Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy éves kutyát hogy lehetne...

Egy éves kutyát hogy lehetne szobatisztaságra tanítani?

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy kiskutyát, hideg volt nem akartuk kitenni. Megszokott a lakásban, ezért szobakutya lett. Viszont nem tudom megtanítani szobatisztaságra. Tettem be neki almot is, de inkább belefeküdt :). Ez után beletettem az ürülékét, hátha úgy érteni fogja, hogy oda kell, de nem. Mikor én észreveszem, hogy bepisil belenyomom az orrát, de ez sem segít :(.

Mi lehet a megoldás?


2011. ápr. 5. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy ideig három óránként levinni sétálni, ha kint sikerül, nagyon megdícsérni, megjutalmazni.


Kutyát nem lehet alomra szoktatni.


Ha van megszokott helye, ahova végezni szokta a dolgát, azt érdemes ideiglene bútor tologatással elbarikádozni.


Az orrát belenyomni teljesen felesleges.

Ha olyankor sikerült be, amikor nem vagytok otthon, az szorongás jele is lehet, befogadott kutyáknál gyakori.

2011. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bizony ki kell hordani gyakran és ha kint elvégzi nagy dicséret jár érte, hamar rá fog jönni, néhány nap alatt, hogy hová is kell végezni a dolgát. Szóval nem örökké kell járkálni vele, csak egy kis idő kell és türelem. Ha veszekszel vele nem biztos hogy érti, de a simit, jutalmat, dicséretet megérti és összeköti majd a kinti pisilést a jó dolgokkal és odaszokik.
2011. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Az én kutyámmmal is hasonló bajok voltak úgy szokattam le hogy ha sétaközben pisil vagy bármi akk kapot jutalomfalatot. Fent a lakásban mindig volt kutyapelenka amire ha rápisilt jutalomfalatot kapott. egy idő után megtanulta, mert melyik kutya ne szeretné a hasát
2011. ápr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kutya szerintem ha szarik, pisil, kint végezze! Ha képes használni a wc-t, felőlem elvégezheti ott is. A kutyapelenkának nem sok értelmét látom... A kutya végezze kint a dolgát, a kutyapelenka csak megerősítés neki, hogy akár bent is elvégezheti a dolgát... Ha nincs leterítve, akkor majd a helyére csinálja, ahol szokott lenni, mert ő tudja, hogy ott szabad. Bánja is ő, hogy parketta, vagy valami "izé" van alatta...


Naponta többször vidd ki, ha végzett, akkor dicsérd agyon, éreztesd, hogy hőstettet hajtott végre. Kaphat kaját is akár. Majd egy idő után a kaja elmaradhat. Később majd észreveszed, hogy szól, ha ki kell mennie, amúgy meg naponta többször is vidd ki, kb ugyanabban az időben.


Ha hosszabb ideig egyedül van otthon, előtte való nap ne kapjon enni, víz persze legyen előtte. Mielőtt elmentek, legyen meg a kisdolog, nagydolog, majd nagy valószínűséggel nem fog bentre csinálni. Amint hazaértek, első dolog kivinni.


Ha besikerül, felesleges megszidni, nem köti össze a dolgot a szidással, még akkor sem, ha belenyomod az orrát, mert az már "régen" történt, emlékszik ugyan, sőt tudja is, hogy ő volt, de nem képes a kutya a múltból történő társításra, majd az abból való tanulásra. Azt tudja, hogy mérges vagy rá, hogy miért, nem tudja. Ha pont rajtakapod, akkor talán eléred azt a hatást, amit akarsz, hogy bentre nem szabad. Mivel azonnal leszidtad, pont a lényeg közben, az már más, ha nem egyből, rájön, hogy azért kapott szidást, mert bentre szart/pisált, rájön, mennyivel jobb az, amikor kintre végzi a dolgát, kap kaját, és megsimogatják.

2011. ápr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Lehet kapni olyan cseppeket, aminek az emberek nem érzik a szagát de a kutya igen és ahova csepeketeted (kutyapelenkéra) oda fog piszkolni
2012. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!