Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám agresszív más kutyákkal...

Kutyám agresszív más kutyákkal szemben, hogy lehet leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Kiskorában sajnos nem szocializálódott eléggé, csak egy pár kutyát ismer, de őket kölyökkora óta.


Most, ha találkozunk séta közben egy kutyával, mindenáron odaakar menni, nyüszít ugat, rángatja a pórázt. Én nem merem odaengedni, fogalmam sincs mit csinálna. Múlt héten is megtépte a szomszéd yorkiját akivel még nem találkozott, pedig a kicsi semmit nem csinált csak kiszaladt a kapun és odajött barátkozni. Az én kutyám megfogta a nyakánál és elkezdte rázni. Ekkor pórázon volt


Volt még egy másik eset is, akkor szintén egy kis keverékkel találkoztunk, de ekkor a kutyám el volt engedve, játszani kezdett a kicsivel, csakhogy ezt csak az én kutyám élvezte, a másik teljesen pánikba esett.

Egyébként a ha sétálunk, a kerítésen keresztül is megy neki a kutyáknak


Fogalmam sincs mit kéne tennem, de erről sürgősen le akarom szoktatni. Ötletek, tanácsok?


2011. ápr. 8. 13:32
 1/5 A kérdező kommentje:
szerintetek jó ötlet lenne, ha bemennék a kutyasuliba és megkérdezném, hogy az órák előtt nem vihetném -e oda a kutyámat, hogy hadd szokja a többi kutyát? Egyébként azt, hogy rendesen járjak vele kutyasuliba ne tanácsoljátok, mert kettő van a környékünkön és nem tetszenek egyiknek sem a módszereik.
2011. ápr. 8. 13:38
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ez nehéz kérdés, mindenképpen meg kéne nevelned, hogy ne húzza a pórázt akkor se, amikor nagyon oda akar menni más kutyákhoz. Ha már kordában tudod tartani, és leállítani mondjuk az utca közepén, mikor kerítéshez menne acsarkodni, akkor lehet megpróbálni más kutyákhoz odaengedi (előtte is gyakorolhattok a helyi kutyasétáltatós területnél, hogy szokja a helyzetet), akkor is laza pórázon, különben a túlzott magabiztosság rásegíthet az agresszióra.

Egy-két hónapot egyébként akkor is járhatnál kutyasuliba, ezen a problémán általában tudnak segíteni, a többit meg le kell tojni. Bár talán az ő módszerük is jobb, mint a tiéd, ha egyszer nem tudod kordában tartani az ebet :) Szóval én azért megpróbálnám.

2011. ápr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

kérj szakértői segítséget!

pl.:

[link]

2011. ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
álltalában le tudom állítani a hagyd parancsal, de csak akkor, ha a lábam mellet van és még néha így is nekik megy. Az a gond hogy kertvárosban lakunk és itt senki nem sétáltatja a kutyáját
2011. ápr. 11. 18:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Menj el olyan iskolaba ahol foglalkoznak szocializacioval.

Ajanlom az Alfa kutyaiskolat [link] mivel itt ingyenes a szocializacio es valoban tudunk megoldast az ilyen problemakra.

2013. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!