Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya kiképző szakmában...

A kutya kiképző szakmában benne van a terelő kutya kiképzése is? Hol lehet terelő kiképzést tanulni?

Figyelt kérdés

Kutya kiképzést szeretnék tanulni. de mivel vidékre költözök és egyik ismerősnek sok birkája van, 60-70 anya. Ő már szólt,hogy neki majd kellene egy nagyon jó terelő kutya. Ha már vidék és terelésre is van lehetőség, akkor álmaim kutyájára gondoltam a Border Colliera. Viszont engem is érdekelne az hogy a kutya kiképző szakmán belül meg lehet-e tanulni a terelő kutya kiképzését is.Én mondjuk ezen belül szeretnék ilyennel foglalkozni, hiszen engem is igen csak érdekel a dolog.

Ha nincs a szakmában nem tudjátok véletlen hol lehetne ilyet tanulni?

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. ápr. 5. 17:17
 1/8 Ninna ♥ ***** válasza:
Konkrétan a kérdésre nem tudok neked válaszolni, de a Border Collie-nak nem kell nagyon tanítani, hogy tereljen, az ösztönében, a vérében van, ez tapasztalat :)
2011. ápr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Olyan szakma nincs, hogy kutyakiképző. Lehet ilyesmit tanulni pár helyen (Népsziget, MEOE), de nem a képesítés, hanem a tapasztalat tesz azzá. Először mindenképpen az alapokkal kell kezdeni, hogy a tanítási technikákta elsajátítsd.


Érdemes úgy kezdeni, hogy saját kutyával jutsz el viszonylag magas szintre, tehát ha a terelés az álmod, akkor először alap engedelmesség, aztán terelőösztönpróba, és utána lehet járni terelni. Ott majd ismerkedhetsz a többi terelősportossal, és kitanulhatod a fortélyokat.

2011. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nagyapámtól tanultam még régen ezeket. Azt tudom a kéz jellel való irányítás a legnehezebb, a terelés a vérükben van...esetleg egy tapasztalt ember tudna neked segíteni...
2011. ápr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értelek, én OKJ-ben találtam egy tanfolyamot és kezdetnek arra gondoltam elvégzem azt:) Azért is beszéltem szakmáról.

Most Border colliesokkal szeretnék beszélgetni, hátha tudnak ők is mondani valamit ezzel kapcsolatban, sok tenyésztő fent is van azon az oldalon ahová írok és közülük sokan terelnek is:)

2011. ápr. 5. 17:35
 5/8 A kérdező kommentje:

17:32 én a vezény szavas terelésre gondoltam. Egy tenyésztő oldalán láttam erről pár dolgot: [link]


Remélem sikerül majd találnom valakit aki segít ebben, mert jó lenne megtanulni ezt:D Nem is jó, hanem szuper...

Már most azon gondolkozok, hogy ha a kutya sulit befejeztem veszek egy border collit és akkor vele kezdek bele ebbe.

2011. ápr. 5. 17:41
 6/8 anonim ***** válasza:
A netboard forumon van terlőkutyás topic. Szerintem ha beregelsz, akkor szivesen segitenek neked.
2011. ápr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már megvan elméletileg a regisztráció, de valami engedélyre kell várnom, ami nem nagyon akar meg érkezni... :S :S Már 3 napja arra várok.
2011. ápr. 6. 08:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Hol van OKJ-s kutyakiképző? Elméletben én is láttam, csak még olyat nem, ami el is indult.
2011. ápr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!