Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ilyenkor a teendő, mi...

Mi ilyenkor a teendő, mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

lényegébe a kutyámnak(kan) a fiát hozom haza.

hogy érdemes az össze szoktatást elkezdeni?

(németjuhász)


2011. ápr. 10. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
először kösd meg a nagykutyát, és a kicsit rakd elé. ha nem morog meg semmi akkor jutalom falat. aztán hagyd hogy szagolgassa, ismerkedjenek egymással. 1-2 óra után ha nem morog és megszokta, össze is engedheted őket. :)
2011. ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, fia, vagy idegen. Először szagoltasd meg a kicsit vele. Aztán látod majd, mit reagál.Ha morogna, nem engeded, rászólsz, hogy nem!

Egészséges idegrendszerű kutya a kölyköket nem bántja, max elvonul, vagy odamorog, ha azok túl szemtelenek.

2011. ápr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát épp hogy ne a nagyot kösd meg.Ha teheted szerezz be egy ketrecet (kérj kölcsön ha tudsz) és rakd bele a kicsit , majd rakd ki az udvar/szoba közepére és foglalkozz a nagy kutyáddal.Ha oda akar menni a kicsihez hagyd neki , és figyeld a reakcióját.Nekem szintén németjuhászaim vannak , a kicsi most 12 hetes és kb 5 nap alatt szoktattam hozzá a nagyot a kicsihez annyira hogy gond nékül összeengedjem őket.

De ennél persze mehet gyorsabban is mert kutyafüggő , az enyém teljesen stresszes volt a kicsi miatt nyáladzott össze-vissza.

Az nagyon fontos , hogy a nagy kutyával foglalkozz ilyenkor a kicsivel ne , nehogy féltékeny legyen mert akkor csak annál nehezebben fog menni az összeszoktatás.

2011. ápr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!!! :)
2011. ápr. 10. 17:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó párszor jött már kicsi a nagyok mellé nálam.

Meghoztam, letettem, ha erősebbnek éreztem, hogy ráfogna valamelyik, rászóltam, hogy finoman, és kész.

2011. ápr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát én csak a saját kutyámról tudok nyilatkozni. Símán letenném a kicsit és ellennének egymással. Maxmimálisan megbízom a kutyámban, felnőtt kutyával szemben is, egy kölyökkel szemben meg pláne!
2011. ápr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

egy kölyök spánielt azért nem viselt el,mert össze-vissza ugrált rá és nem tudom hogy egy németjuhász kölyök mennyire ugrálna rá.rég volt már kicsi a Cézárom,már 6 éves :)

17/L

2011. ápr. 10. 20:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem neveletlen, agresszív kutya mellé óriási felelőtlenség még egy kölyköt odavinni, viszont egy jól nevelt, egészséges idegrendszerű felnőtt kutya kizárt, hogy bántaná a kicsit.

Én úgy csináltam, hogy póráz nélkül engedtem össze a 7 éves és az új, 10 hetes kutyámat. Nem volt semmi gond, megszaglászták egymást, majd a nagy odébbállt. Ha a kölyök szocializált, jó idegrendszerű akkor nem szabad megijednie egy normálisan közelítő kutyától.

2011. ápr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A német juhász még jobban ugrál. Eleve nagyobb testű egy spaninál. Azt meg ne is várd, hogy felismerje, mint fiát.
2011. ápr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
10 perc ugrálás és közbe a fejét rugdalta jó hogy nem tetszett neki,de amugy nincs vele baj.ha nincs rajta póráz akkor eljátszik akármilyen kutyával.
2011. ápr. 11. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!