Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyája is viselkedett...

Más kutyája is viselkedett már így?

Figyelt kérdés

Most jöttem haza a kutyámmal a sétából. Talált egy sünt és teljesen megbolondult. Nem érdekelte hogy szúr a szájába fogta, rázta, a mancsával lökdöste és hisztérikusan ugatott rá. Hiába szóltam rá, egyáltalán nem figyelt rám, majdnem egy fél órát próbáltam elrángatni, alig bírtam rátenni a haltit, mert nagyon erős és egyfolytában ment volna vissza.


Miután kirángattam a sün 5 méteres körzetéből megnyugodott és normálisan jött hazáig. Német juhászkutyáról van szó, még fiatal. Most látott először sünt. Más körülmények között általában jól behívható.


Akkor is ezt fogja csinálni, ha máskor megint találkozik egy sünnel? Vagy csak ez az első alkalom miatt volt?


Egyébként nem szereti az ilyen kis állatokat, az utcabéli yorkit is megrángatta egyszer meg a macskákat is utálja.


2011. ápr. 6. 15:29
 1/5 xnorkax ***** válasza:
100%

Sok kutyánál, ha beindul a vadászösztön alig lehet leállítani őket. Amikor az én kutyám találkozott először sünnel, akkor még elég kicsi volt (kb. 5 hónapos és azóta sem találkozott eggyel sem) és ő nem csinált vele semmit, csak megszagolta.

Máskor figyelj jobban, nehogy kárt tegyen magában! :)

2011. ápr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ami az egészben furcsa, hogy velünk volt a spánielem is aki vadászkutya, ő szagolta és ment tovább. a juhászkutyám meg őrjöngve támad rá... Nem fordítva kéne lennie?
2011. ápr. 6. 15:34
 3/5 xnorkax ***** válasza:
100%
Vadászösztön mindegyik kutyánál lehet. Előfordulhat, hogy a spánid meg találkozott sünnel és nem érdekelte.
2011. ápr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem . mivel 6 hónapos és eddig csak együtt mentünk sétálni
2011. ápr. 6. 15:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim mindig ezt csinálják,ha sünt látnak. Tökmindegy hányadszor,ugyanez meg.
2011. ápr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!