Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyánk ne...

Mit tegyek, hogy a kutyánk ne csinálja ezt, amikor nem vele vagyunk?

Figyelt kérdés

3 éves,sealyham terrier,már 2 hónapos kora óta velünk él...

De nagyon rossz.


Ha nem vele foglalkozunk,akkor elkezd nyöszörögni,ugatni,rohangálni és elkezdi harapdálni a cicánkat vagy a lábunkat/kezünket addig,amíg nem vele foglalkozunk.

Ha elkezdtek netezni,akkor idejön és sír,mintha ütnénk.Ahogy ráfigyelek,abbahagyja é jönni akar az ölembe.


Nem tudjuk,hogy miért csinálja ezt,mert soha nem hagytuk magára 1 óránál tovább,mindig visszük magunkkal,bárhová megyünk,pedig nagyon rossz.


Mikor reggel próbálunk kijutni a házból,akkor elkezd ugatni,ugrál,sír és ki akar szökni,néha még a kocsiból is hallom,hogy sír,pedig anya itthon van vele ,szóval tudja,hogy nem hagyjuk itthon sokáig egyedül.

Tegnap elkezdett sírni,mert nem feküdtem oda mellé az ágyba(velem alszik...de éjszaka mindig lekaparja rólam a takarót,ha kiszeretném húzni alóla,akkor morog :/) és nem mentem oda,ezért kiszedte az iPhone-omat a táskámból és szétrágta a kijelzőjét és ez már a 4. darabom ebben az évben,de ezen kívül szétszedi a távirányítókat,pénztárcákat,könyveket,újságokat,töltőket,tolltartókat,a cicánk játékait,mindet...

2 hete pl. a felvételis feladatlapjaimat szedte szét,mire felértem a lépcsőn és bementem a szobámba.



Miért csinálja ezt?


2011. nov. 2. 10:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Ti rontottátok el. Mindig is a kutya volt a világ közepe, elvakkantotta magát ti meg rohantatok kényesztetni, és a mai napig semmibe vesz titeket a kutya. Ez van, így jártatok.
2011. nov. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Mert borzalmasan el van kényeztetve. A kutya ha csak megnyikkan, Ti azonnal ugrotok.

Tudja, hogy a hisztivel bármit elérhet nálatok. Nincsenek szabályok, nincs megbüntetve, ha valami rosszat csinál, soha nem mondjátok neki azt, hogy nem.

Sürgősen változtatnotok kell, különben a kutyátok egy kis ideggörcs lesz. Már most is "terrorban" tart titeket.

Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, és kezdd el alkalmazni az ott leírtakat.

Nagyon nehéz életetek lesz, ha nem változtattok sürgősen.

2011. nov. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Andizsuzsi ***** válasza:
Iszonyúan neveletlen. Mozogni van ideje? Sétálni, futni stb?
2011. nov. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
52%
Csak azt tudnám minek az ilyeneknek kutya? Kutya kellett, aki társ, megbízható, feltétel nélkül szeret, vagy egy hisztis, idegbeteg kutya"gyerek"?
2011. nov. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Ha rászólunk,akkor megsértődik,kerül minket,nem jön oda hozzánk és az szörnyű,így inkább csak megpróbálom megnyugtatni,amikor nem tudok menni vele valahová vagy ha ellop valamit.

Megütni soha nem ütöttük meg.


Ha nincs itthon senki,csak én,de megyek valahova(pl. a legjobb barátnőmhöz),akkor viszem magammal,oda gyalog megyünk vagy értem jön valaki,szóval sétálunk mindennap valamerre,de anya délutánonként elviszi sétálni.Nem nagyon hagyjuk itthon egyedül,mert akkor elkezd tombolni.


Az udvarra nem tudjuk kivinni,mert elkezd vacogni,ahogy megpróbálunk vele kimenni.


Máshol viszont nem csinálja ezt,a kutyakozmetikában is csak addig rossz,amíg ott vagyunk,utána bármit lehet vele csinálni.

