Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek a kutyáktól, ezért...

Félek a kutyáktól, ezért szeretnék egy pici, barátságos természetű kutyust, hogy kikúráljam magam. Milyet ajánlanátok? Én a mopszokat nézegetem, nagyon aranyosak.

Figyelt kérdés
Gondoskodó vagyok, és ha "bebizonyítaná", hogy nincs okom félelemre, nagyon felelősségteljes gazdi lennék. A párom imádja az állatokat és nagyon ért is hozzájuk, uh. Mindenben a segítségemre lenne, hogy jól neveljem a kutyust.
2011. ápr. 7. 17:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Törpe német pinscherről tudtok valamit? Nagyon picinek és aranyosnak néz ki :)
2011. ápr. 7. 18:20
 12/19 anonim ***** válasza:

Mopsz:

A mopsz igen kedves, bájos és társaságkedvelő kutya, amely erősen kötőik a gazdájához és a családjához. Nem kíméli magát, de ridegen tartásra nem alkalmas. Igazi családi kutya, amely nagyon élvezi környezete társaságát és figyelmét. Érzékeny természetű állat, rögtön megérzi, ha a lakásban rossz vagy feszült a hangulat. Játékos, de nem zajos; bohókás és barátságos. Meglehetősen értelmes és engedelmes fajta. Többnyire csak akkor ugat, ha valami szokatlant észlel. A legtöbb mopsz horkol.

Társas viselkedése: Ez a kutya rendszerint jól megfér a fajtársaival, és a más háziállatokkal való kapcsolata is problémamentes szokott lenni. A gyerekekkel különösen jól kijön. A szívesen látott és a hívatlan vendégeket egyaránt barátságosan fogadja, bár nem hagy kétséget afelől, hogy számára a családja az első.


Golden retviever:

golden retriever rendkívül társaságkedvelő, barátságos, kiegyensúlyozott és magabiztos kutya. Kedves és engedelmes természete van; eléggé visszafogott és teljesen békés. Nagyon keveset ugat, igen jól alkalmazkodik és remek a szaglása. Kifejezetten értelmes, és nagyon szívesen dolgozik a gazdája kedvéért. Érzékenyen reagál a szidásra és a lakásban uralkodó hangulatra, s nem szeret egyedül maradni. Általában szeret beleugrani a vízbe, és imád mozogni is.


Társas viselkedése: Ez a fajta remekül kijön a többi kutyával; még a kanok is gond nélkül képesek együtt élni. Az egyéb háziállatokkal való kapcsolata sem okoz problémát, bár ehhez megfelelően alapos szocializáció szükséges. A golden retriever nagyon jól érzi magát a gyerekek társaságában; túl szelíd ahhoz, hogy tiltakozzon, ezért a szülőknek kell gondoskodniuk arról, hogy a kicsik ne piszkálják túl sokat a kutyát. Egyes példányok éberen és óvatosan fogadják az ismeretlen látogatókat – ám ők jelentik a kivételt, mivel a legtöbb golden retriever nagyon szereti az embereket, így a szívesen látott és a hívatlan látogatókat egyaránt barátságosan fogadja.


További infó: [link]

2011. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

18:42-vok

Dalmata:

Intelligens, gyorsan tanul, de kissé makacs. Érzékeny, a rossz bánásmódot évek múlva sem felejti el.


Német Dog:

A dog érző szívű kutya, amely kifejezetten hűséges a gazdájához és a családjához. Igen érzékeny állat, a kemény szavak nagy fájdalmat okoznak neki. Értelmes és kíváncsi, nem sok minden kerüli el a figyelmét. Józan és kiegyensúlyozott állat benyomását kelti. Kiváló őrkutya, főként a kan – azt mondják, a betörő bejutni még bejuthat egy olyan házba, ahol dog is lakik, de kijutni már nem fog onnan. Gyakran azt hiszi az ember, hogy mélyen alszik, de folyamatosan figyeli a környezetét, bár csak a szemöldökét vonogatja. Ha bármilyen szokatlan esemény történik a másodperc tört része alatt felpattan. Nem nagyon szokott ugatni. Más masztiff jellegű kutyákhoz hasonlóan nem túl érzékeny a fájdalomra, éppen ezért előfordulhat, hogy betegségét vagy sérülését nem veszik észre azonnal. Nem való neki a rideg tartás; az otthon melege és kényelme sokkal jobban illik hozzá. Amennyiben mégis kertben tartjuk fűtött, huzatmentes helyet és puha, kényelmes fekhelyet kell biztosítani számára.


Társas viselkedése: A dog nagyon odaadóan viselkedik a családjával, az idegenekkel szemben rendkívűl bizalmatlan, bár megfelelő szocializációval sokat lehet javítani e viselkedésén. A család barátait lelkesen üdvözli. A házi- és haszonállatokkal, valamint a gyerekekkel általában jól kijön, jóllehet a szocializáció szerepe itt is igen nagy. A fajtársakkal sem szokott gondja lenni, bár egyes kanok szeretik bebizonyítani fölényüket más kanokkal szemben.

