Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még fog bátorodni 1 éves...

Még fog bátorodni 1 éves pulikutyám?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy amikor sétáni megyünk vele és egy "kutyásház" előtt megyünk el és megugatja egy kutya, akkor el kezd nyüszíteni a kutyám, és nagyon erősen húz. Szerintetek le lehet szoktatni valahogy erről?

[Otthon nem szokott gyáva lenni.]


2011. ápr. 15. 18:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Április 3.-án múlt 1 éves.
2011. ápr. 15. 18:40
 2/7 anonim ***** válasza:

Tessék leszokni arról, hogy egy kutyát gyávának titulálsz!

Csak egyszerűen fél, mert nem érzi magát biztonságban melletted. Egy korábbi incidens következménye is lehet ilyen viselkedés. Kérj szakembertől segítséget, mert otthoni körülmények között te is ronthatsz az állapotán.

2011. ápr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyem kiskoraban elkoborgott es kinn erte egy vihar. Egy hirtelen dorgestol teljesen panikba esik, vagy neha almaban rohan,mozgatja a labait mintha ergetnek es teljesen meg van remulve mikor felebred. A koborgasa 3 eve tortent azota az udvart se hagyta el tobb mint 10 percre. Szoval ha vlmi trauma nem sanszos hogy kiheveri.
2011. ápr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. Oké, félék :)

Köszönöm szépen

2011. ápr. 16. 09:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt az a probléma, hogy mikor otthon vagytok a kutyád a saját területét védi, ezért ott bátran ugatja a többi kutyát. Az utcán viszont, a másik kutya területe előtt nem érzi magát biztonságban, de ez nem tőled függ. A pulik és a magyar fajtáknál kizárt dolog a félelem, tartozkodóak de nem félnek. Idősebb korában jobban kialakul majd a "harcias" puli ösztön. Nekem is van 1 pulim a nagy kuvaszaim mellett, de ha kell nem hagyja magát, megmorogja a nagy kuvaszt ha elég volt a játékból..:) Fog majd változni.
2011. ápr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az en pulim 11honapos es mar 3,5 honaposan seta kozben ugy megugatott es ketszerakkora kutyat h az elszaladt, nem tudom de ez itthon is es az utcan is nagyon harcias :) persze nem velem hanem mas idegen allatokkal
2011. jún. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13:09 vagyok neaggodj sztem ez nem csak fajtatol fugg minden kutyanak mas a jelleme es egyszer majd a harciassag is kialakul :)
2011. jún. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!