Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért van mindenhol az ha egy...

Mért van mindenhol az ha egy boxert vagy egyebet sétáltatnak akkor az emberek összetojják magukat meg teszik a hülye megjegyzéseket, de ha egy yorkit akkor jaj de édes? "

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 17:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Azért, ha lehet, ne ess ugyanabba a hibába, csak fordítva :)


Én a törpetacsival kiskutyás vagyok, de néha hagyom azt is, hogy nagyokkal "verekedjen" Nemrég egy malamutot akart rábeszélni, hogy fogadja el őt alfahímnek. A malamut ráugrott, megrázta, "széttépte" majd nyálasan a földhöz szorította. Kis hősöm visszavonta nagyképű ötletét, nyígott kicsit, malamut elengedte, és játszottak tovább... én meg csak lestem, mert amúgy 4 éve haverok :)

És azokkal a kiskutyákkal (illetve inkább a gazdájukkal) akikkel neked bajod van, azokkal gyakran nekem is.

Néhány jellemző példány:

Miss Blondie... tűsarkúban jön le a futtatóra, kihúzhats prázból van neki vagy 5-6, hogy szinben passzoljon a retiküljéhez.

Irma néni... póráz nélkül sétáltat, sosem szedi föl a kutyaszart, mert az övé olyan kicsit produkál, de a skótjuhászos haveromra mindig teszi a megjeyzéseket, mert tavaly karácsonykor belelépett egy nagy kupacba, és azt biztos a skótjuhász tette oda.

Károly bá'... nincs kutyája, de szeret kutyákról beszélgetni. Fiatalabb korában reneteg kutyája volt, mind csupa mintakutya, és ezek a mai fiatalok nem értenek a kutyához, mert mindegyik pitbullt akar, vagy pincsit... bezzeg a jófajta komondor, meg a magyar vizsla! azok a kutyák, nem ezek a korcsok...

2011. ápr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

kicsiből is nagyból is van, ami neked ugrik (bár szerintem kicsik között sokkal több az agresszív) csak nem ugyanaz lesz a végeredmény, ha egy csivava ront neked, mintha egy boxer....

Sétáltassad pórázon (amúgy is utálom mikor valaki szabadon engedi az utcán a kutyáját, nem érdekel, hogy őt mennyire nem bántja, idegenekkel szemben akkor sem kiszámítható, ha emg meg vagy róla győződve hogy a légynek sem árt, akkor sem szabad másra ráerőltetni) és akkor nem lesz baj... ^^

Ha valaki fél a nagyobb testű kutyáktól az a szíve joga, te meg(itt általánosan beszélek nem kifejezetten rólad, szóval ha rád nem illik, akkor ne vedd fel!) tegyél pórázt meg szájkosarat a kutyára..

2011. ápr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

porázon sétáltatom nem fogok rá szájkosarat tenni minek? az a kutyának nem séta hanem kinzás.

tacsi gazdi..azért nem éppen lehet kiskutyás vagy de egy tacsko vadászkutya mintsem fufuka akit ölbe kapni mert fuj szél"

2011. ápr. 13. 17:44
 14/31 anonim ***** válasza:
félreértés ne essek, én utálom a kiskutyákat, mert szerintem gusztustalanok, inkább hasonlítanak patkányra (Nekem egy gyönyörű szép leonbergerem volt..) Ráadásul van az utcánkban egy undorító kis dög, aki folyton nekünk ront, ha hazafelé megyünk, mert kifér a kerítésen... Na én nem tudnék állatokat bántani, mert imádom őket, de ez kiváltja belőlem a gyilkos indulatokat... XD Én csak arról beszélek, hogy megértem, ha valaki fél a nagytestű kutyáktól, meg úgy általában a kutyáktól, nem az övé, nem tudhatja mire számíthat, bármit is bizonygat a gazdi (előző voltam, a túlsokszóismétlős:D)
2011. ápr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Kedvesem, majd ha kivesznek a zsebedből cirka 30 000 Ft-ot, teszel rá szájkosarat.A nyakörv, póráz nem kínzás?

Vagy azt sem használsz?

Kutyás vagyok, méghozzá nagytestűim vannak. De olyan helyen, ahol több ember közlekedik, van rajtuk kosár ás póráz is. Mert ez a szabály. Mert nekem jogom van kutyát sétáltatni, a másik embernek joga van tartani tőle.Azt, hogy féljenek tőlük, pedig megelőzöm a "beöltöztetéssel".

2011. ápr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 xnorkax ***** válasza:
100%

Azért természetesen vannak normális kistestű kutyát tartó gazdik, csak sajna sokan vannak, akik nem is kutyaként kezelik őket... :/ Én is látok olyanokat nap mint nap.

A múltkor is vittem a 20 kgmos (szóval nem egy hataaalmas példány) keverék kutyámat és jött velünk szembe egy pasi, két spicc vagy spicc keverékkel, ők póráz nélkül, én pórázzal. A kutyám rögtön ment volna barátkozni, mivel egy elég szűk járdán mentünk el egymás mellett, erre mi a reakciója a gazdinak? Nyakörvüknél fogva megfogta mind a két kutyát és egy két méterrel arrébb tette tőlünk. Pedig a két kutyus is érdeklődő volt, semmi agresszió. Mondom hú de kedves vagy... -.-"

2011. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Kedves 17:52, remélem ha ennyire tudatában vagy annak, hogy milyen körülmények között sétáltathatsz kutyát, akkor azt is tudod, hogy azt is meg kell oldani, hogy a kedves eb ne férjen a kerítéshez, sem a csengőhöz, hogy ne tudjon senkit megharapni... :S Csak azért mondom, mert mifelénk hiába van ez szabályozva elvileg vagy mi, mégsem tudok kutyás házakba becsengetni,mert leharapnák a kezemet...(bár mifelénk úgy gondolják, hogy a póráz is csak ajánlás... -.-")
2011. ápr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Póráz és szájkosár az érdekes dolog... szájkosarat én se szeretem, és igazából meg se tudom mondani mikor láttam utoljára szájkosárral sétáltatott kutyát. Póráz meg szerintem alap, hogy mérettől függetlenül kell. A húzkodós pórázt meg legszívesebben betiltanám sétáltatáshoz szerintem rövid póráz kell, jöjjön szépen a lábam mellett... aztán a kutyafuttatón hadd menjen póráz nélkül!


basszus, hat óra, menni kell vizslát kergetni.


Nem érdemes bosszankodni, kutyára vigyázzunk, konfliktushelyzeteket minimalizáljuk, megjegyzéseket és rosszalló tekinteteket meg figyelmen kívül hagyjuk...

2011. ápr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
A szájkosár nyáron tényleg nem praktikus...mellesleg nekem szólt, egy olyan rendőr, kinek a póráz végén ott hörgött, vicsorgott a német juhásza a kutyámra, szájkosár nélkül...na akkor, hogy is van ez?? :) De azt én is utálom, mikor megyek az utcán és a szabadon rohangáló kutyák, odarohannak hozzám, meg ugrálnak rám és mikor odébb emelem őket, még a gazdi van felháborodva, hogy merem magamról leszedni a dögét...
2011. ápr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
A rendőröshöz csak anynit, hogy tudod hogy van ez: a szabályok a rendőrökre nem vonatkoznak, ők csak "betartatják" :D (saját két szememmel láttam, mikor rendőrbácsi szép nyugisan (nem szirénázott) úgy átment a gyalogátkelőn hogy az illető emberkének hátra kellett ugrania, nehogy elüsse.. :D)
2011. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!