Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fürdetés, mikor, mivel?

Kutya fürdetés, mikor, mivel?

Figyelt kérdés

Megszeretnénk fürdetni a kiskutyánkat, mert beszeretnénk hozni...

Sajnos nincs itthon kutya sampon.

Mivel lehetne megfürdetni, normális sampon? pl Baba

Tusfürdő? bár sztem azt nem bírná a bőre...

Szappan?

Lehet valamelyiket használni.

Nem akarom, hogy a kutyának baja legyen!

Valaki segítene..

A kutyus 8 hetes..

Köszönöm!


2011. ápr. 14. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

8 hetes kutya most jött az alomból, ne fürdesd. és főleg ne embersamponnal

egy vizes törülközővel töröld át többször. Majd lekopik róla az alomszag

2011. ápr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én nem szoktam fürdeti a kutyámat, de egy biztos csak nekik való szerrel dolgozz, ne tusfürdő meg szappan meg ilyenek...vannak szőrtípushoz különböző kutyasamponok.
2011. ápr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kicsik bőre nagyon érzékeny jobb ha jó minőségű kutyasampont használsz hozzá...az embernek kifejlesztett termékek szárítják a bőrét, korpásodhat stb...

Nem gond ha a kicsiket fürdeti az ember de jó minőségű samponnal tegye..mi 5 hetesen fürdetünk először utána 8 hetesen majd mielőtt a gazdi elvinné... A Zanniban (Blaha mellett) lehet kapni jó minőségű samponokat kifejezetten kicsiknek

2011. ápr. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nem BP.n lakom..

Nem nagyon akarunk költeni még drága kutya samponra, most jönnek az oltások, féregtelenítés stb...Meg még neki póráz, nyakörv szokásos dolgok.

A kutya se lesz olcsó...:)

2011. ápr. 14. 19:14
 5/8 A kérdező kommentje:

tehát akkor normális sampont meg egyebeket ne..

és ha vizes ruhával megtörölgetjük, a ruhára se lehetne rakni egy kis sampont vagy valamit..?

2011. ápr. 14. 19:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én kutyakozmetikusként azt mondom,hogy csak akkor fürdesd meg,ha nagyon piszkos.De egyébként nyugodtan megfürdetheted pl.Baba samponnal,csak ne töményen,semmi baja sem lesz tőle.
2011. ápr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Annó mikor a kiskutyámat hazahoztam ,kutyasampon híjján,megfürdettem hígított babasamponnal,mert nagyon büdi alomszaga volt(vigyázva hogy szemébe fülébe ne menjen)Nem lett semmi baja!De mihamarabb szerezz be kölyökkutyasampont.Vannak nem túl drágák is.Ja szappannal semmikép ne fürdesd,mert nem nekik való
2011. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NDorika válasza:
Szia,ha nagyobb lesz probalkozz csalanos hajsamponnal,a mi Morzsinkal bevalt
2012. ápr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!