Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma reggel megtámadták a...

Zsopega kérdése:

Ma reggel megtámadták a kutyámat. Normális hogy lelkibeteg lett? Miért fél attól, aki megvédte?

Figyelt kérdés
8 hónapos, ivartalanított keverék, mindenkivel barátságos, szelíd, játékos. Ma reggel ő pórázon sétált a kamasz fiammal. A támadó, egy staffordshire póráz nélkül volt. Minden előzmény nélkül nekirontott a kiskutyámnak. A torkát kereste. Hatalmas ordítások, a kutyám kétségbeesett sírása keltette a lakótelepet. A stafford gazdája nem bírta a saját kutyáját leszedni az enyémről, így a fiam közéjük ugrott, testével védve Bodit. Szétharapta a stafford mindkét kezét... :( De érdekes módon Bodi azóta fél a fiamtól. Miért van ez? Behúzza a farkát és kerüli, pedig eddig imádta. Mire gondolhat? Hogy nyerje el újra a bizalmát? Csak megvédte. Segítsetek!!!
2011. ápr. 8. 14:25
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

A tenyésztő vagyok!


Ezeket azért hangsúlyozom ki, mert a tv-be is egyből ezekkel a fajtákkal jönnek, és az emberek alapból félnek.


csak egy rövid példa.

Sétáltattam a két kutyámat, elmentünk egy játszótér mellett, és a gyerekek a keritéshez szaladtak és kérdezték, hogy megsimogathatják e. Mondtam nekik, hogy persze, és hogy menjenek oda a kapuhoz, és odamegyek én is a kutyákkal. Gyerekek tök boldogon elkezdték simogatni őket, segg riszálás mind a két kutyánál, nyalogatás, bújás minden, aztán ahogy a szülők észrevették, hogy mit csinálnak a gyerekek, elkezdtek üvöltözni, hogy xy azonnal gyere el onnan mert megharap. A gyerekek meg tátol szájjal néztek a szülőkre, nem értették, hogy ezek a kutyák?! Majd mondtam a szülőknek, hogy azt gondolják, hogyha tudom a kutyáimról, hogy harapnak, akkor majd mondani fogom a gyerekeknek, hogy nyugodtan jöjjenek "ki" és simogasság meg őket???? Ennyi volt a válasz, hogy "ööööö, hát nemhiszem...".

Az előítéletek, amit a stafford kapott az elszomorító, és már a szülők is ezt "nyomják" bele a gyerekbe.


És az ha egy felnőtt kutya rátámad egy kölyökre ott nagyon rossz idegrendszer gyanus a kutya, és szocializálatlan, és eleve kutyát csak pórázzal sétáltatunk, főleg ilyen domináns kutyát.


A gazdának jól állkapcson kellett volna rúgni a kutyát, mert igen ilyen is van hogy hiába húzzák, hiába csavarják a heréit semi, de egy ütős rugás megteszi a hatást.


A kutyakerüléssel nem értek egyet, sőt kéne hogy idővel találkozzanak, mert a kutyátokba ez az élmény fog megmaradni. Idővel pórázon engedjétek össze a két kutyát, ahogy a staff elkezd morogni vagy vicsorogni, a gazdájának azzal a mozdulattal le kell nyomnia a földre a kutyáját, és DDIG OTT TARTANi míg meg nem nyugszik a kutya. És ezt mind addig amig bármiféle jele is van a dolognak.


A falkavezérséget meg azért kérdeztem, mert ha a kutya volt a falkavezér, egy nagy kudarc szégyen és sorolhatnám hogy milyen érzés neki, hogy nem tudta megvédeni a falkáját vagyis a fiad, így menekülőre fogná. Ilyenkor ajánlatos nem babusgatni, hanem a fiadnak feladatokat kéne adnia a kutyának jutalomfalattal. Átvenni a falkavezér szerepet.


Nagyon ajánlom a Milan Ceaser: Csodálatos kutyadoki c. könyvét, vagy Fennel-nek. Ami a fejedben motoszkál mindenre találsz benne választ, és így minden viselkedést meg fogsz érteni.

2011. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol voltál orvosnál? A sebészeten automatikusan nekik KELL a feljelentést az ANTSZ felé megtenni.

A tetanusthit annyit, hogy az iskolánkon nemrég egy kutya megharapta a kiképzője kezét. Adott neki a körzetije tetanuszt.

2011. ápr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Ajajjj! Köszi, aktívak vagytok! Mire is válaszoljak? A fiam este megkapta a tetanuszt, szerencsére olyan gyerekorvosunk van, aki azonnal beadta és nem érdekelte, hogy mik az új fejlemények.

A falkavezér kérdésre annyit, hogy nálunk a családban én vagyok a kutya számára az isten. Én emeltem ki 8 hetesen büdösen, soványan, betegen a menhely raklapjáról, én öleltem először át. A kamasz fiaimat is maga előttinek tekinti, bármit kivehetnek a szájából. Nem ez a gond. De egyre jobban enged fel, a mai jutalomfalatot a sérült fiam adta, elfogadta, már csóvált is kicsit. Úgy tűnik, hogy a kötésektől fél a kezén. Vagy a vér szagától. Létezhet???

2011. ápr. 8. 22:39
 24/25 A kérdező kommentje:

Kedves tenyésztő!

Tudom, hogy jót akarsz, de az, hogy én még egyszer ebben az életben összeengedjem az én kiskutyámat ezzel a stafforddal??? Te nem hallottad reggel a kutyám kétségbeesett üvöltését. Nem vagyok depressziós, óvónéni vagyok, 30 kisgyereket nevelgetek, de ezt a hangot nem felejtem, míg élek. És a kutyám feküdt. Megadta magát. De az csak marcangolta. A fiam a stafford száját feszítette ki, hogy engedje végre el, így sérült meg. A saját gazdája csak állt, mint egy...

Ja, és Bodi, az én kutyám a kerület legjámborabb kiskutyája. Csodájára járnak, hogy hiába nagy (22 kg), de finoman eljátszik a másfél kilóssal is. Soha nem bántott senkit! Nem ezt érdemelte!

2011. ápr. 8. 22:55
 25/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Mi Kispesten lakunk, itt is voltunk orvosnál. Nem tettek hivatalból semmit, megadták az ÁNTSZ telefonszámát. Nevetséges? Szerintem is... :(

2011. ápr. 8. 22:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!