Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vásárlás, mit csináljak?...

Kutya vásárlás, mit csináljak? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Vennék egy kiskutyát tk-vel.Az eladó nincs messze,de valahogy mindig kikerüli,hogy elmenjek házhoz megnézni a kutyáit.Lehet,hogy tényleg ennyire nem tudunk összehangolódni,de olyan érzésem van mintha nem akarná,hogy elmenjek.Most az az utolsó,hogy délután megyünk x helyre,azt mondja elhozza a kicsi szüleit is.A tk-nincs még kész,amúgy azt fixre tudom,hogy tényleg tk-ves tenyésztő,és jó kutyái vannak. A fajtához értek,e-mailen küldött kép alapján szép a kölyök,meg majd meglátom személyesen is.Szerintetek elhozzam?Vajon mit rejteget otthon,hogy nem mehetek oda?
2011. ápr. 7. 09:41
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Nem különleges,csak a cavaliernél megengedett 4 színváltozat közül,jelenleg ez a legkeresettebb szín.Te meg nem buta vagy hanem bunkó.Semmit nem tudsz rólam,és így vélekedsz.Mivel nem ismerem a tenyésztőt,és még nincs a kezemben a törzskönyv megkockáztatom,hogy elhozom és nem küldi a papírt.DE mint írtam kaptam egy hibátlan,gyönyörű kutyát,chippel,szerződéssel,3 oltással.
2011. ápr. 7. 18:39
 22/36 anonim ***** válasza:

Csak az a baj, hogy tenyésztőként nekem nem meséled be, hogy tk kutyát vettél, de a tk-ja még nincs meg, de chip már van benne. Szóval nekem ne meséld be, mert a meoe fog adni egy chip számot a kutyádnak, és tk-val együtt küldi ki a meoe az állatorvosnak.

Előre nem lehet beletetettni chipet.

De vitatkozz egy tenyésztővel nem számít....csak sajnálni tudlak hogy nem hallgatsz itt senkire, akkor minek írsz ide? minek kérdezed meg?

2011. ápr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Azt mondta,de ezt mástól is hallottam már,hogy a tk kérelemben küldeni kell a chip dolgait.Nem lehet,hogy azóta lehet így is,mióta kötelező a chip ha eladják a kutyát?Már régen is általános volt egyéb okokból,hogy nem jött meg a tk mire vitték volna a kutyát,de akkor a vevő állatorvosa és a hely tetoválója kapta a tk-vet a számmal,és jelölték a kutyát...Nem tudom,majd utána nézek,de biztos,hogy lesz tk.Üdv:Egy tenyésztő.
2011. ápr. 7. 21:08
 24/36 A kérdező kommentje:
Nekem meg azt nem meséled be,hogy szaporító,chippel,szerződéssel,meg 9 hetes kutyát 3 oltással ad el.Az igazi csoda számba menne...
2011. ápr. 7. 21:11
 25/36 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztos benne,de kell hogy legyen ilyen,mert utána néztem a nőnek,és hivatalosan bejegyzett tenyésztő.Nem engedheti meg magának,hogy átverjen.
2011. ápr. 7. 21:33
 26/36 anonim ***** válasza:
9 hetes kutyának még nem szokták beadni mind a 3 oltást!!! ErrŐl ennyit.
2011. ápr. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

na előző látod, a tk- kívül ez elkerülte a szemem.

10 hetesen 3 oltás, ez nevettséges....

2011. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Istenem,ne legyen már a sok oltás is baj,eddig mindenki keveselte más kérdéseknél a 8 hetes kutyánál az egy oltást.Betöltötte a 10 hetet,6-8-hetesen,és 3 napja kapta a 3.-at.Meg akarta tartani magának,talán azért oltatta így,ha eladásra szánja eleve,akkor csak 2 lett volna neki.Máskor 2 oltással ad el kutyát.
2011. ápr. 8. 20:22
 29/36 anonim ***** válasza:

Jól van na. Lehet itt magyarázkodni, de szerintem nem véletlenül kell bizonyos időnek eltelni az oltások között. Te tudod...

Amúgy meg az én személyes véleményem: nem igazán értesz te a kutyákhoz. Ha kell akkor vedd meg, utána viszont magadra vess.

2011. ápr. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Oké.Mindenhol azt olvasni,hogy 6 hetes kortól kell a kiskutyát oltani.Ált parvó-kombi-kombi-veszettség.Ez az alap.Én pl 7-8 hetesen kezdtem régen,hogy a szoptatás után az anyai védőanyagok kiürüljenek.Tehát alapból nem értek egyet a dologgal,de ha választani kell,melyik kutyát vegyem,inkább túl sok oltása legyen,mint 5 hónaposan 1-2.Valahogy jobban bízom a kutya egyéb ellátásának meglétében,ha a tenyésztő nem sajnálja a 3*4-5000ft-ot az oltásra.Leírná valaki,mit írtam ami miatt szerintetek nem értek a kutyákhoz?A kérdés inkább az üzleti részére vonatkozott a helyzetnek.Magával a kutyával nincs gond,csak nem értettem,miért nem láthatom a többi kutyáját.De közben rájöttem.
2011. ápr. 9. 10:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!