Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta németjuhásznak...

Fajtiszta németjuhásznak lehet részben fehér szőre? Pl a hasán, vagy a mellkasán?

Figyelt kérdés

Voltam egy kennelnél és ott találkoztam németjuhász szukával, akinak a mellkasán fehér csík volt+ az állán is egy pici(mintha szakálla lenne)

Furcsáltam, mert nem tudtam, hogy lehet, szóvá is tettem erre ő előhozta a szülők tk-ét. Elég jóhírű a kennel.

Vélemény?


2011. ápr. 8. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Mostanában valahogy lazábban kezelik a fehér mellfoltot a tenyésztőknél. Egyre több kutyánál fordul elő. A fajtaleírásban benne van, mekkora a megengedett nagysága.Bár sok kölyök még fehér papuccsal is születik. Legtöbbje ezt kinövi. Az álla alatt nem is igazán fehér szokott lenni, hanem , mintha őszülne. Ez nem hiba.
2011. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, és igen az álla alatt olyan mintha őszülne.

Akkor megnyugodhatok hogy nem valami nem éppen fajtiszta kutyust akartak nekem eladni?

amit én néztem fajta leírást abban még nem szerepelt, hogy lehet fehér szőre is részben. Milyen % ban megengedett?

Köszi a választ

2011. ápr. 9. 10:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Most ezt találtam:

"

- Fekete, vörösesbarnától a barnán és a sárgán keresztül a világos ordas jegyekig. Egyszínû fekete, ordas sötét foltokkal, fekete nyereggel és maszkkal. Kis fehér mellfolt, vagy kivilágosodott szõrzet a végtagok belsõ oldalán nem kívánatos, de megengedett. Minden színváltozatnál az orr fekete legyen. Maszk hiánya, világos, vagy szúrós szem, világostól a fehérig terjedõ jegyek a mellkason és a végtagok belsõ oldalán, vörös farokvég és világos karmok, mind pigment hibának minõsülnek és így is kell õket értékelni. Az aljszõrzet enyhén szürkés árnyalatú. A fehér színezet nem engedélyezett.

"

Láttam már nyerni tenyérnyi folttal is kutyát, de ez nem jelent semmit.

Általában olyan 5 cm-es még nem is feltűnő.

2011. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én ilyet még nem láttam,az én nj-m viszont az állán van tűzés,de teljesen olyan mintha őszülne,de 1 éve kezdett el alakulni neki
2011. ápr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek a fehér jegyek, mind nem kívánatos. Ha a szülőknél ilyet vennék észre, biztos nem vennék a kölykökből.

Ami szép az a szép vörös alapszin, lakk fekete nyereg. Szuka esetében a hát lehet tűzött, vagyis deres. Mélybarna szemek.

2011. ápr. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!