Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szalad el a kutyusunk?

Miért szalad el a kutyusunk?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves labrador keverék kutyusunk.Főleg a kertek alatt egy hatalmas mezőn szoktunk sétálni, teljesen jól ment eddig ő szaladgált mi sétáltunk ha hívtam visszajött idilli viszony.

Mostanában kb. egy hónapja egy nyuszi ugrott ki előtte a szántásból ami után teljes vehemenciával el kezdett futni nem is tudtam visszahívni, elrohantak világgá.

Aztán 10 perc múlva előkerült (tök elégedetten). Én leszidtam, pórázra tettem, és hazajöttünk érezte, hogy ez nagyon rossz volt.(legalábbis azt hittem)

Azóta rémálom a séta sétálunk ahogy szoktunk aztán teljesen véletlenszerűen észrevesz valamit valahol, és mint aki nem lát nem hall elkezd futni bele a végtelenbe.Visszahívni nem tudom.Aztán meg megjelenik bűnbánóan.

Nincs tippetek, hogy mit tegyek ez ellen?hogy tudnám megértetni vele, hogy elfutni nem szabad?

Olyan mintha rájött volna, hogy úgysem érem utol:(

HELP


2011. ápr. 10. 14:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nem gáz addig amég visszajön
2011. ápr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Pórázzal sétáltasd :) Udvarotokon elengedheted,hagy szaladgáljon,ott nagy valószínűséggel nem tud elfutni. Ha szófogadatlan,akkor ne engedd szabadon,mert ha így folytatja emberhez is odarohanhat és nem mindenki szereti ám,ha ijesztgetik xD Csak jóindulatból mondtam,mert tényleg vannak olyanok ,akik még akár le is lövik a kutyát,szimplán önvédelemből. Nem kell megfogadni a tanácsot,csak egy vélemény volt.
2011. ápr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutya bármikor is visszajön hozzád, akkor tilos megszídni. Itt rontottad el. Na meg hogy megízlelte ezt a kergetősdit és most élvezi. Szerintem kezd el komolyan nevelni...
2011. ápr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát drága, neveld meg. Vadászkutyád van, ne csodálkozz, ha vadászik.

Fogd nagyon hosszú pórázra (~10 méter), és hagyd sétálgatni, de amikor megindul valami után, keményen rántsd vissza, csak előbb szólj neki, hogy "NEM!". Nem kell behívni, de meg kell dícsérni, ha már a "nem"-re megállt. Mivel kajás fajta, kis jutalomfalattal rá is erősíthetsz. Egészen addig így sétáltasd, amíg magabiztosan meg nem áll minden alkalommal csak a hangjelre, akkor lehet elengedni pórázról.

Persze előfordulhat, hogy ez sem használ, végülis a vérében van a vadászás...

Ja és vigyázz a hosszú pórázzal, ne gabalyodjon bele a kutya. Eleinte inkább nem vadászós helyekre menjetek, hogy te megtanuld kezelni a hosszú pórázt - tapasztalatból mondom, hogy nem egyszerű, idő kell, mire rájössz a trükkjére... :)

2011. ápr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget:)


Ezt a hosszú pórázt kipróbálom,a kaja nem érdekli, inkább labdafüggő, de onnan látszik, hogy na a baj, hogy ma már azzal sem tudtam visszahívni:(Ráadásul a séta koronája a végén az apportírozás, azzal tudom lefárasztani rendesen.


A nyuszit ,megértettem de ma pl. 3 bringás után szaladt akik legalább 3Km-re voltak tőlünk:(Nem is láttam hogy utolérte e őket mert eltűnt a buxusban:(

Az a durva , hogy amúgy meg annyira szabálykövető, hogy az eddigi 3 éve alatt a sétákon szerintem összesen 30x nem kellett rászólni, most meg tönkreteszi az idillt, eddig a séta pihenés volt most meg rémálom lett:( a kertben nem tudom lefárasztani, mert olyan mozgásigénye van, hogy órákig apportírozunk, de az sem elég:(


Amúgy ez a NEM is megy, ma is rászóltam, hogy NEM erre megállt,aztán gondolkodott, felmérte, hogy messze vagyok nem érem utol és GO mindent beleadva rohant, én meg utána.

2011. ápr. 10. 16:02
 6/14 anonim ***** válasza:

A falkavezérség nincs tisztázva nála, a viselkedésből nem épp az derül ki, hogy tisztelne téged és hallgatna rád. Jan Fennel könyvét ajánlanám elolvasásra, ha még nem ismerd. Ha az ott leírt módszereket helyesen alkalmazod, akkor nem valószínű, hogy gond lesz a kutyával.

A hosszú pórázos dolog is jó ötlet, ha hívod és nem reagál megrántod, ha észreveszi magát és engedelmeskedik akkor hatalmas dicséret és jutalom.

2011. ápr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, az ilyen eltévelyedésekre tökéletes a hosszú póráz :) És hogy "becsapd" kicsit, inkább menj utána a pórázzal, hogy ne feszüljön (mármint amikor csak rendesen bóklászik nyilván), minthogy korlátozva érezze magát, különben lehet hogy rájön, hogy pórázon nem rohanhat, anélkül viszont igen, akkor meg még tovább kell majd trükközni.
2011. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Zsófi-93 ***** válasza:

Az előző kommentekben sok jót mondtak, de összefoglalva:)...:

valószínűleg előjött a vadászénje, azért futott a nyúl után, miután visszament hozzád, leszidtad, amit ő úgy raktározott el a fejében, hogy szidás jön, ha ő odamegy hozzád. Azért is megy sunnyogva hozzád, mert azt hiszi, hogy le fogod szidni.

Ha újra szeretnéd az idillt állítani, szerintem szerezz be egy hosszú pórázt és egy kutyasípot. Könnyen felismeri a hangját és távolabb is meghallja. Ezzel gyakoroljatok egy keveset, és mutasd meg neki, hogy abból nem lesz baj ha odajön:)

2011. ápr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Javaslom a kutyasulit.

Kinőtt a kamasz korból, felnőtt kutya, próbálkozik.

Rossz módszereket követsz. Nem szabad utána futni,mert akkor úgy véli, együtt "vadásztok".

Virtuálisan nehéz elmondani, hogy a behívást hogy kell rögzíteni a kutyában.

Kutyasuli!

2011. ápr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Szoktasd rá hogy ha valami jót csinál vagy tanul valami újat, vagy ha nem fut el akkor mindig kap jutalomfalatot. Csináld meg vele egy csendes helyen ahol aligha zavarhatja valami hogy ha hívod és visszajön akkor kapjon jutalomfalatot!! Ezt tudom ajánlani! :D
2011. ápr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!