Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan viselkedjek jól beagle...

Hogyan viselkedjek jól beagle kölyök kutyámmal?

Figyelt kérdés

Ma hoztuk el, 8 hetes bicolor lányka.

Lakásba hoztuk, az ágyunk mellett van a vacka.

Eddig nagyon jól viselkedik.

Hogyan tanítsam pl szobatisztaságra? Elég makacs fajta:)

Tudom, sok türelem kell hozzá, de mégis, tippek?

Köszi!


2009. febr. 28. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Evés, ivás, ébredés és játék után vidd ki, hogy könnyítsen magán, majd nagyon dicsérd meg.:) Ha bepiszkít, utólag ne büntesd már meg, főleg ne nyomd bele az orrát a végtermékbe, mert gusztustalan és megalázó dolog számára. Ha rajtakapod, hogy bent végzi a dolgát, gyorsan kapd fel és vidd ki, hogy ott folytassa. Az én kutyám így 2 hét alatt szobatiszta lett. Ha valamit nem szeretnétek, hogy felnőtt korában csináljon, már most se engedjétek meg neki, legyetek vele szigorúak, következetesek, de szeressétek nagyon. Tudja a helyét a "falkában", így később könyebb dolgotok lesz.

Sok sikert!:-)

2009. febr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is beagle-m van, tricolor szukám. 3 hónaposan hoztam haza. Szóval az első pár napban törekedjetek arra, hogy megkedveljen titeket. Az, hogy az ágy mellett van a vacka, jó, mert biztonságban fogja érezni magát. Én kb 45-60 percenként levittem pisilni, és kakilni. Az első 2 hétben napi 6x kapott kis adag kaját. Aztán folyamatosan csökkent 5re (hetente csökkent), 4re, majd 3ra (most 5 és fél hónapos). Ha éjszaka illetve napközben nem tudjátok lehordani óránként (nem mindenki tudja megoldani, nekem szerencsém volt, volt 2 hét téli szünet!) A gyógyszertárban vettünk neki gumilepedőt (90x100cm), és megtanítottuk, hogy arra pisiljen, ha kell neki és nem tudjuk levinni. Meleg van a lakásban, folyamatosan ivott, így egy éjszaka alatt (vagyis 5-6 óra alatt) telepisilte a gumilepedőt, így este 11kor ihatott utoljára, éjfél környékén volt az utolsó séta. 1,5 hónap alatt szobatiszta lett. Már megtanulta azt, hogy ül és fekszik. Persze séta közben nem hajlandó lefeküdni a hideg hóra vagy a sárba. Vegyetek neki SOK játékot, amit rághat. Nagyon rágós, és ha unatkozik, ugat. (Az enyém ugatott esténként). Gondolom tenyésztőtől vetted, nem árt ha megfürdeted. És még nem biztos, hogy megvannak az oltásai. Az oltás beadását követően 3 hét múlva engedheted a kutyákhoz. Kb. ennyi idő alatt alakul ki a védettség. Amíg nem vagy benne 100%ig biztos, hogy visszajön, NE ENGEDD EL. Szökős fajta! És figyelj, hogy az utcán ne egyen fel semmit. Ne etesd túl, könnyen meghízhat ha nem mozog eleget. Figyelj milyen tápot adsz neki.

Hirtelen ennyi, sok sikert, esetleg ha az email címemre küldenél 1-2 képet, megköszönném :)

2009. febr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ébredés, evés, játék után mindig le kell vinni.ha ez a 2 fél órán belül történik akkor is.amikor kint pisil vagy kakil adj neki jutalomfalatot és jó alaposan dícsérd meg.ezt ne felejtsd el, nagyon fontos.türelem ...amikor nekem volt a kutyám 3 hónapos akkor már szólt(nyöszörgött) hogy le kell menni mert dolog van, csak sokszor bepisilt mire felöltöztem.meg én éjszaka is 2 óránként rohangáltam le vele...képzelheted...aztán hallottam hogy van kutyapelus, de akkor már erről lekéstem.ha nem vagy otthon akkor ilyet ajánlatos beszerezni.szóban én ritkán , de leszídtam egy kicsit ha bepisilt, de inkább akkor amikor nem szólt nekem.amúgy nem volt még kutyád?írtad a végén a sok türelmet...na hát ezt nekem is mondták és fel is fogtam,de valójában sokkal több kell mint amennyit bárki is el tud képzelni...ja és ne feledd el hogy még kicsi, ezért ne várj el tőle túl sokat,sőt...

sok sikert a neveléséhez!

2009. febr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!