Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kóbor veszélyes kutyákkal mi...

Kingaa1 kérdése:

Kóbor veszélyes kutyákkal mi a teendő?

Figyelt kérdés
A mai nap egy kóbor eb megharapott egy kisgyereket, és széttépett egy macskát, állitólag az napi felhozatalában volt még 2 macska... Kiket lehetne hivni, még a végén másra is támad!
2011. ápr. 6. 16:37
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

A hangnemem direkt olyan, amilyen.

Mert a felelőtlen kutyatartók nem érdemelnek mást.

Akinek nem inge ne vegye magára, de akinek igen, annak ideje lenne felöltözködni!!!


Semmit nem sajnálom, akinek a lelkivilága sérül az írásomtól. Mert az megérdemli.


Aki meg tenni akar, az tegyen.

Lehetne összefogni, lehetne azt tenni, hogy akinek van kocsija, megállapodnak időpontban és olyan helyre viszik a kutyákat, ahol normális orvos van.

Aki meg nem akar dolgozni, vagy nem jó orvos, az forduljon fel éhen.

Nem kell a széplélek ott, ahol életek sorsa forog kockán.

Nem kellene mindent készen várni, akkor sem, ha rossz a rendszer.

Aki tud, az tud tenni ha akar és nem siránkozni, vagy megsértődni.

2011. ápr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

A kérdés meg az volt, mit lehet tenni a kóbor ebekkel.

A válaszom: befogadni, vagy keresni neki menhelyet.

És azon lenni, hogy minél inkább elterjedjen az ivartalanítás fontossága.

2011. ápr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Ha Erdélyben ez új gondolkodásmód, ha erre még nem gondoltak, nem tartották fontosnak, akkor annál inkább ideje lenne, hogy elterjedjen.
2011. ápr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

itt nem arról van szó hogy ivartalanitás, meg egyebek. Teljesen eltértetek a témától, de köszönöm a sok hozzászólást. Itt arról van szó hogy a román városokban összegyűjtik majd 2 hónaponta kutyákat raknak le... Nem hiszem hogy 12 kutya szabadulna el egy nap...


mert egyszer csordában láttam 12 kutyát... nem támadtak senkire csak mentek körbe a városkában.

2011. ápr. 19. 16:26
 25/33 A kérdező kommentje:
És Erdély vagy nem Erdély de magyarok vagyunk itt is! Itt születtünk és kész, attól még a magyart tudjuk anyanyelvünknek... A román nyelvet is tanuljuk, de csak tanuljuk... s annyi... ettől hogy valami plusz -t tanulunk ettől még nem kell ide azzal jönni hogy itt más gondolkodásmód...
2011. ápr. 19. 16:28
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Bizony az ivartalanítás a lényeg.

Hogy kerül oda az a sok kutya?

Kirakják, kicsapják, létszám feletti. Mégis szaporodnak, mert senki nem törődik velük.

És ez sajnos a keleti népek bűne, mert nyugaton sokkal felelősebben bánnak az állatokkal.

Ne a magyarságodra legyél kényes, hanem arra, hogy az ártatlan élőlényeket ne kiirtsák, ne veszélyesnek titulálják, hanem menhelyek legyenek.

Az emberség előbbre való, mint a magyarságtudat.

Mert az előbbiről te tehetsz, az utóbbi meg nem rajtad múlt.

2011. ápr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

én nem azt mondtam hogy kiirtsák szegényeket, mert ahogy kiköltözök innen szeretnék egy kutyát, akit úgy szeretnék mint a papagájomat.

Itt mint leirtam, a romn városokból idehozzák... és ez igy van mert van egy román ismerősöm, aki mondta hogy náluk a kutyákat szedik össze s viszik el, mert egy ilyen helyen dolgozik, csak ő más megyébe szállitsa...


Úgyhogy ezért vannak kóbor -új-állatok! ..


Mindenki rám támad, mintha az rajtam múlna hogy a kutya megtámad akárhány macskát, meg embert, ha védeni próbálja azokat!

2011. ápr. 20. 10:43
 28/33 anonim ***** válasza:

Milyen választ vársz arra, hogy gyerekre, állatra támadó kóbor kutyával mit kell tenni?

Ha nem jut eszedbe, hogy befogadd, vagy menhelyre juttasd, vagy ilyesmi, akkor marad a kiirtás.

Nem lényeges, hogy román, vagy magyar rakja ki a kutyát, annak szerencsétlennek mindegy.

Mint ahogy az is, hogy román, vagy magyar viseli gondját.


Fel kellene venni állatvédőkkel kapcsolatot és közösen megoldani.

Innen virtuálisan milyen egyéb tanácsot vársz?

Én nem tudok befogadni egyet sem, mert már van kettő és társasházi lakásban többet nem tarthatok.

Vagy gondolod, van itt olyan, aki tud befogadni?

Vagy mindegy mi van velük, csak te ne lásd, ne a ti környéketeken legyen?

Tényleg, milyen választ vársz...?

2011. ápr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

És ne sértődgess, hanem terjeszd a környékeden az ivartalanítás fontosságát.

Nem kellene ezen átsiklani és helyette magyar-román ellentétekre utalgatni.

2011. ápr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
micsoda álszent népség,ha rádtámadna egy kutya az utcán ott rugdosnád ahol éred és kardoskodnál az altatása mellett.én pont ma reggel vártam a buszt és ettem a szenyát amikor odajött egy kutya és elkezdett ugatni meg kapkodott a kezem felé próbáltam ráijeszteni (hirtelen megindultam felé) de semmi cask ugatott aztán törtem neki egy darabot eldobtam,megette visszajött na akkor a mellettem levö ficko felállt és belerugott egyet akkor már hátrébb szaladt...biztos vagyok benne ha nem kap egy rugást megharapott volna a kis r*hadék!Én szeretem a kutyákat de ilyenkor valahogy háttérbe szorul az állatvédő énem
2011. aug. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!