Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetek szobatisztas...

Hogyan nevelhetek szobatisztaságra egy 1,5 éves mopszot?

Figyelt kérdés

Szóval kérdésem a következő:

A kutyám hajlamos olyat csinálni hogy a kertből jön be a házba és itt pisil, szobámba, konyhába.

Költözésünk elött szobatiszta volt...Panelből költöztünk kertesházba...Köszi a válaszokat


2011. júl. 12. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Húú, az gáz, jól megijesztesz, nekünk kész tortúra volt a szobatisztaság, már szerencsére teljesen az, és nemsokára mi is költözünk házba panelből. Csak az hiányzik, hogy bepisiljen.

Szerintem próbáld azt, hogy kimész vele mikor kell pisiljen es megvárod míg pisil, adsz jutifalatat, csinálod ezt 2 hétig, azalatt megtanulja, hogy kint kell. Biztos összezavarodott a költözéstől. Sok sikert.

2011. júl. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Etetés után zárd be a boxába 30 percre majd menj kifele és neki követnie kell, ha nem követ rakj rá pórázt és úgy vezesd kifelé.
2011. júl. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

rangsorprobléma, a kutyuska zavarodott és területet jelöl!

ha rajtakapod megzavarod pl. felemeled és kirakod az ajtón kívülre és nem foglalkozol vele, nem csinálsz személyes ügyet a dologból...ha már vár az alkotása akkor is csendben takarítasz és minnél hamarabb eltünteted, elfeded a szagot ami hagyott maga után...ha szőnyeg, textília is érintett akkor az kerüljön ki a helységből és mossátok ki-csak ha minden rendeződött akkor kerüljön vissza a házba

+ érdemes minden területen felülvizsgálni a viszonyotokat-a vezető irányítja a sétát, ételosztást, játékot, találkozások rituáléját...stb.

2011. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is megzavarodott szegény, elvégre eddig, ha pisilés/kakilás idő volt, akkor kapta a pórázt és mentetek. Most magától kéne rájönnie, hogy ő kitud menni, és neki ott kell elvégeznie a dolgát. Illetve nyilván az új hely, teljesen új szagok is frusztrálhatják.

Az a javaslatom, hogy mondjuk 1-2 óránként (eleinte gyakrabban), menjél ki vele és várd meg amíg elvégzi dolgát, ha volt pisi, kaki, valamelyik, akkor dicsérd meg, hogy ügyes volt, egy kis boldog gyötrés, simogatás is belefér, hogy jó élménnyé váljon a kinti pisi! :)

Előbb utóbb rá fog jönni, hogy ha dolga van, akkor ki kell mennie és nem kell hozzá megvárni egyik gazdit sem, szabadon mehet. Nálunk pl a nagykutya már jelez, ha ki kell mennie, de a kölyök még nem. Már elértük azt, hogy settenkedik a teraszajtó körül, viszont ha nem vagyunk elég figyelmesek, akkor sajnos még mindig összejön a baleset. Ilyenkor nem is szoktam leszidni, csak megkérdezem tőle, hogy "fúúúj ki volt ez?". Ezt a mondatot már nagyon jól ismeri, viszont mivel az én hibám, hogy nem figyeltem a jeleire eléggé, ezért nem kap szidást sosem, de még is éreztetem vele ezzel a mondattal, hogy nem helyes amit csinált.

Ha mondjuk nyitva van az ajtó és kitudna menni, mégsem teszi (bár ilyen már rég nem volt szerencsére), akkor le szoktam szidni, mérgesen álltam mindig a tócsa felett néztem rá és jó mérgesen elmondtam, hogy nem szabad ilyet, júj de mérges a gazdi stb stb. Utána fertőtlenítős víz és szépen lassan azzal, hogy a benti dolgokért leszidtam, a kintiért dicsértem, rájött hogy neki kint kell pisilni/kakilni. Türelem kell hozzá és eltelik jó pár hét mire újra hozzászokik a rendszerhez, de sikerülni fog meglátod! :)

2011. júl. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jaj, csak én unom, hogy bárki bármit kérdez, egyből a falkavezérséggel jönnek?
2011. júl. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat..Csak még helyesbítenék a mondandómon...

Hogy ez nem újkeletű probléma...Ez már majdnem egy éve megy...Télen nem csinált olyat hogy bepisilt csak nagyon ritkán...De mióta Tavaszodik (folyamatosan nyitva van az ajtó szabadon járkál ki,be )azóta szinte mindig bent pisil,kakil :( Állatorvos azt mondta hogy a miskárolás segítene mert mindig jelöl... De szerintem az orvos csak a pénz miatt mondja...

2011. júl. 12. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!