Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy nyerhetném vissza a...

Hogy nyerhetném vissza a kutyám bizalmát? Egy szakértőre lenne szükségem.

Figyelt kérdés
2 éves szuka kaukázusi, 1 éves korában már fertőzte meg kullancs és amikor megkapta a gyógyító szurit, kinn voltunk vele mindannyian, hogy megnyugtassuk, nem lesz gond és hogy eltereljük a figyelmét. Persze fájt neki az injekció és el is bújt előlünk, mert úgy érezte bántottuk, de utána rendeződött minden. Múlthéten ismét megbetegedett, kullancs fertőzte meg és emlékezett rá, hogyha ő rosszul van, akkor mi valami fájdalmasat fogunk vele csinálni. 7-én lejött a doki, pórázzal édesanyám megfogta, nyugtatta, elvette a figyelmét míg én kimentem a doki elé, megszúrta, felnyüszített a kutya és azóta nem engedi, hogy megsimogassuk, morgott is ránk pár napig, főleg anyára és rám mert mi voltunk ott mikor ez történt. Mai napig elfordítja tőlünk a fejét. Az orvos azt javasolta ne adjunk neki 2 napig enni, akkor megéhezik, alább ad a makacsságából (mert tény, nagyon makacs, egoista, hihetetlen nyakas kutyáról van szó) és majd pitizni fog az ételért. Ma van a 2. nap, tegnap reggel és este kérte a kutya a kaját de nem adtunk neki, most 11kor adott anyukám neki egy falat kutyaszalámit, hátrébb állt és hívta a kutyát magához, ha engedi a simítást, mondván akkor kap mégegy falatot. A kutya leült, magasba emelte a fejét (flegmán ahogy szokta), nem mozdult percek után sem így nem kapott többet. Szakember, hozzáértő válaszát várom, mi tévők legyünk, hány napig tehetjük ezt? Próbáljuk kiengesztelni, de nem megy.
2011. ápr. 12. 11:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nézd, nekünk egy kutyánk pusztult el babéziózisban, valószínűleg ezt kapta a tiétek is, csak szerencséje volt, ezt terjesztik a kullancsok a Lyme-kóron kívül. Azóta minden kutyába megy folyamatosan a Frontline, és semmit nem szednek össze.
2011. ápr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

íme egy szakértő-ő pont az ilyen félrenevelt, összezavarodott kutyákra szakosodott:

[link]

2011. ápr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
44%

Távolságtartás! Pár napig nézd levegőnek. Ha elkezd megpróbálni kapcsolatba lépni veletek, akkor se foglalkozzatok vele. Az élelemmegvonás pedig nagyon hasznos és nem kínzás. Mindig legyen vize, de enni ne kapjon. Nem halna bele egy heti éhezésbe sem. Az étel nagyon fontos a rangsorban, sok mindent el lehet vele érni. Pár nap után kezdjetek "felolvadni", flegmán odahívni, ha odamegy jöhet egy kis "jókutya", egy apró simogatás, aztán hagyjátok ott. Pár óra múlva ugyanez, kicsit nagyobb lelkesedéssel. Aztán fokozatosan haladjatok így, majd 1-2 nap után már lehet szeretgetni. És enni is kaphat már aznap, amikor kezdtek feloldódni.

Amikor pedig orvos jön, viselkedjetek természetesen. Ne izguljatok, mert azt megérzi és félni fog. Ne gügyögjetek neki. Csak csináljatok úgy, mintha semmi sem történne. Előtte le lehet mozgatni, fáradtan nem nagyon fog küzdeni az orvos ellen.

Üdv, egy kutyasulis.

2011. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindegyik tényleg nagyon hasznos és csak erőt ad, hogy végigcsináljam, végigcsináljuk. Még múlthét csütörtökön, mikor kivettük a kullancsot, aznap csepegtettünk rá Frontline-t, mert a Kiltixnek és az ultrahangosnak sincs semmi értelme. Most Scalibort szeretnénk venni, mert arra még nem hallottam panaszt. Ezek szerint mindenképp várjam meg, hogy ő akarjon közeledni, ne fogadjam a közeledést, csak rá kb fél napra és akkor sem túl barátságos hangnemben? Az élelemmegvonás megy, egyelőre a levegőnek nézés is mindenkinek, remélem senki nem fogja megsajnálni és legalább szombatig kitartunk, addigra csak felenged a dacából. Múlthét péntek óta ilyen flegma, hétfőn nem kapott enni, kedden egy falatot dél körül, és még délig próbáltunk is vele kommunikálni, de azóta nem. Nagyon remélem, hogy minden rendben fog menni és így majd nem érzi magát falkavezérnek.
2011. ápr. 13. 12:07
 15/21 A kérdező kommentje:

16:17-nek

Azt elfelejtettem írni, hogy az előző kaukázusink 2 éve ápr 7-én pusztult el pont amiatt, bár ő már nagyon idős is volt 14 éves, túl volt egy daganaton is, nagyon hűséges, jó kutya volt és a mostanira valószínű annyira akartunk vigyázni, hogy félrenevelés lett a vége, de remélem még javíthatunk rajta.