2011. nov. 2. 10:30
 6/32 anonim ***** válasza:
48%
Erre a viselkedésre kevernék a kutyámnak egy füles és a helyére zavarnám, hogy fogja be a száját. Véletlenül se engedném az ágyamba. Nem vinném mindenhova magammal és nem sajnálnám meg. Mivel el van kényeztetve és most már tudja hogy mindent megkap amit csak akar. Pláne ha tényleg megkapja. Átvette az uralkodást. Ennyi. Legyél vele szigorúbb, erélyesebb had tudja hogy nem ő a főnök (feltéve ha te nem kezelnél egy kutyát gyerekként, és ölebként!) Ez egy állat úgy is kell vele bánni, mivel az emberek világában él az emberekhez kell alkalmazkodnia nem pedig fordítva.
2011. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

"a kutyakozmetikában is csak addig rossz,amíg ott vagyunk,utána bármit lehet vele csinálni"

Persze, mert a kutyakozmetikus 2 szóval el tudja érni azt, hogy a kutya tisztelje őt, és azonnal tudja, hogy hol a helye. Vele szemben soha nem merné megengedni azt, amit Veletek. Nem azért, mert fél tőle, hanem azért mert tekintélyt parancsol, és akár hiszed, akár nem, ettől a kutya sokkal kiegyensúlyozottabb, és nyugodtabb lesz.


"Ha rászólunk,akkor megsértődik,kerül minket,nem jön oda hozzánk és az szörnyű"

Képes vagy Te menni a kutya után, amiért az megsértődik? Sértődjön! HA kell, legyen megsértődve 2 napig.


Sajnos azt kell mondjam, hogy minden mozdulatotokban rosszul nevelitek a kutyátokat:(

2011. nov. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
És nem megsértődik hanem helyre lett rakva és ez neki nem tetszik, de ha te ezt úgy fogod fel hogy megsértődött mint egy kisgyerek és megsajnálod az egész nem ér semmit. Nem tekint téged semminek csak egy házi szolgának akivel bármit megtehet, hiszen ez igaz. Uralkodik rajtad és te alá veted magad ennek a viselkedés formának. Ez nagyon elfajulhat annyira hogy már megharapja és megtámadja azt akivel te kapcsolatot teremtessz. És a kutyakozmetikában is azért olyan mert veled bármit megtehet. Mint egy elkényeztetett kisgyerek. Ez egy kutya. Egy kutya pedig bármikor átveszi az uralmat nagyon szívesen, ha ezt hagyják neki. Tudnia kell hol a helye. A sajnálást meg felejtsd el. Ennek nagyon súlyos következményei lehetnek.
2011. nov. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%
Ha ebben az évben 4 iPhone-ra volt pénzetek, akkor talán a kutyaiskola is beleférne... Úgy családostól, hogy mindenki hallja és lássa, hogy hogyan kell(ett volna) nevelni egy kutyát!
2011. nov. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor volt!! :"d Ezt muszáj elmesélnem mert végig röhögtem az egészet! :""D Szóval elmentünk hegyet mászni. Egy srác (13 év körüli volt) vitte a kis Yorkshire terrierjét. Oda értek a hegyhez felvette a talpig csilli-villibe öltöztetett Maci kutyáját és cipelte fel a hegyre az ölében. Ráadásul lefelé is és a gyerek úgy szenvedett de eszébe nem jutott volna lerakni azt a szerencsétlen kutyát had szaladgáljon. Ráadásul az a ruha ami rajta volt! párducmintás kabátka csillogós kék köves nyakörv, és a szőr össze volt kötve a fején. Már a gyerek is nézett engem nem bírtam magammal úgy nevettem. :D Minek arra szerencsétlen állatra még egy ruha is amikor egyébként pólóba lehetett sétálni. Meg minek veszik fel az emberek a kutyájukat? Ez amúgy se fér a fejembe, pláne nem ilyen formán!! :DD
2011. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!