Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az uszkár és a puli között...

Az uszkár és a puli között van rokonság?

Figyelt kérdés

Van két uszkárom és családi okokból befogadtam egy fajtiszta puli kutyust is,törzskönyvezett.

Menhelyen volt egy hónapig,uh eléggé elhanyagolt volt.

A kutyakozmetikus kipofozta,uszkáros fazonra kértem.

Így megnyírva,szakértőkön kívül senki nem mondaná meg,hogy nem egy közép uszkár.Innen ered a kérdés.

Ami különbséget én felfedeztem,hogy a pulinak magasabban tűzött a füle,csámpásabb a lába-az elsők kicsit buldogosak,ezt már többnél láttam-erősebb a testalkata,a farka vége kunkori és a járása lomposabb.

Ezeket leszámítva még a természete is uszkár,a pofája teljesen.

Szóval van a két fajtának valami kapcsolata,közös kialakítási ága?


2011. ápr. 15. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
az összes kutya a másiknak a rokona. tudnak egymással szaporodni és létrehozni szaporodóképes utódokat.
2011. ápr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Semmi köze nincs az uszkárhoz. A puli egy magyar fajta, még szép, hogy nem áll rokonságban avval a fajtával. Nagyon rosszul tetted, hogy uszkárosra nyírattad, a puli úgy szép, ahogy van, nem fazonra nyírva. Buldoghoz szintén köze nincs, a füle viszont valóban magasan tűzött. Az a kijelentésed pedig, hogy a természete hasonlít az uszkáréhoz, eléggé sántít. A puli sokkal pörgősebb, buzgóbban őrzi a házat, sokkal nagyobb a mozgásigénye, ugyanakkor sokkal okosabb, akármit is mondanak a tesztek és a nagy etológusok vagy kinológusok. Sokkal könnyebben tanul, benne is lenne a legokosabb kutyák körében, csak kint, Amerikában azt sem tudják, mi az a puli. Vagy a komondor, a kuvasz, a pumi, a mudi. A vizslát mondjuk szeretik, nem is csoda. Csodás magyar fajtáink vannak.

Tömören összefoglalva: semmi köze nincs az uszkárhoz, temperamentuma különbözik, a külseje szintén, erről a két képről pedig ( [link] és [link] döntsd el te, hogy mennyire egyforma a pofijuk. A pulinak pedig ne nyírd a szőrét, csak ha muszáj, mert nincs rendben. Puli úgy szép, ahogy van! Punktum!

Gyönyörű pulik:

[link]


[link]

2011. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Valóban pörgősebb,így belegondolva,meg semmi tartózkodás nincs benne az uszkár óvatosabb,félénkebb.

Egyébként úgy nézett ki,mint az utolsó linked,mielőtt uszkárrá változott:).Az nem túl higiénikus,főleg a fenekénél.

Köszi a válszt második.Jöhet még hozzászólás.

2011. ápr. 15. 22:04
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
A kutyák mind egy rokonságba tartoznak ami a farkasnál ered.
2011. ápr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más feladatra lett annó kitalálva a két fajta.

uszkárral nem fogsz terelgetni túl nagy sikerrel, viszont a pulit nem tudod megtanítani cirkuszi trükkökre.

Valóban, ahogy az előttem szólok is írták puli-t uszkárosra nyírni nem illik, kitalálta a természet milyen legyen(vagy az életkörülmények és szokások).

2011. ápr. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

szia!


Ő egy Noé-s puli, le kellett vágni a szőrét. Én is azt hittem, hogy uszkár, de ez csak a véletlen műve. Semmi közük egymáshoz!

[link]

2011. ápr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Érdekes az utolsó kép,így megnyírva.

Én sem poénból nyírattam meg.

Fürdetés közben 4db elég nagy dudort fedeztem fel rajta,ami nagyon megijesztett,valamint a háta sebes volt.

Ultrahang,vérvétel,szövetminta is megvolt és szerencsére csak zsírcsomók,semmi rosszindulatú daganat.

A hátából meg három gomba fajtát tenyésztettek ki.

A fürdetéses kezelés,utána szárítás hosszú szőrrel eléggé macerás,ezért is lett uszkár.

Köszi a hasznos válaszokat.

2011. ápr. 16. 14:42
 8/16 anonim ***** válasza:

/Második/

Így már értem. Akkor elnézést. De amint megnő, hagyd pulisan.

Sok szerencsét a kis pamacshoz!

2011. ápr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi ucsó:).

Bár azért a törpe uszkárjaimhoz képest nem olyan kis pamacs,inkább egy tank:D.

2011. ápr. 17. 01:46
 10/16 anonim ***** válasza:

Valami biztos van, hiszen az uszkáron, pulin, komondoron kívül nincs olyan kutyafajta, amelyiknek szőr nő a fülében.

Mi nemegyszer adtunk el puli kiskutyát uszkárként.

2011. aug. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!