Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy esetleges mérgezés esetén...

Egy esetleges mérgezés esetén mi az azonnali teendő? Az orvos tud egyáltalán segíteni?

Figyelt kérdés
Kuvasz keverék kutyám van,és tartunk a mérgezéstől-van egy ember,aki könnyen lehet,,bosszút forral"ellene...Hatalmas a kert,nem könnyű végigjárni,nincs-e bedobva valami.Ráadásul másik kutyim is van,ő rendszerint a kerítés mentén bóklászik,szimatol.Ha rájuk szólok,nem eszik meg a kaját,de nem mindig tudok ott lenni:(Próbáltam már csípőset is tenni óvatosan elszórt húsdarabkákba,de megették,fel se tűnt nekik,hogy csíp.A leginkább az érdekel,az orvos tud-e egyáltalán segíteni ilyenkor,még ha időben kiér is esetleg?Vagy addig mit kell tenni,tejet itatni,esetleg hánytatni?Kérlek,segítsetek!(Bár kutyasuliba is megyünk hétvégén,ott is kérünk majd tanácsot)
2011. ápr. 14. 14:48
 1/8 xnorkax ***** válasza:
Ilyenkor a tejitatást szokták javasolni, de pl van olyan méreg, amitől bedagad a torka, így nem tudsz semmit se letuszkolni rajta... Hánytatni lehet, de ha már felszívódott valamennyi a méregből, akkor az nem sokat segít.
2011. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van aminek árt a tej. a hánytatás elvileg jó, ha időben elkapod (és ha meg tudod hánytatni)

igen az orvos tud segíteni, de ha nem tudja mi volt a méreg,akkor csak találgatás alapján kezdheti el. de ha ez a gyanu, akkor rohanj, nagyon számít az idő

2011. ápr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én úgy hallottam hogy gyógyszertárban árulnak mérgezésre valami gyógyszert. persze időben észre kell venni
2011. ápr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tej sok esetben ajánlott igen, de a hánytatás is jó. De a legjobb az, ha megtanítod hogy csak tőled fogadhat el ételt. Nekem 3 kutyám van, őrző védők a telken, csak én etethetem őket, bárki odadobja hozzá se pisszennek...ezzel már ki is van védve a probléma, manapság sajnos nagyon elterjedt, hogy ezek a férgek csak hobbiból is mérgezgetnek.
2011. ápr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Kedves utolsó,megkérdezhetem,hogyan érted el a kutyáidnál ill.hogyan tanítottad meg nekik,hogy ilyen szinten ne törődjenek az,,idegen"kajával?Nagyon fontos lenne.
2011. ápr. 14. 20:29
 6/8 xnorkax ***** válasza:
Élelemmegtagadást kutyasuliban lehet tanítani, igen nehezen. Az a gond ezzel, hogy a legtöbb esetben csak a gazdi jelenlétében működik és nem állhatsz mindig a kutyáid felett.
2011. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim soha nem nyúlnak hozzá, ha 1 napja dobta oda valaki is, és én nem vagyok otthon. Megfelelő képzéssel, én házilag tanítottam őket, nem kutyasuliban, hiába dobja be akárki, az ott lesz egy hét mulva is akár..
2011. ápr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: A tanítást már kölyök korban el kell kezdeni, ezt a módszert sokan leszólják és megvetik, habár nem tudom melyik a jobb ha pár fenyítés, vagy valaki megmérgezi és vége! A képzés abból áll, a szomszédokat, ismerősöket, ismeretlen embereket megkérsz arra hogy dobjanak a kiskutya elé ételt...ha a kutyád ráfog hogy megegye, akkor megfenyíted elveszed tőle, és NEM vezényszó. Ez egy hosszú folyamat, sok emberrel meg kell ismételni, utána úgy is hogy te nem vagy ott, ez erősiti azt hogy a távollétedben sem eszik majd meg...Fontos a rendszeresség, ezt minden nap ismételni több emberrel, főleg hússal amire a kutya rögtön ráfog. Ha megeszi vagy hozzányúl, ismét fenyítés, majd megszidás és NEM! Erre gondolom sokan mondják, hogy milyen módszer ez, meg szegény kutya, fenyíteni stb...de én úgy gondolom hogy ez a kutya te kapcsolatodon semmit nem változtat. És inkább pár fenyítés, mint később egy ilyen barom megmérgezze. Lényeg a nagyon fegyelmezett, következetes munka. Mikor eteted is őket addig nem nyúlhatnak hozzá ameddig nem mondod hogy eheted...Nekem ez kutyánként kb 2 hónapomba került. De teljesen sikerült, egyik sem fogad el senkitől sem, még ha anyám adna nekik valamit akkor is rám néznek és megerősítést várnak. De ez a kis munka hosszútávon megtérül szerintem. Szomszédok sorra leszólták, minek ez...és az ő kutyáikat már sorra lemérgezték, betörtek hozzájuk stb...hát csak ezért. Remélem segítettem! üdv
2011. ápr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!