Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma reggel megtámadták a...

Zsopega kérdése:

Ma reggel megtámadták a kutyámat. Normális hogy lelkibeteg lett? Miért fél attól, aki megvédte?

Figyelt kérdés
8 hónapos, ivartalanított keverék, mindenkivel barátságos, szelíd, játékos. Ma reggel ő pórázon sétált a kamasz fiammal. A támadó, egy staffordshire póráz nélkül volt. Minden előzmény nélkül nekirontott a kiskutyámnak. A torkát kereste. Hatalmas ordítások, a kutyám kétségbeesett sírása keltette a lakótelepet. A stafford gazdája nem bírta a saját kutyáját leszedni az enyémről, így a fiam közéjük ugrott, testével védve Bodit. Szétharapta a stafford mindkét kezét... :( De érdekes módon Bodi azóta fél a fiamtól. Miért van ez? Behúzza a farkát és kerüli, pedig eddig imádta. Mire gondolhat? Hogy nyerje el újra a bizalmát? Csak megvédte. Segítsetek!!!
2011. ápr. 8. 14:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Na gyerekek állj!Kit érdekel hogy ki tép szét kit itt nem az a lényeg hanem az hogy egy idióta barom ember kutyája megtámadott egy másikat és eközben egy ember is megsérült gondolkozzatok már el ez itt nem az óvoda.
2011. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
47%
és a hülye gyerekezésel is lelehett állni, mert szerintem itt senki sem rántotta ki a másikat a seggéből
2011. ápr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
figyeljél, senkit sem érdekel hogy a dobermannod kit tépne szét de mi az hogy beszari kutyák ha még nem tartottál akkor milyen alapon mondod ezt? én sem okoskodok a dobermannokról mivel nem tartottam. egyébként is mi a rákot pattogsz azért mert valaki leszólta az írásodat? ilyen idegbeteg embernek tényleg csak akkor kell kutya ha más kutyákkal akarja összemérni az erejét.
2011. ápr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 MissWhite ***** válasza:
48%
Nekem is staffordom van és nem beszari kutya -.-"
2011. ápr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, bár nem akartam ekkora lavinát elindítani. A támadó kutya fajtáját csak az erőviszonyok miatt írtam le, semmi bajom a staffordokkal, sok ilyen barátja van a kutyámnak. A sebészeten azt mondták, hogy jelentsem az ÁNTSZ-nek a dolgot és tegyek feljelentést. De nem teszem. A kutya oltott, gyönyörű és imádják. Minek hurcoljam meg? Beszéltem a gazdival, normális, magyar ember. Megbeszéltük, hogy kerüljük egymást. A fiam keze még kétséges, tetanuszt nem adtak, mert újabban azt mondják, hogy 5 éves kor után nem hat... :( Figyelem a vörös csíkot, nehogy elinduljon. Igyekszünk türelemmel lenni és újra megnyerni a kutyus bizalmát a fiam iránt, aki a saját testével védte meg. Ne veszekedjetek, ez nem fajta kérdése! Ez csakis nevelés!!!
2011. ápr. 8. 16:52
 16/25 A kérdező kommentje:
Ja, még valami! A 15.05-ös tenyésztőnek! Én nem fikázom a fajtát, semmi bajom velük. Ez a kutya is nyalta a kezem, mikor lementem a gazdijával kutyám nélkül megbeszélni az eseményeket. Megsímogattam, nem ő tehet róla. A fiamnak nem volt más választása! A mi kutyánk már megadta magát, kölyök és ivartalanítva is van, esélye sem volt. De a másik csak tépte. A gazdája nem bírta leszedni róla, pedig a hátsó lábait húzta és a heréit csavargatta. De nem engedett. Erre ugrott a fiam közéjük, testével védve a földön síró kutyánkat. Jól tette, én büszke vagyok rá és örülök, hogy "ennyivel" megúszta. Aki jobbat tud, kérem szóljon!
2011. ápr. 8. 16:59
 17/25 anonim ***** válasza:

5 éves kor után NEM HAT? Jesszus. Ahaaa...

A családban rajtam kívül mindenkinek volt felnőtt korában olyan sebe, aminél elindult a csík, és azért élnek, mert megkapták.

Kérjed!!! Ki az a balf@sz, aki ezt mondta? Légyszi privátba az orvos nevét küldd el, nagy szívességet tennél nekünk.

Ne haragudj, majd érdemibb választ is adok a problémára.

Egyébként osztom, a negatív élményt kivetíti mindarra, ami azzal összefügg (lehet élőlény, hang, szag, látvány, stb.). Hogy elkerülje legközelebb idejében az ilyen helyzeteket. Ez szükséges tanulási folyamat.

Valószínűleg, ha ilyen marad a kutya viselkedése, még a támadó kutyát is be kell majd vonni a rehabba.

2011. ápr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
17.00! Tényleg! Én is csodálom, de felhívtam egy sebészt+ a mentős keresztapu is érdeklődött. Ez a legújabb. Nevetséges, de nem adnak neki tetanuszt!!!
2011. ápr. 8. 17:03
 19/25 anonim ***** válasza:
Na, akkor ennek én is utánajárok. Van jó néhány orvos a családban, különböző területeken. Mindenesetre marhaság.
2011. ápr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Felhívtam a házi orvosként prkatizáló barátnőm, akinek elég modern a tudása, mert őt értem el. Hülyeség, úgy, ahogy van!

Az a helyzet, hogy a gyerekek ugye kapnak tetanusz védőoltást alapból kicsi korukban, és amíg az hat, addig felesleges beadni ilyen sérülésnél egy külön szurit. Ennyi. De amikor elmúlik a védőhatása az alapinjekciónak, akkor kell, hogy túlélje. És meg is menti. Tehát hat.

2011. ápr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!