Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull és stafford terrier...

Pitbull és stafford terrier keverék kiskutya ha megnő vad lesz?

Figyelt kérdés
Ilyen kiskutyánk lesz és nem tudjuk mire számítsunk mert persze a neveltetéstől is függ de azért mégis mennyi annak az esélye hogy ránk támad?
2011. ápr. 5. 16:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

én is azt javaslom, hogy tanulj még az említett fajtákról egy keveset, mielőtt bevállalsz egy ilyen kutyát.


alapvetően nem támadnak emberre, főleg a saját gazdájukra, viszont könnyen a fejedre tud nőni, ha hagyod...


hozzátenném viszont, hogy a "nem támadnak emberre" kategóriába benne vannak a betörők is :) elég sok olyan esetről hallottam már, amikor pit bullt loptak. idegenek tették, odamentek és elvitték a kutyát - mert el lehetett vinni, barátságos volt velük.


házőrzésre a helyetekben keresnék menhelyen valami nagytestű, de jóindulatú kutyát. ijesztő, ahogy ott fekszik a kapuban, de kevesebb lesz vele a bonyodalom, mint egy terrier keverék kiskutyával. (aki egyébként baromi energikusnak várható, fáraszthatatlan mozgásigénnyel, rág, ás, rombol, ugat...)

2011. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Akkor a külsejével nem lesz gond, úgy gondolom..:) Nekünk a telken, van 5 nagy kutyánk, ott is elég gyakori a lopás...nálunk még nem próbálkoztak.
2011. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha nem ismeritek a kutyafajták természetét, inkább ne vágjatok bele...... Én neveltem fel a mostani staffinkat, velem alszik egy ágyban és kenyérre lehet kenni. De nekem van tapasztalatom már kutyanevelésben, kis és nagytestűben egyaránt. Ha rám hallgatsz, egy sokkal "nyugisabb" dobermannal többet érsz el... Higyj nekem, én kettővel éltem együtt.. Okos, tiszteletet parancsoló ebek ezek. Inkább ilyet.

Ha gondolod, én szívesen átveszem a staffixpit keverék kutyust.

2011. ápr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hát ha házőrzésre akarsz kutyát akkor az nem az amstaff/pitbull.
2011. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
az esély arra hogy, rád támadjon az cask a nevelés,tudni illik hogy az amstaffok eltűrik ha a kisgyerekek lovagolnak rajta stb.szóval ezzel a résszel gond nem lenne pitbull is aranyos jószág szóval megkell mutatni hogy te vagy a falka vezér és semmigond nem lesz.HA olyat csinál nyugodtan csapj oda neki mert ha kiskorban nem tanulja meg nagykorában nehéz lesz róla leszogtatni vagy nem is tudod.ahogy az elöző üzeneteket olvasgattam csak a nevelés még annyit hozzáfűzök hogy első kutyának ha nicns tapasztalatod ne akarj amstaffot se pitbull-t.
2011. júl. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 1gabesz1 válasza:
Dehogy lesz vad, hacsak nem rosszúl nevelik. Nevetséges hogy veszélyes kutyának tartják. A gazda veszélyes aki rosszúl neveli, és uszítja másokra. A rossz gazdákat kéne betiltani és veszélyessé nyilvánítani. És szájkosarat tenni rájuk :-))))
2012. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem lesz vad ha nem annak neveled. Egyik ismerősöméknek is staff mixük van és az én szánhúzókeverékem agresszívabb mint ők. Ő sem egy vérengző fene vad. ha valakit be engedek nem bántja, szót fogad. De alkalmasabb házőrőznek, mint egy staff vagy egy pit. Ezek a kutyák ma már inkább család kutyák. Az én kutyám már csak ha valaki megáll előttünk valamiért. Már jelez.Esélye sincsen senkinek be jönni, mert amint halom a jellegzetes vonyító ugatását már is megyek ki. Inkább válasz egy dobermant vagy német juhászt, vagy egy keveréket.
2013. márc. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 1gabesz1 válasza:
Nem lesz vad nekem is ez a fajta van a legédesebb a világon! :-)
2013. jún. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!