Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy egy kutya meg tudja őket védeni egy esetleges támadás vagy betörés esetén? Ha valaki nagyon be akar törni, simán kilőheti a kutyát vagy elteheti láb alól.

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 10:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%

azért, mert a piti betörőket tényleg elijeszti...


de sajnos a profikat tényleg nem...

én ezért (is) tartok egyszerre több kutyát, 4-gyel már kicsit nehezebben bírnának el...

2011. szept. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
de szerintem még a macskáim is a képébe ugranának:D:D:D:D
2011. szept. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%

Amatőrök ellen tényleg sokszor jó a kutya. A profik pedig csak oda mennek, ahol extra haszonra van kilátás.


Tehát pl. ha van otthon 10db 12kg-os aranyrudad, NE szerelj látható helyre kamerát.

2011. szept. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
23%
Azért megnézném azt a betörőt aki szembe találja magát a kutyánkkal ami rohadt agresszív még engem is képes lenne megharapni :D nem is nagy darab kb 2xese egy tacsinak.
2011. szept. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%

de mondjuk a támadástól már megvédenek, az tuti. sétánál a 3 szuka el van engedve (erdőben), a kájom meg pórázon jön mellettem.

alapból a káj miatt nagyon hülye, aki a közelembe jön, de ha a többi kutya is meghallja, hogy kiáltok, elkezd mind rohanni, hogy segítsenek.

szerintem elég hamar elmenne a kedve bárkinek a támadástól...:D


(de én is be lennék tojva, mert akkor izomból nem fogom tudni visszatartani a kájomat, és az illető meghal. akkor meg remélem, nem én leszek a hibás...)

2011. szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi elég jómódú környéken lakunk szinte az utcába mindenkinek be van kamerázva a háza..eddig majdnem mindegyik ellen volt betörési kísérlet, nekünk 3 kuvaszunk van, és még soha nem volt semmi, sőt állandóan nyitva van a kapu is..
2011. szept. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

támadás és betörés nem ugyanaz a szituáció.


egy betörésnél (általában) egyedül van a kutya, önállóan működik. ennél a helyzetnél nagyon sokszor simán be is tudna menni a behatoló, nagyon kevés kutya van, amelyik tényleg meg is harapna egy határozottan belépő idegent. (vannak francia bundás tesztek a neten, nagyon nagy és ijesztő kutyák mellé sétál be a segéd egyetlen odakapás nélkül...) bár ezt nem is nagyon szokták megvárni, nemes egyszerűséggel beetetik a kutyákat, vagy fejbe csapják szöges bottal, de olyat is hallottam, hogy vasvillával szúrták fel... sajnos, ahova valaki be akar menni, oda be is fog. esetleg ha van egy falkányi, ételmegtagadó kutya, akkor az hatékony védelmi vonal tud lenni.


egy támadásnál viszont ott van az ember is, az már falka-szintű akció, és ad egy nagy adag önbizalmat a kutyának. feltéve, hogy a gazdi nem sikítozva menekül, mert a kutya akkor is követni fogja vezére és istene viselkedését... viszont ha a gazda felveszi a harcot, bátor marad, és magabiztos, akkor egy gyöngébb kutya (kevésbé magabiztos) is elindul, és együtt azért tudnak károkat okozni.


egy nagyon közeli kutya-gazda kapcsolatban egyébként ez egész apró rezdülésekben is megmutatkozik. nálunk ha olyan ember áll a kapuban, akinek én nem örülök (hittérítők pl. :D) akkor a kutyám is úgy durran rá a kerítésre, hogy ugranak a nem szívesen látott vendégek hátra egy métert... de ha szívesen látott idegen érkezik, akkor csak jelzés jelleggel ugat, és utána farkcsóválva várja, hogy beengedjem őket. pedig nem szólok ilyenkor egy szót sem, csak érzi rajtam az ellenszenvet, vagy az örömöt.

2011. szept. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
74%

A mi kutyánk minden idegent megmar. Múltkor a postás bejött részegen, hát ne tudd meg, hogy nekiesett, tiszta vér volt minden. Mondjuk ő volt a hülye, ismerte a kutyát, pontosan tudta, hogy amíg nincs kinn valaki és nem köti meg, addig nem szabad bejönni.


Ez bőven megnyugtat, hozzánk nagy bandának úgysem érdemes betörni, mert nem tudnak mit elvinni, besurranó tolvaj ellen meg tökéletes a kutya :D

2011. szept. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
48%
Azért hiszik mert egy kutya ha más nem ugat ha idegent lát és felveri a környéket. Ezért nem is kezdik meg a betörők a behatolást. Egy nagy harci kutya meg elég mozgékony és gyors nem hallgat csak a gazdájára és nem fél nekimenni egy nagydarab embernek sem hiszen nem fél a következményektől ha ne adja Isten megölné a támadót vagy ilyenek. ÉÁs nem könyörül nem ereszt ha arra kap utasítást. Ha nagyon súlyos sérüléseket szerez a támadó a kutya akkor se fogja elmesélni a rendőröknek hogy ő felsőbb utasításra darálta le az illetőt :D röviden ezért adnak nagyobb védelmet a kutyák.
2011. szept. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a legtöbb betörő nem a James Bond féle bejutómesterekből áll, akiknek 2 pisztolyuk is van, hanem szimpla Józsikból meg Dzsonokból, akiknél még kés se nagyon van, mert nem akarnak hullát hagyni. A legbutább betörőknek is megvan az az alapszabálya, hogy csak csendben bemenni, és minél előbb kijönni, és ha lebuknak, akkor futás ezerrel. Nem fognak kutyákkal harcolni, lövöldözni, meg a tulajjal vitatkozni. Vagy azonnal sikerül a betörés nyom nélkül, vagy menekülnek, mert nem akarnak börtönbe menni, nem éri meg, van másik 1000 ház, ahol nincs kutya meg nincs otthon senki.

Azok a betörők, akik idős embereket kifigyelve törnek be fényes nappal, és még meg is ölik a lakót, sose mennek oda, ahol kutya van, és sose mennek oda, ahol kamera is van.

Kétféle nézet van a kameráról: vonzza vagy taszítja a betörőt. Az én nézetem szerint taszítja, ha a ház láthatóan nem olyan kaliberű, hogy hatalmas értékeket rejtsen. Az enyémen is van 4, de a ház teljesen átlagos családi ház palatetővel, nem palota. Aki ránéz, az tudja, hogy bent az érték csak maga a ház, semmi más, és csak annyit nyerhet ha megkísérli a betörést, hogy lebukik, és mehet a börtönbe, ahol etetik. Akkor minek a kamera? Mert bár másnak értéktelen dolgok vannak bent, de az eszmei értéke hatalmas NEKEM.

2011. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!