Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért csinálta? :S

Ezt miért csinálta? :S

Figyelt kérdés

Röviden a helyzet:két kutyusom van,hét évesek,kanok.Rexi(erdélyi kopó keverék)kölyökkora óta nálunk van,ivartalanított,tanult kutya,abszolút elfogad falkavezérnek(bár alapjában véve elég domináns természetű).Bundit(kuvasz keverék)egy hónapja hoztam a menhelyről,akkor még nem volt ivartalanítva.Eleinte Rexi nehezen barátkozott az új kutyival és a gondolattal,hogy a területét meg kell osztania,de mostanára egész jól kijöttek,akkor volt csak egy kisebb morgás Rexi részéről,ha Bundi szokásos ugrálása közben véletlenül rá/majdnem rá ugrott.Alapvetően viszont Bundi a barátkozóbb,közvetlenebb,nyugisabb típus,és eddig még minden balhét Rexi kezdett.

Bundit pénteken ivartalanították,mára kezd mozgékonyabb lenni.A problémám:a mai etetésnél Bundi szokás szerint hamarabb befejezte az evést és-szerencsére csak a terasz korlátján keresztül-eszeveszettül morogni kezdett a még kajázó Rexire.Farkát felcsapta és láthatóan nagyon pipa volt...Ha nem választom el a két kutyát evés idejére(eddig is így volt biztonsági okokból)biztos,hogy neki is megy az ételért,pedig ilyet eddig soha nem csinált.Még inkább Rexi volt az,aki a kajáját féltette,ellenben a mostanival...És volt egy pillanat,amikor komolyan tartottam attól is,hogy esetleg rám is morogni kezd-simogattam és olyan furcsán nézett...Kutyasuli tervben van,de nyilván most még lábadozik.Ne haragudjatok a hosszú sztorizásért,lehet,hogy én csináltam nagy ügyet belőle,de ez a nem várt agresszió most megijesztett...


2011. ápr. 10. 19:12
 1/5 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A hibák sorozatát sajnos Te követted el.


Írj privit, ha kell felvilágosítás.


Üdv!

2011. ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Két frissen összeszoktatott kutyánál bizony jelen kell lenni az etetéskor. Legjobb köztük állni, amíg befejezik.

Ezer és egy dologra kell ügyelni, ha két kutyád van.

Mindkét kutya elég vehemens lehet, észnél kell lenni.



Valószinűleg Rexi a pozícióját félti, ezért van köztük rangsorvita, amit érthetően Rexi kezdeményez.

Ezt ti is fogadjátok el. Ami azt jelenti, hogy mindenből Rexi kapjon elsőnek. Ételt, simit, pórázrátevést, mindent. És mindig, soha kivétel, még véletlenül sem. Akkor idővel nem lesz versengés.

Nekem az előző két - és a mostani két kutyámnál is ez remekül bevált. Ha nasit várnak, akkor csak a dominánsabb ácsingózik, a másik csak őt figyeli, nem is jön közelebb. De már teljesen biztos benne, ha az egyik kap, ő lesz a következő és nincs vita.

2011. ápr. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kaján összevesznek a kutyák, pláne ha idősebb újonnan összeismerkedett kanokról van szó, ez teljesen normális jelenség. Etesd őket külön, biztos ami biztos, legalábbis addig, amíg nem tudod mindkettőt minden helyzetben biztonságosan fegyelmezni.
2011. ápr. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

gyenge, bizonytalan, agresszív kutyát nem simogatunk és pláne nem emeljük feljebb a rangsorban! Egy frissen műtött kutyának méginkább szüksége lenne útmutatásra és nem indokolatlan sajnálatra, meg kényeztetésre!

Egyszerűen az embernek kell a domináns szerepet bevállalnia mert különben ilyen és hasonló hatalmi harcokra és agresszióra lehet számítani.

2011. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem,félre ne érts,kedves utolsó,nem akkor simogattam mintegy nyugtatásként,hanem utána kb egy órával,csak úgy,általánosan.Nem babusgatom és kényeztetem,igyekszem megmaradni falkavezérnek,akkor van csak simi,ha én akarom,nem pedig akkor,amikor ők követelik.Köszi a választ mindenkinek!
2011. ápr. 14. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!