Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vásárlás, mit csináljak?...

Kutya vásárlás, mit csináljak? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Vennék egy kiskutyát tk-vel.Az eladó nincs messze,de valahogy mindig kikerüli,hogy elmenjek házhoz megnézni a kutyáit.Lehet,hogy tényleg ennyire nem tudunk összehangolódni,de olyan érzésem van mintha nem akarná,hogy elmenjek.Most az az utolsó,hogy délután megyünk x helyre,azt mondja elhozza a kicsi szüleit is.A tk-nincs még kész,amúgy azt fixre tudom,hogy tényleg tk-ves tenyésztő,és jó kutyái vannak. A fajtához értek,e-mailen küldött kép alapján szép a kölyök,meg majd meglátom személyesen is.Szerintetek elhozzam?Vajon mit rejteget otthon,hogy nem mehetek oda?
2011. ápr. 7. 09:41
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
A kiskutya 10 hetes,szuka.Kistermetű,náluk inkább a térdkaláccsal szokott gond lenni,azt majd megnézem,és ha kicsit is ropog nem hozom el.Úgy vagyok vele,ha nem bízom benne,akkor abban se bízhatok,hogy azok a szülei a kutyának akiket mond.így hiába kérnék tk másolatot..de megírom neki hogy hozza magával.Ha csak egy kézzel írt,és mindkét fél által aláírt szerződést írunk,az mennyire hivatalos?
2011. ápr. 7. 10:46
 12/36 anonim ***** válasza:

Kell két tanú is, és akkor hivatalos, de szerintem szedd össze előre gépen azokat amiket rögzíteni akarsz, nyomtasd ki és úgy menj oda. Legyen benne, hogy elvileg melyik alom milyen kölyke, mikor kell legkésőbb átadnia a tk-t, stb.


Ha aláírja akkor is csak annyival vagy előrébb, hogy évekig pereskedhetsz rajta, de ha nem akarja aláírni, akkor rögtön távozhatsz is.


Nekem ez nagyon gyanús, eleve hogy 10 hetes kölyöknél nincs még meg a tk. Külföldi fedezés esetleg? Akkor még magyarázható lenne.


Esetleg kérdezz rá az emberre a fajtaklubnál, hátha ők többet tudnak róla. Nekem valahogy sántít az egész történet.


Az ára milyen a kutyusnak? Nem "akciós" véletlenül?

2011. ápr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztős vagyok.


Meghallgatod hogy ropog e a térde???? azt hogy???:D

Ha eleve kételkedsz a tenyésztőbe, akkor miért erőlteted a dolgot? kb 15 ÉVRE!!!! veszel kutyát ezt ne felejtsd el!


Szerződés: Ugyan olyan szerződést kell hogy kapj mintha lenne tk-ja és chipje csak azzal a különbséggel, hogy kérdezd meg mikorra érkezik meg a tk, pl 1 hónapot mond. Akkor szépen megmondod neki, hogy írja le megjegyzésként a szerződésbe, hogy 1 hónapon belül vállalja hogy a tk, és a chip nálad lesz. (persze a chip a dokinál).

Te is vigyél még valakit, mert ezeket a szerződéseket tanuval is alá kell iratni.


Ha azt mondja nem zsoktak ilyet csinálni tenyésztők, mond meg hogy sok tenyésztőnél érdeklődtél ,és igen is így kell csinálni ebben az esetben.


Ha ellenkezik nincs miről beszélni!!!


Csak azt nem értem, felteszed a kérdést, holott tudod jól, hogy megfogod venni, és átver, mert egy NORMÁLIS tenyésztő nem ilyen.


De a te életed, úgy ....el ahogy szeretnéd!

Ahogy olvastam mindenki lebeszél róla.


Ha a távolság miatt nem akarsz más kennelt nézni akkor nem állsz készen egy kutyára. Mi az első kutyánkért 250 km mentünk, és elöször ugye csak megnézni, és ha tetszik lefoglalózni.

