Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elmered engedni a kutyádat az...

Xnorkax kérdése:

Elmered engedni a kutyádat az erdőben?

Figyelt kérdés

A kérdés elsőre egyszerűnek tűnik, de azért mégsem az. Sok embertől hallottam, hogy rengeteg helyen indokolatlanul is kilőnek kutyákat az erdőkben, anélkül, hogy bármi rosszat tennének. Volt egyszer a híradóban is, hogy két kutyát úgy lőttek ki, hogy pár méterre voltak a gazdáiktól. Egy ismerősöm barátnőjének a boxerét is így lőtte ki valaki, ráadásul neki pórázon is volt a kutyája, tettes nincs.

Nálunk sosem tudom, van-e vadász az erdőben, de már csomó ideje nem merem elengedni a kutyámat.

Kíváncsi lennék tapasztalatokra és a véleményetekre!


2011. ápr. 7. 14:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%

Én általában előre utánajárok, ha ismeretlen erdőbe megyek, hogy lehet-e épp engedéllyel vadászni napközben, de a legtöbb helyen nem.


Amúgy elengedem, vad után nem megy el, vagy ha mégis le tudom hívni, és én se engedem eltűnni a szemem elől, illetve ösvényen magam mögé parancsolom.

2011. ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Viszont, ha egy orvvadász lövi ki a kutyádat meg sem tudod ki volt, hiszen nem valószínű, hogy látótávolságon belül tartózkodott. Bár egy igazi vadász csak odamegy szólni, hogy ő volt.

2011. ápr. 7. 15:57
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

Kb pont ugyanazt akartam leírni mint a 15:15-ös válaszoló:)


El merem engedni a kutyáimat és megmondom miért: mindig 100%-osan behívhatók, alapból nem kószálnak el max. 20m-re tőlem, a menekülő vadról, más kutyáról is lehívhatók. Ha látják hogy szemben túrázó közeledik szó nélkül lábhoz kerülnek. Ha nem így lenne nem engedném el!


Kérdező ha arra gondolsz amikor tavaly ősszel a híradóban mutatták hogy egy nő két kutyáját lelőtték (az egyik állítólag segítő kutya volt) érdekes mód én úgy emlékszem hogy a nő azt nyilatkozta: a kutyák kiugrottak a kocsiból és elszaladtak, le egy völgybe, ő nem látott semmit de mire odaért lelőtték őket. Szerintem ez a gazda felelőssége is!


A biztonsági képlet egyszerű: engedelmes kutya + plusz feltűnő nyakörv, vagy hám.

2011. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nem, én nem erre az esetre gondoltam. Akkor az volt, hogy két mentőkutyát sétáltatott egy pár, a kutyák pár méterre voltak a nőtől és csak úgy lelőtte őket valaki.

Köszi a választ, ezt a feltűnő nyakörvet megfogadom. Mert most ilyen egyszerű, barna nyakörve van. :) Amúgy ő sem kószál el messzire, de sajna terrier keverék, így megy az orra után.

2011. ápr. 7. 16:02
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én el merem.Sosem megy 1-2 méternél messzebb, a vadakra tojik,csak azt lesi,hogy vagyok. Ennek az a sztorija,hogy egyszer, 13 hetesen sétáltunk erdőben,és mivel többször hívtam, nem jött,így elbújtam. Teljesen beparázott,hogy elhagyott. Azóta le se veszi rólam a szemét. :)
2011. ápr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%
Én fényvisszaverős nyakörvvel viszem őket sétálni az erdőben, amin ráadásul van csengő is. Bár néha énis idegeskedem miattuk, de általában nem szoktak messzire menni tőlem. :)
2011. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk két spánielünk van,és szinte minden nap kimegyünk az erdőbe.Ők,mivel vadász kutyák,azért utána szimatolnak a vadaknak,de látómezőn kívülre sosem mennek.Én viszont,biztos hogy ha az én kutyámat lelőnék,akkor vagy fel jelenteném,vagy jól meg veretném az illetőt!
2011. ápr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. :)
2011. ápr. 7. 18:40
 19/20 anonim ***** válasza:
Közben még az jutott az eszembe, hogy kertben megmérgezett kutyáról jóval gyakrabban hallani (majdnem mindenkinek van ilyen ismerőse), mint lelőtt kutyáról.
2011. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igaz...
2011. ápr. 8. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!