt egy kis havanese akin scalibor volt szó szerint hemzsegtek rajta a bolhák.De már vettem kiltix nyakörvet és egyébként nem hogy nem büdös de még a szagát is alig érezni szóval örülök hogy e mellett döntöttem :)
2011. ápr. 5. 15:32
 16/20 anonim ***** válasza:

Így van, mindenki el tudja dönteni mit hisz és mit nem. Én azt hiszem amit látok, ezt tapasztaltam a kutyán.

Mellesleg a doki természetesen utána járt, nem csak a hasára ütött, és rámondta, hogy nem véd bolha ellen. Már csak azért is mert ők is forgalmazzák a Scalibort, és hülyeséget nem fog senkinek se mondani....


A piros nyakörv alól egy nagyon picit lóg ki a Scalibor, de lehet látni, hogy ,,csak " ennyire rágta ki magát a bolhák miatt.

Nem vitázok senkivel, majd eldönti mindenki hogy melyiket akarja rátenni a kutyájára.


[link]

2011. ápr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Uh hát ez durva!szegény kutya...remélem helyre fog jönni,egyébként a neostomosan ampulla szerintem tud rajta segíteni persze ha csak nem jött már helyre.
2011. ápr. 5. 21:20
 18/20 anonim ***** válasza:

Ez tavaly volt. :-D

De akkor rögtön kapott cseppet ( Advantix ), és lecseréltük a nyakörvét.

A sebet kikezeltük, és antibiotikumot is szednie kellett. Hát a fél fenekéről hiányzott a bőr, de mostanra már szőrös.

2011. ápr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ja értem.Még szerencse hogy helyre jött:)
2011. ápr. 5. 22:56
 20/20 anonim ***** válasza:

Hát igen. :-)


Én tanultam belőle, és ezért mondom, hogy a Scalibor nem véd bolha ellen. Amúgy semmi bajom ezzel a nyakörvel. Majd mindenki eldönti mit akar a kutyára tenni.

A KIltixnek is vannak hátrányai, de hát semmi se lehet tökéletes... :-D

2011. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!