Nehéz kihozni a béketűrésből; nagyon sok tényező kell hozzá, de ha ez sikerül, akkor nagyon vigyázni kell vele. Ritkán harap, inkább a testtömegét használja; a teljes súlyával ránk nehezedik.

Olyan család ahol gyakoriak a hangos szóváltások és viták, ne vegyenek dogot, mert ezeket nehezen viseli. Mindig a gyengébb fél mellé áll és egyszer azon kaphatjuk magunkat, hogy a gyerekek nevelése közben egy 80 kg-s doggal nézünk farkasszemet! Nyugodt higgadt környezetben tökéletes családi kutya.

2011. ápr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
56%

Őszinte leszek.

Neked egyáltalán nem javaslom a kistestű kutyákat. Sokkal hamarabb odakapnak.

Szerintem nagyobbal kezdd. Meglátod,sokkal kevésbé van gond velük.

Én a német dogot, berni pásztort,bernáthegyit javasolnám.

2011. ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak én vagyok így ezzel,de ha még a kicsi kutyáktól is félsz én a helyedben meggondolnám ezt az egészet és tisztáznám magamban, hogy miért félek a kutyától stb. Szerintem először próbálj inkább kutyák közé menni, figyeld meg a reakciókat, játsz velük és ismerd meg jobban őket. Nem lesz se a kutya, se te se a kapcsolatotok kiegyensúlyozott, ha félsz a kutyáktól. A kutyád megérzi, hogy félsz tőle és ezért ő is bizonytalan lesz. Én a helyedben még nem vágnék ebbe bele.. A falkavezérséget sem olyan könnyű elérni. És a kutya kicsi korába harapdál is.. Előfordulhat, hogy odakap majd neked és akkor lehet mégjobban fogsz félni tőle.
2011. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én se támogatom a dolgot. Az lehet, hogy a saját kutyádtól nem fogsz félni, de, hogy viszed le sétálni vagy kutyák közé? Neki szüksége lesz arra, hogy ismerkedjen a fajtársaival, szaglásszon stb. Nem cipelheted az öledben állandóan.

Szóval már csak ezért is gondold át.


Én a helyedben először kijárnék menhelyre, kutyás rendezvényekre és ha már úgy érzed, nem tartasz a kutyáktól, legalábbis, nem annyira, mint régen, elgondolkozhatsz, hogy bevállalsz-e egy sajátot.

2011. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is tartott a kutyáktól, de mi kifejezetten nagy kutyát akartunk magunknak. Végül leonbergink lett, azóta teljesen megváltozott a kutyákhoz való hozzáállása és már egyáltalán nem fél. Ráadásul egy kutya eleve kutyás társaságba "kényszeríti" az embert, így már rengeteg kutya vesz minket körül.
2011. ápr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gondold ezt meg! Egy kölyök kutya durván játszik, harap, odakap, morog, megugat, és ezt neked mind a helyén kell kezelned. Ha egy-egy ilyen helyzetben megijedsz tőle, akkor ő pontosan látni fogja, hogy téged tud ijesztgetni, és élni is fog a lehetőséggel.


Emelett a legfontosabb tényleg az, hogy a kutyának kutyatársaságra van szüksége! Ha félsz a kutyáktól, akkor mit fogsz csinálni, ha elindul felétek egy nagyobb ktuya futva? Ha ilyenkor beparázol azt a saját kutyád is pontosan fogja tudni, és simán kiröhög, hogy félsz egy szaladó írszettertől, és oda a tekintélyed.


Ráadásul azért legalább egyszer kétsze minden kutyással előfordul, hogy verekedésből kell kivennie a kutyát, be kell védenie a saját kutyáját másik utya zaklatása elől, stb.


Ha ezekre nem állsz készen, akkor inkább még ne legyen kutyusod. Esetleg kezdj úgy, hogy felhívsz egy kutyasulit, felvázolod nekik a problémádat, és megkéred őket, hogy hadd járj el néhányszor megnézni a foglalkozásokat, kicsit barátkozni, ismerkedni a fajjal. A legjobban póráz nélkül tanítós sulival jársz, ahol nyugodtan végig járhatsz kutya nélkül egy alap tanfolyamot is.


Ha gondolod, Április 23-án lesz Korom Gábor következő ingyenes előadása a Népszigeti kutyasulin, érdemes meghallgatni, hátha azzal közelebb kerülsz magához a fajhoz, és a válaszhoz is arra a kérdésre, hogy jó ötlet-e kutyát tartanod.

2011. ápr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A többi kommentelőhöz még hozzáfűzném, hogy arra is gondolj, hogy lehet egy agresszív kiskutyát fogsz ki (kevés az esély erre de megtörténhet) és ha benned van a félelem mivel morog, ugat harap akkor nehezen tudod majd róla lenevelni stb stb.
2011. ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!