Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a harapdálásról, ugatásról, ugrálásról, morgásról?

Figyelt kérdés
Már 3 hete nálam van egy golden kiskutya.Eddig minden ment,tudunk ülni,feküdni,hallgat(ott) a NEM-re figyelt,odajött ha hívtam,nem morgott.3 napja elkezdett morogni ha nem rögtön adtam oda neki a kaját,nem marad ott,ahol eddig ott maradt,ugrál,mindent és mindenkit összeharapdál és morog,úgy,hogy kilátszik a felső fogsora.Kérdeztem állatorvost,hogyan szoktathatnám le,de azt mondta kinövi ezeket.Ugyan már.Amelyikbe berögzül,hogy ugrálhat,az ugrálni fog 3 évesen is.
2011. ápr. 7. 19:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Szoktasd rá, hogy lábbal simogatod, akkor még a kezed se kell összekenni :D A tacskónál ez kicsit komplikált, de nagyobb kutyán hasznos :)
2011. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem olvastam, hogy nem hallgat arra ha rászólsz. Próbáld meg nagyobb hangerővel, szigorúsággal. :) Amúgy egyes helyeken ajánlják a morgást, a kutya azt érti a legjobban. Én is szoktam használni, ha indokolt, és beválik.
2011. ápr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
az én kutyám ugyanez golden és labrador keverék és már 1 éves neveltem de nem tudtam normálisan megnevelni és még mindig olyan rosszaság de viszem kutyatalálkozóra ahol nevelik a kutyákat!
2011. ápr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Tényleg, a morgás is használ. Én utcán szoktam, kóbor kutyáknál alkalmazni, ha követnek. Olvastam régen, hogy a kutya a mélyebb hangú tagot ismeri el falkavezérnek, és eddig be is vált. Volt hogy egy 50 kilós kutya akart megtámadni, fegyvert húztam, de használat előtt próba cseresznye ráugattam. Elment.
2011. ápr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
vegyél macskát!
2011. ápr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszi köszi.Nagyon pici még,ugyhogy vacsi nem marad ki.Tudom,ez a fajta kiskorában ilyen "virgonc".Na de hogy morogjon meg megugasson.Kérem szépen.Köszönöm a válaszokat.És jöhetnek még...D
2011. ápr. 7. 19:57
 17/22 anonim ***** válasza:
3 hete van nálad a kicsi és nem érted, miért nem reagál a NEM szóra? Nem csak mondani kell, hanem fizikailag is megmutatni neki, mit NE csináljon. Ha harap, levenni pl. Az a morgás meg nem lehet még annyira komoly . A kölykök játék közben is morognak.
2011. ápr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

ha harap felvinnyogsz és otthagyod nekem 6 kutyám van és ez a taktika mindig bevált 1 hét alatt kb abba szokták hagyni én nem tartom célravezetőnek az agresszív módszereket és ez ugyanolyan hatásos. Ha ugrál akkor csak figyelmen kívül kell hagyni még rászólni se szabad és ránézni se és rájön, hogy ennek semmi értelme.

ezt olvasd el én hasonló módszerekkel nevelek és tényleg nulla probléma van a kutyáimmal pedig mind beszoktak jönni a lakásba és együtt sétáltatom őket soha nemvolt még gond..

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A szájösszeszorítást, és a nem kap vacsit én durvának tartom. Utóbbit nem is értené....

Mindig akkor kell abban a pillanatban megdorgálni amikor éppen a nem kívánt cselekedetet végzi.

Amikor elkezd harapdálni morogni ugrálni, először morgj rá Te is. Persze ebből nem fog érteni erre Te hírtelen mozdulattal ragadd meg a grabancát, rázd meg mint az anyja, és fektsd le nyomd le a földbe. Ez elég kellemetlen nekik, és rá fog jönni, hogy mit akarsz.

Ugrálásról úgy is le lehet szoktatni, hogy pórázon van a kutya, és valaki fogja a pórázt. Majd jön ez egyik családtag, és amikor elkezd örömködni és gügyögni a kutyának, a kutya meg örömébe ugrálni kezd. Ekkor aki a pórázt tartja, határozott éles rántás közben mondja neki : Nem! Nem szabad ! Vagy Ne ugrálj!

A lényeg hogy mindig ugyanaz legyen a tiltó szó, ugyanolyan kemény hangsúllyal.

2011. ápr. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

ma 02:49

Ez jó..." a száj összeszorítást durvának tartom"

Közben ajánlasz grabanc rázást, lenyomást, pórázrántást.........

Egyikbe sem omlik össze a kutya. Tapasztalatból tanulnak. Ha csinál valamit és jó élményeket köt hozzá, máskor is megismétli azt a cselekedetet. Ha az adott cselekvésre rossz érzés társult, el fogja kerülni azt a cselekvést.

Ez az alapja az egésznek.

2011. ápr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!