2011. ápr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Csurmi ***** válasza:
100%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:57


Teljesen igazad van! Eldöntötte hogy megveszi és már most tudja hogy átverik. Ezen a válaszok nem fognak segíteni.

2011. ápr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
0%

Második vagyok. Linkelek neked egy hasznosat: [link]

Tenyésztő kontra szaporító infók vannak benne.

És csak hogy tudd, kutyát eladni csak chippelve lehet, a törzskönyvnek meg már régen meg kellene lennie.

Ne hagyd hogy lehúzzon még több tízezret a törzskönyvért, mert annak ára kb. 5 ezer Ft (vagy 11 E, ha nem MEOE tag, de olyan helyről meg nem hoznék el kutyát) Jah, ebbe már benne van a chip ára is. (NÉzd meg itt [link]

Valamint olvasd el még ezt is [link] Csak hasznodra válhat.

Nagyon nem értek veled egyet, de a te döntésed. Ha már lehatároztad, akkor mindegy, azt csinálsz amit akarsz. De ez akkor sem tenyésztő, hanem szaporító. Hozzáállásod alapján te sem lehetsz megfelelően informált, és állatbarátnak sem mondanálak. A legfontosabb dolog TENYÉSZTŐTŐL NEM HOZUNK EL KUTYÁT, akármilyen tündibündi. A helyedben még menhelyről sem hoznék ki kutyát.

2011. ápr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
A kutyán múlik minden,ha olyan életben amilyennek várom,akkor igen,megkockáztatom.De ha nem,akkor úgysincs miről beszélni,mert nem hozom el.Itt csak azt vártam,hogy megerősítsetek,mert nem vagyok az a kötekedős típus,ezért is viszek magammal olyat aki viszont az,de nem akarom újra átveretni magam.Néztem több kennelt,de a távolság az csak annyit jelent ennél a fajtánál(cavalier),hogy ennél a tenyésztőnél is ugyan azon kutyák,vérvonalak vannak mint a távolabbiaknál.Feleslegesen nem dobom ki a pénzt az ablakon.Azt mondta,ebből a színből elvittek volna 100 kölyköt is tk nélkül,de nem ad tk nélkül kutyát.3 oltása van a kicsinek,tehát alapból arra hajlok,hogy higgyek neki,de valami mégis zavar...mind1 este megírom mi volt a randin.(amúgy 100ezer ft)A többieknél is hasonló árak vannak,kinti fedezésnél láttam 150-et.
2011. ápr. 7. 11:37
 17/36 A kérdező kommentje:
Előző.Nem tudsz olyat mutatni amit ne láttam,olvastam volna.Nagy valószínűséggel többet tudok magukról a kutyákról mint te.Az üzleti résznél vagyok meglőve,mert könnyen átvernek...
2011. ápr. 7. 11:41
 18/36 A kérdező kommentje:
A hozzáállásos dolgot részleteznéd?Mi olyan hú de rossz abban amit írtam,hogy ismeretlenül, ne tarts alkalmasnak kutyatartásra...
2011. ápr. 7. 11:44
 19/36 A kérdező kommentje:
A rossz érzés elmúlt,így személyesen már szimpi a csaj.A kutya meg álomszép.Nem is tudtam,hogy már ilyen kicsi korban is nézetik a kutyákat.Orvosi igazolása van,hogy ellenőrizve volt a térde és a szíve is.
2011. ápr. 7. 17:06
 20/36 anonim ***** válasza:
54%

Mert nagyon buta vagy és nem így kell kutyát vásárolni, hogy megkockáztatom, ez nem egy cipő TE NAGYON OKOS , hanem egy élőlény, nem csinálhatod meg vele, hogy még se jön be a "meg kockáztatom" storyd és akkor vissza viszed vagy mi????????????????


Ja és ez a szöveg h. különleges színű... hmmm tudod hány embert k*rnak így át h. pl amstaffoknál eladnak hófehéret különleges címszó alatt, ami csak annyiba különleges, hogy színhibás, szóval ingyen kéne odaadnia de a sok olyan huu de okos ember mint te simán megveszi különleges szín gyanánt.

2011. ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!