Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukám nem engedi meg h...

Anyukám nem engedi meg h legyen kutyánk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
hogyan vegyem rá?
2011. ápr. 11. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindent kipróbáltál már ami szerinted hathat rá? Ha igen akkor tapasztalatból mondom, hogy nem fog menni sajnos.

Miket mondtál neki?

2011. ápr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha még nem vagy felnőtt, akkor sehogy. Egy kutyát 10-15 évre vesz az ember, sok pénzbe kerül, sokat kell vele foglalkozni, komoly felelősség. Bár nem írtad, hány éves vagy, de ha még iskolába jársz, nincs jövedelmed, és reális esélye van, hogy az elkövetkezendő 10-15 évben esetleg mást fogsz csinálni, mint most (elköltözöl, időigényes munkát vállalsz, családot alapítasz stb.), akkor a kutyus alighanem anyukádra marad. Vagyis ha ő nem akar kutyát, ne tolj ki se vele, se a szegény állattal!
2011. ápr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sehogy!

Tudom hogy ezt nagyon nehéz megérteni, mert te nagyon szeretnél kutyát, viszont nehogy az legyen, hogy utcára kerül a kutyus! ( Ne haragudj, lehet hogy édesanyád sosem csinálna ilyet, viszont mivel nem ismerem, így nem tudom mit tenne abban a helyzetben, ha "ráunna" a kutyára! Lehet, hogy nem álltok úgy pénzügyileg, hogy maradjon a kutyusra. Hidd el, előbb rád fog költeni édesanyád, s ez így is van a rendjén. Én is nagyon szeretnék kutyát, lehet hogy lesz is, de még mi is nagyon gondolkodunk rajta, mivel földszintiek vagyunk, tehát emeletesben lakunk.:)

2011. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
mond neki hogy lécci anyu! csak ezt az egyet kérem erre az egész hónapra! (esetleg ha enm vagy szófogadó non, meg segítőkész akk azt is bevetheted, h kiporszívózod a lakást...)de ha nem jön be akkor az előzőnek igaza van :(
2011. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
15 vagyok és gondoznám..vinném 2x sétálni meg minden..semmit nem kellene tenni az anyámnak.és egyszerűen nem tudom meg érteni h h lehet ilyen szemét anya h semmit nem enged meg..minden barátnőmnek van kutyája csak nekem nincs.és nagyon szeretem a kutyusokat.és egyszer még évekkel ezelőtt is volt egy kutyám és elvitte valahova.. nem tudom h hova .kerestem is meg utána jártam de sehol nem találtam :(
2011. ápr. 11. 16:52
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
ja, anyád egy szemét dög, eldugja (!!!) előled a kutyádat! szerintem költözz saját lakásba! Ja, hogy anyád tart el?:O
2011. ápr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hovarju ***** válasza:
100%

Kedves kérdező !

Nem tudom kertes házban, vagy panelban laksz, de a lakásban levő kutyának nem elég napi két séta.

Azért szeretnél kutyát,mert a barátnőidnek is van, vagy azért mert társat szeretnél magad mellé? Milyen fajta kutyust szeretnél? Felkészültél rá? tudsz mindent a fajtáról?, nevelésről?

Szerintem, ha ennyire nagyon szeretnél kutyát és nem engedik meg, annak biztosan van valami oka. Az előző kutyust miért vitte el az Anyukád?

Ha semmikép sem egyezik bele a kutyatartásba, szerintem jelentkezz egy közeli menhelyen önkéntesnek. Nagyon jó tapasztalatszerzés, sok kutya közt lehetsz, megtanulhatsz velük bánni, rendszeresen sétáltathatod őket. És, ha az anyukád is látja a kitartásod, és hogy komolyan gondolod a dolgot,akkor talán majd ő is beleegyezik egy saját kutya tartásába.

Ja, és még csak annyi, ne szidd az Anyukádat, inkább próbáld meg nyugodtan megbeszélni vele a dolgot, és ne feledd "Anya csak egy van"

Jó kutyázást kívánok ! :-)

2011. ápr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előzőeknek mondom, hogy ez nem annyira kor függő...énis 13 vagyok, mégis van 2 kutyám, teljesen én gondozom őket,naponta órákat sétálunk, készülünk a BH vizsgára, szóval aki fiatalabb az is lehet rendes gazdi...

Először is. Csak akkor győzködd anyukádat, ha te is tényleg komolyan gondolod...nem elég az, hogy mert jajj de cuki egy kiskutya, ezt tényleg nagy felelősség 10-15évre. Ha ezt komolyan átgondoltad (a te és a kutya érdekében is) akkor nézz utánna sok kutyás ismeretnek. Mesélj anyudnak arról amit olvastál, a kutyáról, esetleg a kedvenc fajtáidról(csak jót mondj) de ne mond azt hogy kell egy kiskutya.Ha van más háziállatod gondozd az eddiginél is jobban, igyekezz,vállalj házimunkát, mutasd meg hogy felelősségteljes vagy és hogy tudsz te dolgozni ha akarsz. Tegyél ki kutyás posztert a falra, kutyákat háttérképnek, stb. és ha teheted járj ki a közeli menhelyre önkéntesnek, vagy vedd rá őket hogy menjetek el kutyakiállításra, mert érdekel bizonyos fajta. De legyél kitartó, és ne hisztizz, mert csak rosszabbodik a helyzet. Lassan, pár hónap kitartó munka után mond meg, hogy szeretnél egy kiskutyát, xy fajtából, vagy éppen egy menhelyit mert szeretnél segíteni az árva kutyusokon. Ha elhajtanak akkor is kitartóan csináld tovább azt amit eddig, vállalj sok házimunkát, igyekezz. Előbb útóbb úgyis megesik rajtad anyukád szíve, vagy ha anyagi gondjaitok vannak akkor törődj bele, hogy egy darabig nem lesz kutyád.

2011. ápr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
kertes házunk van csak oldalt a kapun kitudna bújni de meglehetne oldani csak ezt tudja fölhozni kifogásnak h elszökik..
2011. ápr. 11. 19:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg ne szidd anyudat!:)

Ne haragudj, de ez nem valami szimpatikus:).

2011. ápr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!