Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Március 6án született labrador...

Lexus999888 kérdése:

Március 6án született labrador szeretném venne vagyis elhozni és azt is írták oda hogy húsvéttól elhozhatók! Az nem túl korán van? Vagy ideális?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 19:57
1 2
 1/17 xnorkax ***** válasza:
Hát számolgattam és húsvét után egy héttel kéne elhozni, mert akkor lesz 8 hetes. Előbb semmiképp se. Egy tenyésztő nem is adná oda. Ugye tenyésztőtől veszed?
2011. ápr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
8 hetes koráig ne hozd el!!!
2011. ápr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De tenyésztőtől nem veszek mert ott csak 2 hónapos koruktól lehet elhozni és sokba kerül ezért nem!!!ugyanúgy lehet szeretni a keveréket mint egy túltenyésztett dögöt!!
2011. ápr. 13. 20:10
 4/17 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm a válaszokat!!!XĐ
2011. ápr. 13. 20:12
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát igen, 2 hónapos korától hozhatod el, mert 2 hónap az 8 hét!!
2011. ápr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 xnorkax ***** válasza:
100%

Nem az a túltenyésztett dög, amit tenyésztőtől veszel...

Na mindegy, fáradt vagyok ilyeneken vitázni.

2011. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"ugyanúgy lehet szeretni a keveréket mint egy túltenyésztett dögöt!!"


Értem... Szóval túltenyésztett dög. Kedves kérdező, én a kérdésre választ sem adok, hiszen neked kutya sem való. Én megfordítanám neked az idézett részt, hogy érts engem: Ugyan úgy lehet szeretni egy tenyészetből hozott kutyát, mint egy keveréket. Persze, hogy drágábbak mint a szaporítóktól hozott... El is árulom miért:


"ondoljuk együtt végig, mennyibe kerül egy kiskutya a lelkiismeretes tenyésztônek, mire 8 hetes lesz. Először is legalább az anyakutyát meg kell

vásárolni. Ez az összeg egy külföldi szuka esetében legalább duplája a hazai áraknak, inkább több, amire még rá kell számolni a hazaszállítás

költségeit. Felnevelni nem kerül többe, mint egy hobbikutyát (persze csakis prémiumkategóriás kutyatápokról lehet szó, és minden oltásról),

viszont mindenféleképpen szükség lesz egészségügyi szûrésekre: csípôszûrés, könyökszûrés, esetleg vállszûrés (20 ezer forint feletti összeg),

genetikai szûrésekre (a legolcsóbb is 10 ezer forint felett van), szemszûrésre (10-20 ezer forint), hogy garantálhassuk, az ô kölyke is egészséges lesz.


Ha egészséges a szuka, akkor a következô lépés a kiállítások és a munka (legalább kutyaiskola a megfelelô szocializáció érdekében, valamint

rendszeres képzés, amire a border collie-nak szüksége van). Nevezés ára 5-20 ezer per kiállítás, plusz a benzin legalább ugyanennyi, külföldi

kiállítások esetén több. Semmiképpen sem vonjuk tenyésztésbe a szukát kétéves kor előtt, addig csak költünk rá (és szeretjük természetesen,

foglalkozunk vele folyamatosan). Ezután választ az ember fedezôkant, amelynek ára legalább egy kiskutya ára, külföldi, jó nevû kutya esetében

a magyar ár 3-4-szerese. A kiskutya árában a legkevesebb az a néhány ezer forint, amibe a törzskönyv kerül, de a minôségi táp, a kiváló minôségû

hús és zöldségek, vitaminok, a két oltás, a féreghajtás, az állatorvosi kontroll (a vemhes szukánál, az ellésnél, a kiskutyáknál), valamint

a felszerelések, amelyekre szükségünk van, szintén tekintélyes összeget tesznek ki. És akkor nem beszéltünk arról, hogy mennyi munka

és munkaóra naponta, hogy a kölykök egészségesen, tisztán és jól szocializáltan kerüljenek az új gazdikhoz.


Végül, de nem utolsósorban: a lelkiismeretes tenyésztô az öreg, a beteg kutyától sem szabadul meg, hanem élete végéig megadja neki azt

a szeretetet, gondoskodást és orvosi felügyeletet, amire neki szüksége van. Mert a tisztességes tenyésztônek a kutyája elsôsorban a társa, a barátja.


Ami pedig nem vagy csak részben pénzkérdés, de ugye, önnek is nagyon fontos: az egészségügyi garancia, hiszen ezen múlik, hogya leendô kutyájának

milyen lesz az életminôsége; valamint a kiskutya élete végéig járó támogatás, tanácsadás (és aggódás!), amire mindenkinek szüksége lehet." Ezt a szöveget a Bordermania Border Collie kennel honlapjáról szedtem le. Remélem felfogtad mit akarok mondani, és elnézést az OFFért, csak fel akartam nyitni a kérdező szemét :)

2011. ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

,,ugyanúgy lehet szeretni a keveréket mint egy túltenyésztett dögöt!!"


Honnan tudod biztosan, hogy a korcsod amit annyira akarsz nem e vérfertőzésből született????

Mivel nincsennek papírjai te ezt soha nem fogod metudni.

Csak hogy tudd, egy szaporítótól igen ócsóé jutsz kölyökhöz, ám a későbbiekben a gatyád is rá fog menni az orvosi költségekre. Már ha egyáltalán szereted, mert az ilyenek mint te általába hagyják elpusztulni, vagy kib...k az utcára, hogy ne keljen kínlódni vele......majd lesz másik ócsóé......

Jaaaaaa! Ha netán jól megbírságolnak mert nincs benne chip, ne sírjon a szád, ráadásul még reklamálni se fogsz tudni senkinél. Na de azt szokták mondani az ember a saját kárán tanul. Úgy hogy tanulj tinó, ÖKÖR lesz belőled.



Egy ,,túltenyésztett" ( még papírom is van róla ) dögtulaj.

2011. ápr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Te vagy az az észkombájn aki 15 ezerért venne labradort???

NE TEDD!!

2011. ápr. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha képes önállóan enni és nincs szüksége az anyjára, akkor tökmindegy hány hetes, viheted. Az agyamra megy ez a 8 hét mánia, minden fajta, minden alom, minden egyed más ütemben fejlődik, az egyiknek elég 5 hét, a másiknak meg 8 se, ezt mindig a szuka gazdája kell hogy megállapítsa, vagy ha neki nem megy, akkor a gazdinak. Persze ha senki sem hozzáértő, akkor tényleg jobb megvárni a 7-8 hetet, biztos ami biztos...
2011. ápr. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!