Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szalad el a kutyusunk?

Miért szalad el a kutyusunk?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves labrador keverék kutyusunk.Főleg a kertek alatt egy hatalmas mezőn szoktunk sétálni, teljesen jól ment eddig ő szaladgált mi sétáltunk ha hívtam visszajött idilli viszony.

Mostanában kb. egy hónapja egy nyuszi ugrott ki előtte a szántásból ami után teljes vehemenciával el kezdett futni nem is tudtam visszahívni, elrohantak világgá.

Aztán 10 perc múlva előkerült (tök elégedetten). Én leszidtam, pórázra tettem, és hazajöttünk érezte, hogy ez nagyon rossz volt.(legalábbis azt hittem)

Azóta rémálom a séta sétálunk ahogy szoktunk aztán teljesen véletlenszerűen észrevesz valamit valahol, és mint aki nem lát nem hall elkezd futni bele a végtelenbe.Visszahívni nem tudom.Aztán meg megjelenik bűnbánóan.

Nincs tippetek, hogy mit tegyek ez ellen?hogy tudnám megértetni vele, hogy elfutni nem szabad?

Olyan mintha rájött volna, hogy úgysem érem utol:(

HELP


2011. ápr. 10. 14:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ja, az úttestről át, meg visszaszaladva is remek a jutalomfalat. A mezőn vadász is lehet, aki a nyúl hajszolása miatt lelőheti a kutyát.

Aztán ha a kutya túléli, lehet jutalmazni jutalomfalatkával.

Legfeljebb az elhízástól lesz baja...

Nem így kell a behívásra szoktatni egy kutyát!

Node itt csupa profik vannak, bátran és felelősséggel adnak mindenkinek mindenféle tanácsot...

Hogy is jövök én ide ezt kritizálni... :-/

2011. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A kutya visszajön amikor hívom, kivéve azt az új szokást amikor "bekattan" .

Kb.úgy kell elképzelni, hogy teljesen normálisan sétálunk ,bóklászik, bármikor szólok neki, visszajön azonnal lelkesen. A behívás megy neki.A kaja teljesen hidegen hagyja. azzal nem lehet motiválni.

aztán egyszer észrevesz valamit messze, és már rohan is. Szerintem nem tudja, hogy az rossz.Labdafüggő, azt annyira szereti, hogy bármit el lehet vele érni, de legutóbb még azt is otthagyta a bringásokért:(


Köszönöm mindenkinek a segítséget, ezt a hosszú pórázt kipróbáljuk,meg sípot.

Megpróbálom olyan közegbe vinni ahol nagy a kísértés,és gyakorolunk:)Attól félek, hogy ha 2x felakad a pórázon 3. alkalommal már tudni fogja hogy nem fog sikerülni a futás, aztán lekerül a póráz és elszalad.

Hogyan tudnám tudatosítani benne, hogy elfutni nem szabad?hogy az rossz?

2011. ápr. 12. 18:45
 13/14 anonim ***** válasza:

A kutyaiskolát azért ajánlom, mert ott csupa olyan körülmény van, ami zavaró, ami nem megszokott. Ott tudja megtanulni, hogy minden körülmények között engedelmeskedjen a vezényszónak.

Sípolhatsz te amennyit akarsz, attól a kutya még "bekattan".

A kutyasuliban majd nem fog.

2011. ápr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A síp sem kutyamágnes, az is csak egy jelzés, csak éppen egy másik, mint a gyere ide. Ha a sípra jól meg tudod tanítani visszajönni, akkor a gyere idére is, vagy akármilyen más parancsra...
2011. ápr. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!