Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az uszkár és a puli között...

Az uszkár és a puli között van rokonság?

Figyelt kérdés

Van két uszkárom és családi okokból befogadtam egy fajtiszta puli kutyust is,törzskönyvezett.

Menhelyen volt egy hónapig,uh eléggé elhanyagolt volt.

A kutyakozmetikus kipofozta,uszkáros fazonra kértem.

Így megnyírva,szakértőkön kívül senki nem mondaná meg,hogy nem egy közép uszkár.Innen ered a kérdés.

Ami különbséget én felfedeztem,hogy a pulinak magasabban tűzött a füle,csámpásabb a lába-az elsők kicsit buldogosak,ezt már többnél láttam-erősebb a testalkata,a farka vége kunkori és a járása lomposabb.

Ezeket leszámítva még a természete is uszkár,a pofája teljesen.

Szóval van a két fajtának valami kapcsolata,közös kialakítási ága?


2011. ápr. 15. 21:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Azért az nem túl szimpatikus.

Az csalás.

Egyébként találtam még olyan fajtákat,amik megnyírva simán elmennének uszkárnak.

Portugál vizikutya

[link]

Ír vízi spániel

[link]

2011. aug. 23. 01:34
 12/16 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, a portugál vízikutya az uszkár egyik őse.

hát, igen, csalás a javából.

én ekkor még gyerek voltam, apám csinálta, merthogy pulijaink is voltak.

2011. aug. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Mi nemegyszer adtunk el puli kiskutyát uszkárként."

Sajnos sok a hülye és egyre gyorsabban szaporodik.

Persze nem adtál hozzá szerződést, így a későbbiekben, ha kiderült a "csalafintaság" akkor sem tudott szerencsétlen becsapott reklamálni, de attól függetlenül k \_\rv@ nagy gec1ség, amit műveltél. uff

2011. aug. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

nem én csináltam, az apám.

uszkárként törzskönyvezett kiskutyák voltak.


amúgy olyan sűrűn előfordul a tenyésztőknél, ahol több anyakutya ill. több kankutya van, hogy ráíratnak egy almot egy másik kutyára.

tehát könnyen lehet, hogy az ilyen-olyan győztes apakutyától származó alom valójában egy másik semmit sem nyert kankutyától van, de az anyakutyánál is szoktak így csalni.

2011. aug. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
legbiztosabb, ha egy olyan családtól veszünk kiskutyát, amelyik csak egy törzskönyvezett lánykutyát tart, akinek épp kiskutyái születtek, tehát nem tenyésztőtől.
2011. aug. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Utolsó,az sem biztos módszer.

Az egyik uszkáromat így vettem.

Megnéztem az anyát,tökéletes csontozat,kiállás,jó fogak,foltmentes mancs,álló-nem hátra hajló farok,törzskönyv rendben...viszont az apát nem néztem meg.

Mikor a kiskutya elérte a végleges méretét,egyértelművé vált,hogy valami nem stimmel.

Fel is hívtam akitől vettem,hogy rövidebb a kutya lába a hallójárata olyan szűk,hogy folyamatosan be van gyulladva és a mancsa is kicsi,allergiás.

Kiderült,hogy ugyan versenygyőztes az apa kutya is,csak éppen toy uszkár kategóriában.

Uh az egyik kutyusom törpe és toy keverék és ha eddig 200ezebe nem volt az egészsége,akkor semennyibe.

2011. aug. 24. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!