2011. ápr. 13. 12:10
 16/21 A kérdező kommentje:
Ha ráveszekszek az baj? Muszáj volt, átjött a nagyéném és majdnem fellökte örömében, hogy végre valaki más jön aki nem mi vagyunk. Most kezdhetem elölről az egészet, mert "nem néztem levegőnek"? Mire elérünk odáig, hogy végképp senki sem vesz róla tudomást, addig éhen hal. Ha vasárnapig nem kap enni, kibírja, nem? És ha a rokon jön vagy valaki ismerős és beszél hozzá, az is tiltott ilyenkor? Mert én szóltam most, hogy hagyja mindenki békén.
2011. ápr. 13. 13:38
 17/21 anonim ***** válasza:

a kizárás (levegőnek nézés) így ahogyan csináljátok csak összezavarja a kutyát

kizárás alkalmazásánál is nagyon fontos, hogy a kutya tudja, miért is ezt a büntetést kapja-ha így tudatosan, jól időzítve használja az ember és nem mindeféle légből kapott infók alapján akkor 1-2 óra kizárás is csodákra képes-így a napok sem jelentenek semmit csak azt, hogy indokolatlanul büntetitek a kutyát...aki össze fog zavarodni teljesen!

a kizárás helyes alkalmazásáról Jan Fennell könyveiben olvashattok...(a tanácsadónak is ajánlom!!!)

Egy szakember személyes segítsége, felügyelete jól jöhet-nem az interneten keresztül kapott tanácsokkal kell kisérletezni a kutyán, a kutyanevelés és rehabilitáció sokkal gyakorlatiasabb dolog és ha hibáztok megrendülhet a kutya bizalma-ha össze-vissza, félig meddig csináljátok a gyakorlatokat az pedig csak a problémát fogja elmélyíteni, összezavarja a kutyát !!!

2011. ápr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nézzem levegőnek ugyanúgy, teljesen kizárva. Én szerintem tudja miért kapja ezt a büntetést, mert miután ránk morgott, már nem adtunk neki figyelmet. Az etetését állítsam oly módon lassan vissza, hogy kimegyek, nem nézek rá, nem szólok hozzá, őelőtte, hogy lássa megeszek valamit, aztán egy kevés kaját a sajátjából, ami már nálam van, beledobom a tányérjába és ott hagyom. Ezek után is fogja tudni, hogy ő büntetésben van vagy azt fogja hinni, hogy enyhülök?
2011. ápr. 14. 08:45
 19/21 A kérdező kommentje:
Működött a dolog! :) Tegnap délután végig ott volt a nyomunkban, csóválta a farkát és nézett ránk hatalmas szemekkel, hogy vegyük már végre észre vagy valaki csak lássa meg, hogy ő is ott van. Nagyon nehéz volt megállni, olyan édesen, türelmesen várt, de még csak véletlenül sem néztünk rá. Este az ajtóval szemben feküdt, hátha kimegy valaki hozzá játszani, de nem mozdultunk. Ma reggel közömbösen odahívta anyukám (miközben ette a szendvicset), odament a kutyusunk, kapott egy jutifalatot egy fejsimítást és egy "Jó kutya vagy" mondatot és otthagyta. Olyan 10 óra körül ezt megismétli és délután már mi is csatlakozni fogunk. Este kapni fog egy normál adag ételt, de csakis úgy, mint a jutinál, előtte fogunk enni és utána kapja a sajátját. Holnap szerintem már többször is kaphat figyelmet, persze többször kis időket és lehet, hogy hétfőn vagy kedden már játszani is lehet vele. :) Nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét, utánaolvastam elég sok mindennek, több kutyaképző és kutyasuttogó cikkjeinek és innentől kezdve a nevelése is átalakul, de csak barátságosan, hogy élvezze is. Letöltök egy könyvet, hogy véletlenül se hibázzunk és minden jól menjen. Hála nektek úgy néz ki visszanyertük a bociszemű kis mackónkat és még jobb kutyus válhat belőle mint eddig volt. Köszönöm szépen még egyszer én is és az egész családom! Na meg Mira :)
2011. ápr. 15. 08:44
 20/21 anonim ***** válasza:
gratulálok!:)
2011. ápr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!