Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászt és Pincsit össze...

Németjuhászt és Pincsit össze tudok szoktatni?

Figyelt kérdés

Nyáron össze fogok költözni párommal, és semmikép sem szeretnék megválni a kutyámtól. Kb. 6 éves kan, 2 éves korában mentettük ki egy olyan "embertől", aki verte, éheztette stb. De apósomnak már van egy palotapincsije, szintén kan, még nincs egy éves, és a szomszédban is van egy nagyobb testű kan. A kutyámmal próbálkoztunk kutyaiskolával, mikor hozzánk került, ott nem bántott más kutyákat, egy nagyobb termetű kutyával morogtak össze, és odakapott, de komolyabb baj nem történt. Egy alkalommal a szomszéd kis testű kutyája szökött át hozzánk, nem bántotta, játszottak együtt aludtak.


Hogyan tudnám összeszoktatni a kutyám és a pincsit, - kit kihez, mire figyeljek nagyon - és a szomszéd kutyával együtt 3 kannal lehetnek-e problémák? Kasztrálással meg lehetne oldani?


2011. ápr. 4. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én német juhászom minden kutyával jól kijön. Van yorki és westie haverja is(persze vannak nagytestűek is pl.roti, német dog, border collie stb). Kb. egy hete fogadtam örökbe egy goldit vele is jóban van, imádják egymást.

Arra figyelj, hogy semleges területen, egyenlő feltételek mellett(vagy mindenkin póráz, vagy senkin) találkozzanak először, eleinte felügyelettel legyenek együtt.

2011. ápr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokban függ mindkét kutya személyiségétől. A te kutyád hiába jól nevelt, ha a pincsi támadni fogja, mert ő nem szocializált. Nekem van pincsim és német juhászkutyám is. Ahogy látom, a német juhásszal nem lesz baj. Érdeklődj, hogy a pincsi hogy fogadja el a kutyákat. Mert ha támadja, akkor vele kell foglalkozni őt kell szocializálni. Először mindenképpen semleges területen találkozzanak. Többször is. Séta, utána elengedve is játszhatnak. Aztán csak kicsikét jön be az udvarra az nj és így tovább. Fokozatosan kell, nehogy sértődés legyen a vége a dolognak.
2011. ápr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

A kutyám közel sincs a jól neveltséghez, a kutya suliban is csak nagyon kevés ragadt rá. (Ül, fekszik és itthon kézjellel tanítottuk meg arra h ne ugráljon), A pincsivel a kezdetektől foglalkoztunk, és inkább ő a neveltebb. Az én kutyám inkább nagyon lelkes, egy kedves pillantástól is össze pisili magát a gyönyörtől. A pincsit sétáltattam többször, ismerkedős, játékos, nem támadt, csak féltékeny típus- akkor sem harap, inkább magára tereli a figyelmet. Az enyémnél volt már verekedős sétánk. ( Elengedett a nyakörv, mikor leültettem, mert láttam, hogy jön egy másik kutyás, szintén németjuhásszal, és a másik nagyon harcolna.. el akartuk engedni őket, hogy akkor folytassuk az utat, de egymásnak mentek...)

A szomszéd kutyával, 3 kan közel egymáshoz jelenthet problémát? Nagy a táv amit utazni fogunk a kutyámmal, így rögtön egy légtérbe kerülnének, mert az oda-vissza cipelgetés nem tesz neki jót, persze akkor előbb közös séta valahol a szabadban.. a táv 50 km kb.

2011. ápr. 4. 17:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor előtte mindenképpen egy hosszú séta. Na meg amíg nem költöztök ajánlanám, hogy járj a németjucival kiskutyák közé ha tudsz. De az is jó ha csak úgy kutyák közé jársz. Ha meg már beköltöztetek akkor foglalkozzatok a pincsivel sokat, ne hogy azt gondolja lecserélték őt és emiatt váljon agresszívvá. Persze a másikat se hanyagoljátok el, de azért érezze a pincsi, hogy vele is foglalkozva van.
2011. ápr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás valószínűleg elősegítené a dolgot, de hát tényleg a pincsit látom rizikósnak. A szomszéd kutyával lehet hogy a kerítésen keresztül acsarkodnának, erre megoldás lehet, hogy átlátszatlanná teszitek a kerítést náddal vagy akármi mással. De ő valószínűleg nem fog gondot jelenteni.

Először mindenképpen semleges területen ismerkedtessétek össze őket, laza pórázon, ez nagyon fontos. De valószínűleg megoldható a dolog :)

2011. ápr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem németjuhász és foxi van.Ők jól megvannak együtt szerintem ők is meglesznek
2011. ápr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!