Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta két kutyával?

Séta két kutyával?

Figyelt kérdés
A problémám a következő: van két kutyám: egy kicsi és egy nagy. Először elvittük őket sétálni és hasítottak előre.Egyszerűen nem voltak hajlandóak lassan menni. Most kiengedtük őket, hagytuk hogy szaladjanak, és a kicsit sikerült megtanítanom hogy 1 méteres pórázzal menjen. De sajnos a nagyot nem. Egy 1 méteres és egy 5 méteres pórázunk van (plexi). Meg lehetne oldani hogy a nagyot 5 méteressel vigyük, de ha egyszerre visszük őket (és én úgy szeretném), akkor a nagy menni fog előre, és akkor a kicsi is akar majd, és elszabadul a pokol. Szerintetek hogy lehetne ezt megoldani? Vagy tudnátok valami olyat mutatni amitől a kutyák jól kifáradnak?
2011. dec. 23. 13:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
A kutyák a mozgástól fáradnak ki. Az pedig nem megy pórázzal. Felejtsd el azt a hülye flexit, vegyél egy rendes pórázt és tanítsd meg a kutyákat azzal menni. Aztán ha kiértek futtatóra, erdőbe...ahol elengedheted őket, ahol játszhatnak más kutyákkal, akkor engedd el és hagyd hadd rohangáljanak egy órát
2011. dec. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Otthon elszoktuk engedni, de ahol lakom nincs futtató, ahol a többi kutyával lehet.Én arra gondoltam, hogy valami labdajáték lefárasztaná őket, és köszönöm a választ, zöld kéz
2011. dec. 23. 13:19
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Én három kutyával szoktam menni, és először én is átéltem ezt. :)

Kezd úgy, hogy soha, soha ne engedd, hogy előre menjenek a kapuban. Ez az első szabály: mindig a falkavezér megy ki először. A másik, amit tanácsolni tudok, hogy külön-külön foglalkozzatok a kutyákkal először, főleg a naggyal. Többféle módszer van a nevelésre, szerintem az egyik legelterjedtebb az, hogy akárhányszor megrántja a pórázt a kutya, te elindulsz vele egy teljesen ellenkező irányba (jelezve, hogy te irányítasz). A másik, amikor oldalra rántod enyhén a pórázt, hogy kicsit kibillenjen az egyensúlyából. Hátra fele soha ne rángasd, ez ingerlően hat a kutyákra, mintha még jobban kellene előre törniük.

És ami a legfontosabb: türelem, türelem, türelem, mert sajnos ez nem megy egyik napról a másikra. Sok sikert! :)

2011. dec. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Mind 2 kutya normális pórázon menjen a flexi egy sz** (tapasztalat!).

Nem kel futtató simán elengedheted őket az erdőben vagy egy tisztáson (már ha vissza jönnek). ;)

Esetleg most télen vihetnétek őket szánkózni a spanim imádja. :)

2011. dec. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


A naggyal csináld ezt:

- veszel egy normális, 1 méteres pórázt.

- a póráz végét a hátad mögött fogva elindulsz előre (a kutyával persze...)

- abban a pillanatban, hogy a kutya feje egy centivel is a lábad elé kerül, szó nélkül sarkonfordulsz.

Nem kell rántani a kutyát, de függetlenül az ő reakciójától, te csak menj a másik irányba.

- Ha megint eléd kerül, megint azonnal, szó nélkül fordulj meg.

- Ha megint megelőz, megint...


Ez el fog tartani egy kicsit, és lehet, hogy méterenként kell majd forgolódnod.

Nem baj.

Eközben akkor se dicsérd, ha szépen jön láb mellett.

A dicséret itt az, hogy haladtok.


Van olyan kutya, aki 1 nap alatt megérti a lényeget, van, akinek kell egy hét is...

A lényeg, hogy kitartóan gyakorolj.

Ezek után olyan láb mellett jövő kutyád lesz, hogy besz.rsz.:)


A biztonság kedvéért a kicsivel sem árt gyakorolni.

(Külön-külön gyakorolj velük.)


Ha egyenként már jól mennek, akkor jöhet a kettő egyszerre.

Lehet, hogy együtt megint dinkák lesznek, akkor a kettővel egyszerre fordulgass...



Amikor kiértek egy olyan helyre, ahol el lehet őket engedni, akkor MEHETSZ vezényszóval csatold le a karabinert. (és csak akkor, ha a póráz laza, nem feszül.)


Ennyi.:)


Jó gyakorlást!


Ja, és nehogy fojtó legyen rajtuk!

Sima nyakörvet használj!:)

2011. dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! igazából ezt a megfordulós módszert szédülésig játszottuk, de nem adom fel :D
2011. dec. 23. 13:27
 7/14 anonim ***** válasza:

Akkor más területeken is változtatni kell a hozzáállásodon valószínűleg, mert akkor a nagyobb kutyának teljesen egyértelmű, hogy ő a vezér...(?)


Jan Fennell és Cesar Millan könyveit olvastad már?

Ha nem akarsz kutyasuliba menni, sokat segíthetnek a könyvek...:)

2011. dec. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
jah és mindenkinek köszönöm!! és mindenkinek zöld kéz :)
2011. dec. 23. 13:30
 9/14 A kérdező kommentje:
nem olvastam még, de meg kell szereznem :D
2011. dec. 23. 13:30
 10/14 anonim ***** válasza:

Amíg külön-külön nem tudnak szépen sétálni, addig csak egy kínszenvedés az egész. Én is így voltam vele régebben. Először mindkettőt meg kell tanítani sétálni egyesével, majd jöhet a közös séta, amit újra kell nekik tanítani. Nekem is egy kistestű kutyám van és egy nagytestű, és eleinte elég nehéz volt velük, mert a nagy ferdén ment, mindig bevágott a kicsi elé, megkínlódtunk ezzel is, pedig ha egyedül vittem akkor, minden oké volt.

Nekem is az a módszer jött be, ha a kutya megelőz, akkor hirtelen hátraarc, de ezt két kutyával nem igazán lehet megcsinálni. Szerintem gyakorolj először egyesével velük, majd ha már jól megy, akkor vidd őket együtt.

2011. dec. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!