Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vigyem sétálni?

Hogy vigyem sétálni?

Figyelt kérdés

Ma akarom vinni a kutyámat sétálni mert mindig elszökött meg szétszedte a kerítést és láncon van! Szeretném sétálni vinni Golden és Labrador keverék de akkora mint egy kuvasz neveletlen és nem bírom el olyan erős a szüleim nem érnek rá! Hogy vigyem el még ma szeretném! Légyszi segítsetek!


12/L

Előre is köszönöm!


2011. ápr. 6. 15:40
1 2 3
 1/21 xnorkax ***** válasza:
100%

Biztonsággal így nem tudod elvinni. Olyan méretű kutyát vihetsz csak el sétálni, amit extra helyzetekben is képes vagy megtartani. :/ Gyakoroljatok egyelőre az udvarban, érd el, hogy ne húzzon, laza legyen a póráz.

Volt már valaha sétálni?

2011. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Most nincs időm írni,de majd fogok ok?

Szerintem NE vidd el mert ha nem bírod el akkor elszökik.

2011. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
ok akkor várom, hogy írj! Első válaszoló volt már sétálni és akkor is elbírtam most is elbírnám csak nehezen és akkor is bnőmmel vittem mondjuk ma is el tudom hívni mert a szomszédba lakik! Az udvaron nem tudok vele gyakorolni mert az udvaron idegesíti a póráz megfordul és ugrál rám! Am. ahol nincs kutya ott laza szokott lenni a póráz inkább a kutyák idegesítik meg ha az udvaron pórázon van mert megszokta, hogy az udvaron nincs pórázon!
2011. ápr. 6. 15:50
 4/21 anonim válasza:
Én is a kertbe sétááltatást javaslom. Az utcára addig ne vidd ki amíg nem vagy benne 100%-ig biztos h nem ő fog téged sétáltatni! Nekem egykisebb termető kutyám van, de ő is anynira be tud indulni néha, hogy néhány barátnőmet már el is ránotta.
2011. ápr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Amúgy az udvaron milyen módszerekkel próbálkozzak? És ha előtte lefárasztom a kutyámat a kapuba úgy hogy megállok a kapuba ugye ott el kezd húzni és megvárom még egy kicsit elfárad ha nincsen benne annyi energia akkor már könnyebb vinni!
2011. ápr. 6. 15:52
 6/21 anonim válasza:
utolsó vagyok. akk oylan helyre vidd ahol nincs kutya és pl. bnőd kutyájával (ha van neki) próbáld összeszoktatni h ne legyán agreszzív mmás kutyákra.
2011. ápr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
én jutalomfalatot adtam neki, mikor még a pórázhoz szoktattam.
2011. ápr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 xnorkax ***** válasza:

Az udvarban tedd rá a pórázt, ha ugrál, akkor várd meg, meg lenyugszik. Fontos, hogy akkor indulj el valamerre, ha teljesen ellazult a póráz. Ha ismét húz, akkor állj meg. Ezt gyakorolhatjátok jó ideig. Biztos, hogy mikor először kiviszed a sok inger, a sok szag húzásra sarkallja majd, ezért gyakorolj sokat még az utcákban.

Azért nem tanácsolom, hogy egyedül vidd ki, mert annak könnyen rossz vége is lehet. 12 éves vagy, ha jól sejtem olyan 40-50 kg. A kutyád is ennyi nem? Azért az elég durva olyan esetben, ha kutyád sajna neveletlen.

Én sem vagyok egy izomkolosszus és tudom milyen, mikor rángat egy akkora kutya. A menhelyen mindenféle méretű kutyát be szoktam vállalni, van egy hatalmas kopó keverék, jámbor, mint egy borjú, de hatalmas ereje van, és bizony sokszor ki kellett támasztanom magam a lábammal valahova, hogy ne repüljek utána. Úgyhogy gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj.

2011. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Az egyik barátnőmnek van kutyája de szerintem összeverekednének az azomszéd kutya egyszer átszökött hozzának azzal csak játszott de azért mert a szomszéd kutya barátságos és kistestű! Ha elkezd ugrálni akkor em bírok várni még lenyugszik úgyis ellököm van, hogy nem megyek arra a helyre ahova ő elér mert félek, hogy nem tudok kiszaladni olyan távolságra megyek hozzá, hogy elér de ha felugrik arrébb tudok menni! Én 40kg vagyok a kutyám 30kg körül van!
2011. ápr. 6. 16:05
 10/21 A kérdező kommentje:
Az én kutyám azokkal a kutyákkal agresszív akik ugatják a barátságos kutyákkal nem!
2011. ápr. 6. 16:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!